Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подкрепа от Оffroad Пловдив за Персенк Ултра 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подкрепа от Оffroad Пловдив за Персенк Ултра 2014

    Обади ми се Николай Марангозов - организатора на маратон "Персенк".

    Организацията му е стигнала до момента ние да се запознаем с трасето. Запознаването ще протече като разходка, но вероятно няма да се вместим в един ден. Предложението му е да го направим за два дни с преспиване на някоя хижа (х.Персенк, х.Чудните мостове, х.Кабата или друга в района).

    Набелязаните дати са 22-23 Март - Събота и неделя. Датите не са фиксирани на 100%, но той работи на смени и тогава са му свободни дни съвпадащи с вийкенда .

    Вероятно ще минем през няколко места на които не сме ходили. Вероятно ще има тежки участъци. Вероятно ще има стружки. Вероятно ще има и рали участъци.

    Надявам се, че скоро Николай ще си направи регистрация и ще пише в темата.
    Последно редактирано от sobax; 17-06-14, 22:26.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    От: Организационни теми - 2014

    Аз мога да се присъединя в района на х. Кабата и х.Персенк. Знае ли се горе-долу маршрута?
    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

    Коментар


    • #3
      От: Организационни теми - 2014

      Да, знае се, но ще го обсъдим с човека и ще го обявим. Не съм сигурен от Бяла черква до Орехово през къде се минава.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #4
        От: Организационни теми - 2014

        От Бяла черква неможе да се отиде директно в Орехово с джип. Единия вариант е да се слезе до отбивката за Малево и от там по асфалт. Другия е да се излезне на пътя Лилково - Персенк и от там вече има няколко варианта.
        http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

        Коментар


        • #5
          От: Организационни теми - 2014

          Да, но не знам кой е верния.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            От: Организационни теми - 2014

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Да, но не знам кой е верния.
            Единия по " царския" път от х. Персенк.
            Другите три се отклоняват в ляво преди Персенк като идваш от Лилково. Единия е стария път до Персенк, другия е негова съкратена версия, а третия излиза в горната част на Орехово, но от там не съм минавал близо 5 години и незнам в какво състояние е.
            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

            Коментар


            • #7
              От: Организационни теми - 2014

              Знам само, че се минава през Орехово и от там се тръгва към Персенк, но се завива за Кабата и Мостовете.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Организационни теми - 2014

                А маршрута на маратона през цялото време ли се движи по пътища по които може да се мине с джип или минава и през някоя друга козе пътека ?
                http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                Коментар


                • #9
                  От: Организационни теми - 2014

                  Първоначално публикуван от Крум(bizkit_boy) Преглед на мнение
                  А маршрута на маратона през цялото време ли се движи по пътища по които може да се мине с джип или минава и през някоя друга козе пътека ?
                  И по кози пътеки

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте!Извинете ,че не се включвах досега ,но имам доста задължения по маршрута.
                    Маршрута на състезанието се движи и по черни пътища и по пътеки.Съотношението на черни пътища>пътеки е 30%>70%.
                    Ще дам малко информация относно състезанието.
                    Дължина на трасето е 130км от Асеновград до вр.Персенк и обратно.
                    По трасето на всеки 10км има разположени подкрепителни пунктове с храна,вода,плодове,лекари и масажисти.
                    3 от пунктовете имат достъп до асфалт.До другите пунктове се стига само по черни пътища.
                    Пунктовете по трасето са разположени както следва:
                    1-ви е на вр.Баба
                    2_ри е на Бяла Черква
                    3-ти е в с.Орехово
                    4-ти е на х.Персенк
                    5-ти е на Чудните Мостове
                    6-ти е преди каньона на х.Кабата.
                    7-ти е в с.Орехово този пункт е двоен.Това ще рече,че състезателите минават 2 пъти през него.
                    8-ми е на Бяла Черква.И този пункт е двоен.
                    9-ти е в с.Добралък.
                    10-и е на вр.Баба.

                    В момента около вр.Персенк има много сняг и мисля,че няма как да се придвижим. Ще трябва да се отложи за около седмица прехода.Но ако решите ,че няма проблеми ние сме готови да тръгнем с вас.

                    Мога да допълня ,че от Бяла Черква до с.Орехово може да се слезе с джип.Няма как да кача трака ,защото нямам права ,но може да се свържете с мен в ФБ и ще ви го предоставя :-)

                    https://www.facebook.com/nikolai.marangozov

                    Има малка неточност в написаното по-горе.Участъка от Бяла Черква до с.Орехово е комбинация от черен път и пътека.
                    Последно редактирано от sobax; 18-03-14, 06:13.

                    Коментар


                    • #11
                      Добре дошъл колега.

                      Първоначално публикуван от Николай Марангозов
                      Има малка неточност в написаното по-горе.Участъка от Бяла Черква до с.Орехово е комбинация от черен път и пътека.
                      От Ситово има път до Орехово
                      Последно редактирано от sobax; 18-03-14, 06:12.
                      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                      TOYOTA BJ40 3.5D
                      Венци 0887551059

                      Коментар


                      • #12
                        От: Организационни теми - 2014

                        Здравейте! Искам да поясня,че около вр.Персенк все още има около 70см сняг.Трябва да изчакаме още малко време.

                        Коментар


                        • #13
                          Подкрепа от offroad при организацията на Персенк Ултра 2014

                          Здравейте,
                          Ние сме организатори на най-трудния планински ултрамаратон в България - Персенк Ултра. Persenk-ultra.com
                          Датите тази година за състезанието са: 23-24 Август.
                          Трасето на състезанието може да бъде намерено в прикачените файлове.

                          Бихме били изключителн облагодарни ако някой от вас прояви желание да се включи и да ни помогне с организацията, което включва извозване на провизии, доброволци и (евентуално) състезатели към и от пунтовете на трасето.

                          Надявам се в тази тема да дискутираме подробностите.

                          Поздрави,
                          Николай Кабаджов
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подкрепа от offroad при организацията на Персенк Ултра 2014

                            Какво значи ултрамаратон? Федерацията по лека атлетика има ли участие? Спонсори?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подкрепа от offroad при организацията на Персенк Ултра 2014

                              Полумаратона е 21км.
                              Маратона 42км.
                              Ултра маратона.... как дойде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X