Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печено прасе по айдушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Печено прасе по айдушки

    Пичови и дами! От снощи си мисля, дали по 30 лева на калпак не са много?!! Ще изложа логиката си, за да не си помислите, че ми се свиди... Двучленно семейство плащат 60 кинта (по 30 лева на глава). Да видим какво и по колко може да се купи с тези 60 кинта! Това са 9-10 кила от прасето, 10 кила вратни паржоли, 50 литра бира, 60 литра безалкохолно, 3 литра от най-скъпата маркова ракия, 8-9 кила качествена кайма, 240 литра минерална вода, 120 бр. салатки, 20 кила краставици, 300 връзки пресен лук, 20 литра олио, 24 кила пресни картофи, 25 литра бензин за генератора и т.н. Или грубо казано едно двучленно семейство купува ядене, пиене или консумативи за още десет човека, минимум! Отделно всеки ще сложи нещо в торбата, защото дете му ядяло или не ядяло еди какво си и т.н.! Та въпросния куверт предполага огромен остатък, дори и всички да останат да нощуват и софрата продължи до неделя след обяд! На края какво правим..?!! Пълним си торбите и си носим в къщи или храним бездомните..?!! Ще се радвам да обмислите казаното от мен и да преосмислим сумата за събиране...

    Поздрави

    Коментар


    • От: Печено прасе по айдушки

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Ако ще се трият такива безобидни мнения да спреме да пишеме и само по телефона ке се найдеме

      Не знам защо тема като наща трябва да се модерираЧок гюзел си брат айлавим те
      Нямам нищо против да спра да ви се меся, да я пратя в спама и да се договаряте и шегувате на воля.
      Идеята ми е, като си изкарате празника, снимков материал и т.н., да има още едно залепено ваше творение в раздела.
      Ако нещо ви преча предостатъчно с някоя отсявка, драснете един ред.

      Коментар


      • От: Печено прасе по айдушки

        Според мен сумата си е добре.
        За двучленно семейство:
        Месо, някакво друго мезе=10лв
        безалкохолно 4л=4лв
        бира 4л=6лв
        хляб 1бр=1лв
        салати=10лв
        бутилка ракия=10лв
        Дотук грубо 40лв
        Остава прасето, пластмасови прибори, гориво за агрегатите...сигурно има и още нещо което не се сещам в момента.

        Коментар


        • От: Печено прасе по айдушки

          Следя темата с интерес, който се събуди от предното осоновополагащо събитие. Не знам дали е уместно да се включвам с мнение, след като не съм присъствал на вчерашното организационно събиране. Но ще направя такъв опит, пък не се сърдете.

          Според мен Марто е прав да се мисли за ревизия на парите. На мен също не ми се свиди, но не идва ли малко ташкън. Артефект прави една сметка за по бутилка ракия на двучленно семейство. Ами ако никой от семейството или и двамата не пият? Или пие по чашка? Сигурно ще ме заклеймите и ще кажете който не пие не е хайдутин или не изпитото ще се разпредели сред братята по оръжие? Следващо перо – салати 10 лв – е, колко могат да опасат двама човека при цена на салатата – 60 стотинки. Ще се подуят като крави от росно. 4 литра бира, ами има хора с малка вместимост…

          Такива ми ти мисли ми се въртят. И ако съм влязъл в темата с неправилния крак, още веднъж моля да ме извините.
          Последно редактирано от Александър Белов; 11-05-11, 22:52.
          JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

          Манол Денев

          Коментар


          • От: Печено прасе по айдушки

            В общото дело се делят не само активите а и пасивите.
            Като се сетя, че първото ми предложение беше по 50лв
            Цвета също не пие, а и не сме много по яденето, ще дойдем и само за един ден...
            Организираме табиетлийска среща за два дни. Като отидете на кръчма за два часа двама човека, колко давате?
            Ако ще слагаме кантар на устата на всеки и организираме бюджетно похапване на теферич...ние няма да участваме.

            Коментар


            • От: Печено прасе по айдушки

              Миро, не става дума за слагането на кантар на устата на когото и да е...!!! Нямам нищо против! Нека сумата остане тази, то ще се види на края и винаги може да се коригира! Не ми се спори с никого въпреки не малкия ми кръчмарски опит...

