Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за лампа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за лампа

    Питането ми е такова: Закупена нова ЛЕД лампа, с дистанционно управление за рег. на интензитета и цвета. При спиране на тока(или прещракване на пусковия ключ( се пали самоволно на макс. на 6000К.
    Закупена е от голяма верига и има години гаранция, но искам да си я ползвам. Има ли техническо решение за да се избегне този ефект. Технически съм грамотен и ще съм благодарен на мнения и съвети. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Питане за лампа

    Ако е "смарт" и има възможност да се контролира през телефон, в апликацията има настройка какво да прави лампата при включване.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за лампа

      Аз имам също такава и прави абсолютно същото. Ползвам я за индикация, кога е спирал тока
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Питане за лампа

        Като и спрете тока, явно и чистите паметта и до там-после тръгва на фабрични настройки.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за лампа

          Ако толкова е важна ламбата - хм... UPS от коравите дето са по 3 хилки....
          Смарт ми е електромера - винаги показва желанието за консумация на енергото - не и реалното.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за лампа

            И при мене има такава. Около 10 сутринта светва както е била нощес, без да е спирал токът. Хубавото е че поне не светва на макс.

            Ще я отворя и ще видя има ли някой очевидно пропуснат кондензатор. Ако не - ще я шунтирам да се управлява от нормалния ключ.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за лампа

              Има развитие по темата. Днес при запитване към технически лица, ангажирани с въпросните лампи ми бе отговорено, че това не е дефект, а нормално поведение на изделието, като се аргументираха с честотното управление на диодите. При отпадане на захранването, отпада и "гасенето" на диодите.
              "Тома неверни" провери в магазина и наистина всички лампи(от този тип) се държат така. Не ми харесва, но се налага да приема фактите. Все пак може да изникне някое ъпгрейдване по български в темата...

              Коментар


              • #8
                От: Питане за лампа

                Поставяне на акумулаторна батерия,която захранва само управлението на диодите,при отпадане на мрежовото захранване.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  От: Питане за лампа

                  И при мене има такава. Около 10 сутринта светва както е била нощес, без да е спирал токът. Хубавото е че поне не светва на макс.

                  Ще я отворя и ще видя има ли някой очевидно пропуснат кондензатор. Ако не - ще я шунтирам да се управлява от нормалния ключ.
                  Това съм направил . Има си ключ и после каквото искаш.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X