Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут Перущица - с. Беден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Маршрут Перущица - с. Беден

    Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
    а, ние от дървета не се плашим много
    Ами те бяха много. В продължение на примерно 400метра...дърво до дърво
    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
    Opel Frontera V6

    Коментар


    • #17
      От: Маршрут Перущица - с. Беден

      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
      Питал съм и в друга тема, но по-умно ми се вижда да питам експертите.

      Как се стига (предимно по черно) от Перущица до с. Беден? Траковете, дето съм нарисувал на картинката (жълтия и червения) минават ли се с джип? На картата са нарисувани сини...

      От Перущица трябва да се качиш до х.Върховръх, х. Родопи. Там е добре да попиташ, защото на трака няма отбелязани другите пътища и може да се отклониш. Можеш да се отклониш (на ляво) към Персенк , направо слизаш след 1-2 км до една голяма чешма и разклонения в три посоки, надясно ще слезнеш в Черешово.
      Най-добре е да продължиш направо (без отклонения) и да стигнеш чешмата. От там:
      1. Плътно в ляво(почти обратен завой ) и след 5 км слизаш в резервата Тъмраш и след него си на асфалта м/у Храбрино и Бойково.
      2. На ляво - нещо ми се губи....( Чурен?? )
      3. Направо слизаш в Осиково над язовира и след още 7 км черен път си на асфалта м/у Кричим и Девин .
      Директен черен път от Осиково за Беден не знам дали има . Ще ти кажат в селото.
      Имай пред вид, че горе около х.Родопи има табелки "забранено влизането" - това за пътя който искаш да минаваш. Като слезнахме в селото (Осиково)доста .... "на кръв и урина" ни гледаха, че сме минали по "техния" път. Направо, ако бяхме по-скромни можеше и скандал да имаме. Но ....не се шашкай. И не давай да ти взимат страха.
      Приятно прекарване по тези красиви пътища !

      Коментар


      • #18
        От: Маршрут Перущица - с. Беден

        вчера минах по цялото трасе - с атв и пахерото - нормално се кара с 30-40 км/ч през по-голямата част от маршрута.
        Гъби - колкото искаш ( тук с 30-40 не става, де
        От петък съм отново там - уговорките остават!

        Адаш, не го обърквай колегата - пътя е изцяло в посока Черешово. Разклоните са надписани прилежно. Чешмата е в местността БейБунар, и оттам е по-трудно да се оправи човек, който не е местен
        Освен това БейБунар е в посока Персенк, а пътя х.Родопи - Персенк е затрупан непроходимо - вчера кръжах над Чурен по всички пътеки, докато се върна на вилата..
        След малко ще дам снимка на разклона Кричим - с. Черешово, идвайки от Върховръх

        Коментар


        • #19
          От: Маршрут Перущица - с. Беден

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          .... "на кръв и урина" ни гледаха, че сме минали по "техния" път. Направо, ако бяхме по-скромни можеше и скандал да имаме. Но ....не се шашкай. И не давай да ти взимат страха....!
          Аз ще съм с него!
          ...

          Коментар


          • #20
            От: Маршрут Перущица - с. Беден

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            вчера минах по цялото трасе - с атв и пахерото - нормално се кара с 30-40 км/ч през по-голямата част от маршрута.
            Гъби - колкото искаш ( тук с 30-40 не става, де
            От петък съм отново там - уговорките остават!

