Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми при каране през ДЛС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми при каране през ДЛС

    Колеги,някой знаели как стои въпроса за минаване през пътещата на теритотията на ДГС и ДЛС.
    Везирам конкретно територията на Регионална Дирекция по горите (РДГ) Пловдив,защото като гледам картата им (в сайта) то цялата територия през която караме е тяхна
    Освен това в района на с.Мостово,с.Белица,Кръстова Гора и Лъки е ДЛС Кормисош, които са поставеки такива заплашителни табели,че да те е страх и пеша да минеш(Ако си с АТВ или Джип ще ти го конфискуват - а пеша,щети вземат галощите,та да видеш как се ходи бос).
    Май се опитват да ни изритат от балкана!!!
    "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
    "LZ1WAN"

  • #2
    От: Проблеми при каране през ДЛС

    Здрасти колега,Закона за горите не важи за ATV ,джипове и мотори-може да се кара навсякъде.Изискват разрешителни само за камиони,трактори и каруци.Ние все пак сме туристи!!!!!

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми при каране през ДЛС

      И аз съм турист и никой не ме закача
      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
      TOYOTA BJ40 3.5D
      Венци 0887551059

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми при каране през ДЛС

        Първоначално публикуван от Bekam Преглед на мнение
        Здрасти колега,Закона за горите не важи за ATV ,джипове и мотори-може да се кара навсякъде.Изискват разрешителни само за камиони,трактори и каруци.Ние все пак сме туристи!!!!!
        Из Закона за лова

        Чл. 69а. (Нов - ДВ, бр. 92 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) (1) С цел опазване на биотехническите съоръжения или в интерес на здравето и безопасността на гражданите директорът на регионалната дирекция по горите със заповед може временно да ограничи или да забрани достъпа до определена територия. Заповедта се издава по инициатива на стопанисващия дивеча след съгласуване със собственика на територията или с лицето, на което тя е предоставена за управление.
        (2) Заповедта по ал. 1 се оповестява публично чрез средствата за масово осведомяване, интернет страниците на Изпълнителната агенция по горите, регионалната дирекция по горите или по друг подходящ начин. Заповедта по ал. 1 подлежи на незабавно изпълнение.
        (3) Заповедта по ал. 1 подлежи на обжалване по реда на Административнопроцесуалния кодекс.
        (4) В изпълнение на заповедта по ал. 1 лицето, което стопанисва дивеча, поставя обозначителни табели, които съдържат информация, определена с правилника за прилагане на закона.

        ...

        Чл. 83л. (Нов - ДВ, бр. 92 от 2009 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) Който наруши реда за достъп по чл. 69а и 70, му се налага глоба от 200 до 500 лв.
        (2) Когато нарушението по ал. 1 е извършено повторно в двегодишен срок от влизането в сила на наказателното постановление, глобата е в троен размер.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми при каране през ДЛС

          Чавдар го е написъл съвсем точно.Чел съм го и съм се консултирал с хора от дирекция по горите.И в това е проблема ,че имали табела и решат ли да те "сритат отзад" - ГУБИШ.
          Затова и повдигнах темата да видим дали няма да излезе някакво решение.
          А относно "закачането" по въпросните маршрути съм минавал поне 50-на пъти и с АТВ и с Джипа, та даже и пеша
          Никой до сега немие правил проблеми даже сме пили с ловнитедружинки от Кормисош.НО има едно голямо НО - новите промени в закона и тепично по български , те им казаха да "пръднат,пък те се насраха".
          От няколко места вече получавам информация че се закачат и то сериозно
          "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
          "LZ1WAN"

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми при каране през ДЛС

            Никви отзеви!
            Явно никой не кара из тези райони ( то си е и така за всичките си разходки мога да кажа, че не съм срещал никой).
            Разходкаджийството запада - жалко,сега ще режат гората на спокойствие.
            "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
            "LZ1WAN"

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми при каране през ДЛС

              Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
              Никви отзеви!
              Явно никой не кара из тези райони ( то си е и така за всичките си разходки мога да кажа, че не съм срещал никой).
              ...
              Ти кажи има ли алтернативен маршрут по черно, дето да се избягва участъка Мостово - Кръстова гора и дето да няма набучкани забранителни табели?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми при каране през ДЛС

