Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойотата на Белата и нейните превъплъщения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

    Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
    Да за бързото навиване си прав но мисля ,че бъркаш маи беше на 2-ра навиването
    Mоже и на 5 скорост,ама пак голямо разплитане ще падне като оня ден...
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #47
      От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

      Таааааааа всъщност кое е хобито монтьорлъка или оффроуда

      Коментар


      • #48
        От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

        Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение
        Таааааааа всъщност кое е хобито монтьорлъка или оффроуда
        Монтьорлъка е по неволя,ама така се и разтоварвам от негативите,човъркам си по джипа,а те хобитата са ми много...
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #49
          От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

          Аз не можах да си изпробвам лебедката.И по добре защото акумолатора ми е жив зиян.Незнам дали някой ме е снел защо бях сам на препятствието.

          Коментар


          • #50
            От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

            Първоначално публикуван от V.Markov Преглед на мнение
            Аз не можах да си изпробвам лебедката.И по добре защото акумолатора ми е жив зиян.Незнам дали някой ме е снел защо бях сам на препятствието.
            Първите наистина се измъкнаха без лебедки по сипея,после склона се срути,и стана невъзможно,от дясно се минаваше,но там направиха тапа....
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #51
              От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

              Тестовете не спират,реших да проверя до къде е стигнала машината,като подложа качествата и на изпитание,а къде по добре можеше да го направя от двудневния Траял на Сливен 4x4,хем близко ако се счупим,хем домакините наши хора .
              Натоварихме бира и мръвки до колкото можеха да носят джипките и поехме:

              Разпънахме бивака,и се видяхме с много авери от цяла БГ,оказа се че трасето няма да е много леко,апък и се бяха събрали едни от най добрите Траяладжии в клас Експерт,с тях е трудно да си мериш...някои атрибути,добре че не ни слушат главите,да компенсират разликите в подготовката .
              Аз кога ли съм имал късмет и изтеглих да стартирам последен,което автоматично ме правеше пръв на другия ден...поне бирата беше студена,така че дявола не беше толкова черен ,при все че температурата беше около 40 градуса.







              Последно редактирано от belata; 29-07-12, 15:56.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #52
                От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                Първи ден мина страхотно,машината се представи много добре,зае 4 място във временното класиране,което е по вина на липсата на координация между пилот и навигатор,но нищо фатално,огледахме трасето за ден втори,и определено за Експерта се бяха погрижили да си заслужат офроуд лимонадата,ни най малко не се притеснихме,но ни беше ясно че ще има шоу,за което и бяхме дошли....












                За съжаление вторите камъни предизвестиха и края на този етап,при раздаването на гас съм повредил задния кардан,превръщайки го в офроуд шедйовър,някои го нарекоха "двете рози",но така или иначе се забавлявахме много,и намерихме още една слабост по машината която да отстраним,проблем имах и с каренцата на механичната лебедка,но нищо сериозно,сложих резервния заден кардан,и сега се опитвам да счупя и него за да разбера в водача ли е проблема или в слабия матерял...


                Последно редактирано от belata; 17-08-12, 19:14.
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #53
                  От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                  Какви пружини мислиш да слагаш на предния мост? В Сливен ходовете ти отпред не бяха толкова добри! Не знам,може и да е по-добре за трофито,но какво мислиш все пак?
                  OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                    Първоначално публикуван от M.Mihnev Преглед на мнение
                    Какви пружини мислиш да слагаш на предния мост? В Сливен ходовете ти отпред не бяха толкова добри! Не знам,може и да е по-добре за трофито,но какво мислиш все пак?
                    Каквито ми подарят,комплект с амортесйори,че тея Кайоби много устискаха....ако някои реши да ми подарява да ме пита,аз ще му кажа какви.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                      Каквито ми подарят,комплект с амортесйори,че тея Кайоби много устискаха....ако някои реши да ми подарява да ме пита,аз ще му кажа какви.
                      За рождения ти ден,ако тези издържат до тогава!
                      OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                        Остана малко време,и реших да посъживя "баба Яга",подменихме едни релета,други отпаднаха..,смених изгорелите от водите фарове с кристални кръгли с "Ангелски очи" да конпенсирам липсата на габарити,на оргиналното мястото на които сложих мигачите,пък и нали сме "Паднали...".Набавих консумативи за профилактика на механичната лебедка и добавих 60 м -8мм въже,едва ли ще го събере,ама да има,смених разбитите карета на карданните валове,единия пратих за баланс в Кубрат,сега тресе по малко...Сложих ремонтни комплекти гумички на спирачните апарати,смених и спирачни маркучи.
                        Най важната задача беше да вкарам в ритъм предното окачване,и то да е бюджетно,за целта поръчах предни пружини на Тера Фирма за 80 серия на ТЛК,при тва + 2 инча,резултата е задоволителен но въпреки че са лайт дюти ми са твърдички,надявам се да омекнат като скоча 20-30 пъти ,амове намерих в Е-бея,Кони за някакъв камион,разглобяеми със солиден стержън,тва ми трябваше....Оказа се че никаде няма джанти 16/7 инча,наложи се да си направя и такива от оргиналните на ТЛК,врътнах ги до 7,5 инча с офсет -40. Като се загледах,предното ми стъкло пак счупено,ще ми е 3-то подред,последно бях потрошил и стоповете,след последното подобрение издържаха доста,сега обаче реших да ги вкарам малко по навътре в калника,за да са по защитени на заден ход и така в стил "belata fashion",има да барна още няколко дреболии и баба Яга ще заподскача пак..Пусто време все не ми

                        стига.....







                        Н
                        Тука някой се изцепи.."Айдееее,виснаха и червата пак"...тва беше грубо.










                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                          Поредните промени по Тойотата!Стоповете кефят!
                          Ти я кажи от какво да ползвам , карданче нещо ли да правя за задвижването на механичната лебедка от кома?Някой кормилен прът ли с каренца.....
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            Поредните промени по Тойотата!Стоповете кефят!
                            Ти я кажи от какво да ползвам , карданче нещо ли да правя за задвижването на механичната лебедка от кома?Някой кормилен прът ли с каренца.....
                            Oт секторната кутия на "Булгар" най се приближават до оргиналните,може да се използват два пръта със свързващата муфа,и от секторните на другите по масивни японски джипове стават,но са доста по скъпо решение...,имай на предвид че трябват поне два висящи лагера по пътя на кардана от кома към лебедката.Някои използват и карета от полуоска,здрави са но са доста обемни,аз се съобразявам с радиатора и шасито и нямам голям избор
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                              Аз си мислих че само на мене неми стига туй време.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                                Ами в събота да я поразтъпчем,схванаха и се кокaлите...
                                Последно редактирано от belata; 04-12-12, 21:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X