            Адаш, не го обърквай колегата - пътя е изцяло в посока Черешово. Разклоните са надписани прилежно. Чешмата е в местността БейБунар, и оттам е по-трудно да се оправи човек, който не е местен
            Освен това БейБунар е в посока Персенк, а пътя х.Родопи - Персенк е затрупан непроходимо - вчера кръжах над Чурен по всички пътеки, докато се върна на вилата..
            След малко ще дам снимка на разклона Кричим - с. Черешово, идвайки от Върховръх
            До Черешово - режат ли още дърварите ?
            До пожара ( хранилките за животните ) стигна ли ?
            Нещо аз се обърках - как Кричим -Черешово , а идвайки от Върховръх ?
            Ако идваш от Кричим се минава под язовирната стена и се излиза в Черешово (минава се покрай разклона за пожара ). Там има две разклонения в ляво със знак "влизането забранено". Ако ги спазва човек отива в Черешово.
            А в Черешово видях джипа на един колега ( Нисан, черен, графитен металик, много добре подготвен ) .
            Жалко, че скоро нямам път натам .
            И това в червеното - искам да го видя ! От Върховръх към Черешово искам да снимаш един надписан разклон . Моля те ! Трябва да са слагани съвсем скоро.
            Ще ми е любопитно.... освен забранителни табели други надписи не видях. А съм минавал неведнъж.Без джипиес . Само посоката знам и където ме изведе пътя....ако срещна накой местен - питам. Така опознавам най-добре всеки маршрут. Следващия път - същия маршрут в обратната посока.
            Опиши маршута от изходната точка (хижа Родопи ) и стигни до Осиково . За да се ориентирам и аз .Не казвам Върховръх, защото там е крайна точка и нама изход.
            Последно редактирано от bgbul; 25-07-10, 22:58.

            Коментар


            • #21
              От: Маршрут Перущица - с. Беден

              Сега съм с малко повече време, и започвам да отговарям на въпросите
              Отговорите може да са малко разбъркани, но ще дадат яснота.

              Въпросния разклон, за който става дума, е надписан
              ето


              точно срещу това дърво има друго, със закована жълта табела - с. Череша
              координатите на това единствено място, където може да се заблуди човек, са
              N41 57.403 E24 31.173 разклона Персенк - Черешово. Идвайки от Върховръх, се държи вдясно - посока Черешово.

              Всъщност, намерих снимка



              Вляво не е препоръчително - ето защо


              повдигнатото и оградено в червено е участък от пътя Върховръх- Персенк, който е непроходим завал - оттам просто НЕ се минава, НЕ може и през гората - много е гъста - дори за къса Витара - пробвано е!!! Заради този завал в събота се наложи да направя тази заобиколка през Чурен.
              (Траковете съм ги чертал на ръка и са приблизителни, естествено не си носех нито навито, нито фотото )

              Вчерашната разходка беше около 1/3 през дискутирания маршрут Върховръх - Черешово, но малко преди разклона за Черешово кръшнахме през някакъв забравен път, и след доста яко каране се оказахме на БейБунар

              ето трака


              от БейБунар - това е местостта, и едноименната чешма, се вижда това



              Зад гърба ми вдясно е Върховръх, вляво - Персенк, пред мен вляво - пътя към Осиково. Има го в ОФРМ.

              така - пътуваме към Черешово


              пътя става и за пешеходци, де



              стълба към небето - характерно място, не може да се пропусне



              така или иначе, пътя се спуска надолу, надолу, и надолу....
              докато стигнете ето тук

              N41 56.411 E24 28.988 разклона на Кричим Черешово-Върховръх


              Вдясно е Върховръх, вляво е Кричим, аз съм на първия метър по пътя за Череша.
              Оттам надолу снимки нямам..

              Дано съм бил полезен..

              Коментар


              • #22
                От: Маршрут Перущица - с. Беден

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                До Черешово - режат ли още дърварите ?
                До пожара ( хранилките за животните ) стигна ли ?
                Нещо аз се обърках - как Кричим -Черешово , а идвайки от Върховръх ?
                Ако идваш от Кричим се минава под язовирната стена и се излиза в Черешово (минава се покрай разклона за пожара ). Там има две разклонения в ляво със знак "влизането забранено". Ако ги спазва човек отива в Черешово.
                А в Черешово видях джипа на един колега ( Нисан, черен, графитен металик, много добре подготвен ) .
                Жалко, че скоро нямам път натам .
                И това в червеното - искам да го видя ! От Върховръх към Черешово искам да снимаш един надписан разклон . Моля те ! Трябва да са слагани съвсем скоро.
                Ще ми е любопитно.... освен забранителни табели други надписи не видях. А съм минавал неведнъж.Без джипиес . Само посоката знам и където ме изведе пътя....ако срещна накой местен - питам. Така опознавам най-добре всеки маршрут. Следващия път - същия маршрут в обратната посока.
                Опиши маршута от изходната точка (хижа Родопи ) и стигни до Осиково . За да се ориентирам и аз .Не казвам Върховръх, защото там е крайна точка и нама изход.
                Хм, то от тия снимки...
                сега - продължавам
                Дървари по пътя няма. не сме се разбрали - снимания разклон е трипътен - от Кричим, от Върховръх, от Череша.
                Ето снимка, какво видяхме, след като нарушихме един път знака " забранено влизането " по пътя от Кричим - Череша



                в момента - след тези дъждове, не е препоръчително да се пробва оттам, защото е много кал, поне не е за мен - с Бриджстоун и без лебедка и джак..