                За жалост НЕ!
                Можеш да минеш Асеновград - Лъки по асвалт,после по черно до Пашелийца и оттам по билото до Рожен.Но от страната на Мостово не се сещам да има проходимост с джип отдругаде освен този участък.
                Върти ми се в главата един маршрут по посока Асеновград-Новаковската хижа,оттам по черно успоредно на асвалта до Паничково,оттам има разни пътчета до Безводно,оттам битрябвало да може да се мине в посока Рибен Дол ( макар че на картата няма път) и след това си на пътя за Загражден,качваш до Свобода,оттам до Манастир,Хайдушки поляни,Момчил Юнак,Рожен,Пампорово.Мислех да го пробвам в началото на август с АТВ но жегите ме възпряха,а сега до края на месеца съм доста ангажиран
                "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                "LZ1WAN"

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми при каране през ДЛС

                  Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
                  За жалост НЕ!
                  Можеш да минеш Асеновград - Лъки по асвалт,после по черно до Пашелийца и оттам по билото до Рожен.Но от страната на Мостово не се сещам да има проходимост с джип отдругаде освен този участък.
                  Върти ми се в главата един маршрут по посока Асеновград-Новаковската хижа,оттам по черно успоредно на асвалта до Паничково,оттам има разни пътчета до Безводно,оттам битрябвало да може да се мине в посока Рибен Дол ( макар че на картата няма път) и след това си на пътя за Загражден,качваш до Свобода,оттам до Манастир,Хайдушки поляни,Момчил Юнак,Рожен,Пампорово.Мислех да го пробвам в началото на август с АТВ но жегите ме възпряха,а сега до края на месеца съм доста ангажиран
                  Айде давай, че съм заложил една голяма минерална вода с Доктора, че ще мина от Жълт камък до Беленташ по черно.

                  ПП. Миналата седмица качвахме Мостово-Кръстова гора, не можах да покажа на спътниците си ни една забранителна табела.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми при каране през ДЛС

                    Колеги, скоро не съм го карал, но ако не се лъжа, пътя мостово-кръстова гора макар да не е асфалтиран се води част от републиканската пътна мрежа, дори има мертични камъни. И до колкото си спомням по него няма забранителни табели. Карайки по него е възможно да видите такива, само на няколко разклона излизайки от въпросния път и то отбивайки за други места.
                    www.4x4Trips.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми при каране през ДЛС

                      Първоначално публикуван от Lesov Преглед на мнение
                      ... но ако не се лъжа, пътя мостово-кръстова гора макар да не е асфалтиран се води част от републиканската пътна мрежа, дори има мертични камъни. ...
                      Ти ме уби! Да не би да трябва винетка за тук ?!?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1140145.JPG
Прегледи:1
Размер:215.9 КБ
ID:5398631
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми при каране през ДЛС

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ти ме уби! Да не би да трябва винетка за тук ?!?
                        Ха, ха .
                        Нямаше и такава табела.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми при каране през ДЛС

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Ти ме уби! Да не би да трябва винетка за тук ?!?
                          Все пак живеем в БУЛГАРИСТАН, нека не го забравяме
                          www.4x4Trips.bg

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми при каране през ДЛС

                            Първоначално публикуван от joro_c Преглед на мнение
                            Айде давай, че съм заложил една голяма минерална вода с Доктора, че ще мина от Жълт камък до Беленташ по черно.

                            ПП. Миналата седмица качвахме Мостово-Кръстова гора, не можах да покажа на спътниците си ни една забранителна табела.
                            Дано си прав за Мостово-кръстова ,чеми е любим
                            Ако го прекараш пътя през Беланташ ,и аз ще черпа.
                            След 15.09 ще съм свободен и ще съм в града,така че може да напревим едно каране с Петар и Вас
                            П.П.Хем ще се запознаем на живо,че все се разменаваме.
                            "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                            "LZ1WAN"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми при каране през ДЛС

                              По-точно ставаше дума за път Жълт камък - Узуново - Три могили - Белинташ. Жоро сега си мисли ,че ако мине почти през гръцко ще се брои. А такава табела не съм видял

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X