              Поздрави

              Коментар


              • От: Печено прасе по айдушки

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Миро, не става дума за слагането на кантар на устата на когото и да е...!!! Нямам нищо против! Нека сумата остане тази, то ще се види на края и винаги може да се коригира! Не ми се спори с никого въпреки не малкия ми кръчмарски опит...

                Поздрави
                Марто ти си най-малкият проблем, аз лично помня кой плати агнето.

                Коментар


                • От: Печено прасе по айдушки

                  Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                  Марто ти си най-малкият проблем, аз лично помня кой плати агнето.
                  Не става дума за това, братле! Просто 20 човека няма как да изядат и изпият 600 лева посмъртно! На първата софра бяхме поне 30-40 човека.. На другия ден имаше доста останало не само от агнето! Пак казвам! Нямам нищо против! Нека сумата остане такава за момента, а като видим окончателно колко хора ще се съберем, ще правим и сметките, защото ако сме десетина души и по 30 лева няма да стигнат, за това което сме го планирали...

                  Коментар


                  • От: Печено прасе по айдушки

                    Аз съм на принципа" За да стигне трябва да остане"- това относно финанса. не е проблем да се редуцира сумата според нуждите. Мислих го след поста на Марто и да ви кажа че си има доста разходи. Освен изброените трябват парички за подправчици, масълце за гудака, и там още какво ще каже бат Пепо по приготвянето на кокореците. Виж за пиението съм на малко в размишления. Аргументирам се: Бира мога да изпия 1/една/ бутилка детска, демек от малките, обаче мога да жмуцна да кажем един ботъл рикийкав продължително време де И тук възниква едно но, а то е че и най-скъпата купешка я пропускам пред онази която ще отточа от бурето. Моля да не го приемате като каприз, предпочитам да зная какво пия. Та мисълта ми беше да го направим без алкохола в сметките, щото всеки си е тертиплия на пиенето. Мое мнение.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Печено прасе по айдушки

                      Абсолютно верно! Да съберем пари за печеното с една примерна сума,а за пиене - всеки да носи..?Да поясня защо примерна /за тези които не бяха на събранието/:когато броят на участниците бъде уточнен,а това трябва да стане поне 3-4 дни преди мероприятието,ние ще имаме вече една точна сума.Тази сума пари лесно ще ни ориентира какво точно ще бъде менюто,тоест едно или две прасета колко шиша кокорек,ще има ли въобще кокорек..?Дребни печалбари сред нас няма,затова ще преценим какво ще печем и ще обявим масрафа във темата тук.Каквото остане,с вишегласие ще решим за какво да употребим и изобщо нужно ли е да се купува нещо допълнително(салати и т.нт.)или да се редуцира цифрата за ...съпричастие... Съгласни ли сте..?
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Печено прасе по айдушки

                        Съгласен.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: Печено прасе по айдушки

                          Въпросът е принципен-солидарно участие на всички желаещи. Останалото са подробности и се приемат от мнозинството. И ние сме "ЗА"

                          Коментар


                          • От: Печено прасе по айдушки

                            "За" - мир да има...!

                            Коментар


                            • От: Печено прасе по айдушки

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              Абсолютно верно! Да съберем пари за печеното с една примерна сума,а за пиене - всеки да носи..?Да поясня защо примерна /за тези които не бяха на събранието/:когато броят на участниците бъде уточнен,а това трябва да стане поне 3-4 дни преди мероприятието,ние ще имаме вече една точна сума.Тази сума пари лесно ще ни ориентира какво точно ще бъде менюто,тоест едно или две прасета колко шиша кокорек,ще има ли въобще кокорек..?Дребни печалбари сред нас няма,затова ще преценим какво ще печем и ще обявим масрафа във темата тук.Каквото остане,с вишегласие ще решим за какво да употребим и изобщо нужно ли е да се купува нещо допълнително(салати и т.нт.)или да се редуцира цифрата за ...съпричастие... Съгласни ли сте..?

                              Колега,брат!С тебе нема как да не се съглася,само с ЕДНО допълнение-нека звучи лека музичка там,на самото място...ти знаеш каква ще е...

                              Коментар


                              • От: Печено прасе по айдушки

                                Може...е тия да извикаме..?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FanfareCiocarlia2_c_Arne-Reinhardt_2011.jpg
Прегледи:1
Размер:160.2 КБ
ID:5277783
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X