                Снимките са от различни дати, че дори и от преди година - естествено, не снимам всеки път с такива подробности, но табелите си стоят, и маркировката си я има - и туристическа - по дърветата, и табели - достатъчно са.

                Та за маршрута

                хотел Родопи - Чурен - пътя за Персенк ( това е, за да се заобиколи завала ), БейБунар - Осиково.

                Това, което бих препоръчвал аз, е:
                хотел Родопи, възловия разклон Персенк-Череша - вдясно към Череша, второто място с координати, което съм дал - трипътния разклон Върховръх-Кричим-Черешово - вляво посока Черешово, оттам дълго спускане ( то всъщност всичко това е спускане ), излаз на пътя Кричим-Девин на брега на язовир Въча - точно срещу паметника на антонивановци...

                Коментар


                • #23
                  От: Маршрут Перущица - с. Беден

                  От това по-подробно няма как . Поздравления !
                  И снимките и обясненията са повече от достатъчни .
                  Браво адаш. Само така !
                  Кога ли ще се засечем на някой разклон.....
                  Само стълбата към небето не знам къде е ?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Маршрут Перущица - с. Беден

                    Благодаря, адаш - ако се срещнем, ще се познаем, със сигурност!

                    А стълбата към небето е само на две места - в албума на "Лед Цепелин", и по пътя към Черешката - вляво , на 5-6 км от Родопи, има едно находище за добив на тикли ( това са едни плочи от цепен камък, които са много подходящи за покриви - вместо керемиди, много подходящи за настилка на двора, за правене на пътеки, и също така за правене на пържола на тикла ) това всичкото обяснение не е за тебе, адаш, а за незапознатите с местната терминология.

                    Доскоро виждане!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Маршрут Перущица - с. Беден

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Благодаря, адаш - ако се срещнем, ще се познаем, със сигурност!

                      А стълбата към небето е само на две места - в албума на "Лед Цепелин", и по пътя към Черешката - вляво , на 5-6 км от Родопи, има едно находище за добив на тикли ( това са едни плочи от цепен камък, които са много подходящи за покриви - вместо керемиди, много подходящи за настилка на двора, за правене на пътеки, и също така за правене на пържола на тикла ) това всичкото обяснение не е за тебе, адаш, а за незапознатите с местната терминология.

                      Доскоро виждане!
                      И в албума на Фар корпорейшън.
                      http://vbox7.com/play:835589f0 Ех ..... младост ... къде ме върна, адаш.........
                      ........ http://vbox7.com/play:c5da9b7a ("Лед Цепелин" ) тук е с превод за да се разбере смисъла .
                      Ние с джиповете и свободния дух май сме по тази стълба .
                      Последно редактирано от bgbul; 26-07-10, 19:36.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Маршрут Перущица - с. Беден

                        Може би случайната среща по друмищата трябва да бъде предизвикана?

                        Смисъла е ясен, и то отдавна...

                        Дори и от преди това

                        " Когато всички сме едно,
                        и един е всички,
                        ще бъдем твърди и непоклатими..."

                        Това го пишеше на една къща в София, с други думи и същи смисъл...
                        кой ли го чете, кой ли го мисли...

                        Адаш, за младост ли тъгуваме, или за правдини?

                        То и туй не е за тук, ама - едно виртуално наздраве, а наскоро - и на една софра, с една ракия, и с една приказка.

                        Ще те намеря, да си попием заедно..

                        Доскоро!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Маршрут Перущица - с. Беден

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          ...

                          От петък съм отново там - уговорките остават!

                          ...
                          Къде ще си в петък? Аз мисля да тръгна от София около обяд. Нашата група може и да се разпадне като гледам, но това не мисля, че ще ме спре
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X