Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръводаряване (само от група 0 и отрицателен Rh) в гр. Плевен (и северна България)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кръводаряване (само от група 0 и отрицателен Rh) в гр. Плевен (и северна България)

    Наш колега има нужда от кръводаряване в гр. Плевен или северна България. Не мога да дам обяснение на географската формулировка, такива са инструкциите от УМБАЛ "Сърце и мозък", където е настанен за спешно лечение Баща му. Необходима е кръв 0-.

    Дарява се за Георги Георгиев, който е в УМБАЛ СЪРЦЕ И МОЗЪК, гр. Плевен.

    Държа да отбележа, че колегата, който има нужда сега за да помогне на Баща си, е редовен кръводарител с 25 лични кръводарявания през последните 15 години!

    Тел. за контакти: 0889 212 076

    Благодаря!
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Ако може в Русе и друга група , казвай да ходя
    Тъкмо ми минаха 3-те месеца и така или иначе щях даходя
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      Наистина не знам, защото на мен изобщо тази логика със северна и южна България ми се струва безобразна глупост. Аз лично, ако видя някой, който има 25 кръводарявания ще се гръмна, ама няма да му поискам бележка, когато на него му се е наложило... Ако можеш, моля обади се на момчето и го питай дали ще помогне бележка от теб... Ако има проблем, разбира се мога да му кажа той да ти се обади.
      Независимо от това дали свърши работа благодаря за отзивчивостта.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Звъня !!!
        Няма за какво да благодариш!
        Истината е , че в момента кръвната банка е празна и затова искат за щяло и нещяло, дори вече вземат кръв през 2 месеца на мъжете

        ПослвПис : явно е зает, кажи му когато е удобно да даде сигнал да се чуем

    • #4
      Само 0- , друга не искат.
      Иначе може и в Русе .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #5
        Аз дарявам доста редовно, но си мислех че ако на мен или мой близък се наложи това ще се зачете. Изглежда като сериозна свинщина на редовен кръводарител да се иска да намери кръв за близки. Сигурни ли сте за това?

        Коментар


        • #6
          Позволих си, да променя заглавието с уточнението за кръвната група и резус-фактора, за да може веднага да се ориентират четящите Форума.
          Тъкмо смятах, че като е в нашия град ще мога да се включа, но... пречката е в различната кръвна група и резус-фактор (моите си стоят в подписа от години).
          Ако все пак открия някой познат, който отговаря на условията, ще го насоча.

          P.S. Сашо, кой е колегата? Ако с нещо друго може да му се съдейства тук, съм насреща.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #7
            Мой колега, инструктор по първа помощ. Знам каква група се търси, но не бях сигурен дали няма да приемат друга бележка от същата географска ширина... Знам колко логично звучи, ама те започнаха първи... Но да, явно правилно е да се знае от начало групата и резус фактора, така че благодаря за редакцията.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
              Аз дарявам доста редовно, но си мислех че ако на мен или мой близък се наложи това ще се зачете. Изглежда като сериозна свинщина на редовен кръводарител да се иска да намери кръв за близки. Сигурни ли сте за това?
              Свинщина, не свинщина - компромиси правят ако има с какво. Щом искат конкретна кръвна група значи в банката такава няма и няма с какво да се правят компромиси.

              Когато е по-спокойно просто искат 1 или 2 бележки независимо какви и те слагат на тезгяха, а наличието на конкретна група кръв в банката се самонаглася статистически.

              У нас кръводаряването е доста криво уредено - хем е безвъзмездно, хем 2-та дни отпуска са от работодателя, хем доверието е ниско и обикновените ентусиасти ходят рядко.

              Затова е и тоя цирк с бележките, за който май няма никаква нормативна база и се прави за да има изобщо някаква кръв.

              А като събереш две няманета пак става нямане и затова е и циркът с географското делене. Ако имаше достатъчно дарители на никого нямаше да му пука.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X