Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

    И аз се записвам. Ако не ми мине норвежец път.....
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #47
      От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

      Абонамент, добре е да има и моторджии за цвят.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • #48
        От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

        Ха,аз това мислех да го правя самостоятелно и щях да помоля някой колега за интересен маршрут.Супер идея-така ще ми е хем по-лесно,хем по-интересно.Абонирам се.И аз съм за софт идеята.Достатъчно организирани хард мероприятия има в цялата страна и по всяко време.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #49
          От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

          Харесва ми.Записвам се пък дано не излезе нещо по важно.
          Jeep Grand Cherokee limited LX ZJ 5.9; SUBARU VIVIO 0.66 MPI
          Land Rover Discovery II V8
          0898 пет 989 пет 9

          Коментар


          • #50
            От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            Ха,аз това мислех да го правя самостоятелно и щях да помоля някой колега за интересен маршрут.Супер идея-така ще ми е хем по-лесно,хем по-интересно.Абонирам се.И аз съм за софт идеята.Достатъчно организирани хард мероприятия има в цялата страна и по всяко време.
            Ало, софтаджията, да не забравиш душа с акумулатора !
            И аз най вероятно ще се включа, макар че съм обикалял в този район.

            Коментар


            • #51
              От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

              Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
              Ало, софтаджията, да не забравиш душа с акумулатора !
              И аз най вероятно ще се включа, макар че съм обикалял в този район.
              Палатките и душа са задължителни.Само дето този път ще се огранича в количеството на водата.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #52
                От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                Мани водата, бира да има. А както разбирам, хората в Любимец готвят още изненади, да има нещо и за истински хардаджии, някакви стари кариери и прочие.... Те ще си кажат
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #53
                  От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                  Чакам да видя какво, ще кажат, че тия 1-ви и 2-ри ми се струват малко като почивка за идващите като мен от Варна, Шумен или Русе например. Познавайки до някъде хората, които смятат да се включат в това начинание ми се струва, че тая почивка, ще бъде удължена на поне седмица.
                  Ончо, поправи ме ако греша!
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #54
                    От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    Чакам да видя какво, ще кажат, че тия 1-ви и 2-ри ми се струват малко като почивка за идващите като мен от Варна, Шумен или Русе например. Познавайки до някъде хората, които смятат да се включат в това начинание ми се струва, че тая почивка, ще бъде удължена на поне седмица.
                    Ончо, поправи ме ако греша!
                    За мен и семейството ми почивката ще започне на 24.05.2013 с националния офроуд фестивал, след това няколко нощувки, разходки и релакс около Говедарци. На палатки, естествено. На 31.05 потегляме към Любимец. Ако идеята ти допада - заповядай!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                      Данчо, и в София,и в Любимец ще има и на нашия клуб мероприятия, така че се готви. И всички Ентусисати да го имат впредвид
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #56
                        От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                        ПРОГРАМА
                        Офф роуд приключение „Любимец - по следите на траки и римляни”
                        - 1 и 2 юни 2013
                        В град Любимец офроуд ентусиастите се увеличават с всяка изминала година. И няма как да бъде иначе тъй като района, в който живеем е уникален, но малко познат. Източните Родопи пазят тайните си! Сред нашите редици има хора, които познават тази част на България като пръстите на ръката си. Бивши граничари и сегашни ловджии, за тях няма непознати пътеки и знаят къде са най-красивите гледки от върховете наоколо. За толкова кратко време няма как да ви покажем всичко. Затова сме избрали това, което сме сметнали за най-красиво и уникално. Идеята ни е по-скоро да организираме маршрут с опознавателна цел. Нещата, които сме включили са малка част от това, което може да се види и направи в нашия край. Но все пак за ден и половина няма как да се включат повече места. Пък нека останат тайни за откриване и за в бъдеще!
                        01.06.2013 г. СЪБОТА

                        9:00 Среща в град Любимец. Мястото ще обявим по-късно. 9:30 Тръгваме по асфалт в посока Ивайловград. При Сокол чешма тръгваме по черен път и се изкачваме до връх Шейновец, от където е започнала Балканската война. Гледката от върха е невероятна. При хубаво време от там може да се види Бяло море. Тракийската гробница в подножието на върха е малко известна. След това продължаваме към с. Вълче поле като следваме пограничен черен път. Ще спрем в защитената местност „Патронка”, където живеят 174 вида птици. От тях 40 са включени в Червената книга на България, 78 са от европейско природозащитно значение, а 6 са световно застрашените вида. Освен средище на редки видове птици, местността е и много красива. След това, следвайки поречието на река Арда, ще се озовем на „Арда бийч”. Там ще поспрем за кратък плаж и обяд. Приблизително 40 км черен път – 4 часа.
                        13:30 След освежаващата баня, тръгваме към местността Хисаря. По пътя ще се насладим на прекрасните гледки към устието на р. Арда, вливаща се в язовир Ивайловград. Тракийския култов комплекс, датиран I хилядолетие пр.Хр., се намира на върха на възвишението. Ще спрем в параклиса Св.Св. Кирил и Методий и ще пием от лековитата вода на чешмата в близост. 10 км.
                        17:00 Ще се разположим за нощувка в подножието на най-високият връх на Източните Родопи – връх Света Марина. На място има вода, пригодено огнище, навес с маса, дори игрище. На пешеходно разстояние се намира тракийския култов скален комплекс от IX-VI век пр. Хр. „Глухите камъни”. 30 км

                        За тези, които желаят да спят на по-удобно, ето информацията за хотелите в града:·
                        Хотелски апартаменти „На кръстопът” – www.crossroads-apartments.com
                        ·
                        Хотел „Фантазия” – www.hotelfantasy-bg.com
                        ·
                        Хотел „Марица” – www.bghotelite.com/guest-house-maritza.2060_bg


                        Километрите за деня са около 100.
                        Трябва да се има предвид, че се минава през обрасли и тесни места, където може да премине само една кола. Маршрута ще бъде с лека и средна трудност, няма да има нужда от агресивни гуми. Все пак, който иска нещо по-трудно, винаги може да намери място за изява.


                        02.06.2013 г. НЕДЕЛЯ 10:00 По асфалтов път ще отидем до с. Мезек. Там ще посетим средновековната византийска крепост и тракийската куполна гробница. След приятната разходка, желаещите за малко по-екстремни изпълнения могат да се спрат в местността „Глините”, град Любимец.

                        Надяваме се, че ще останете с хубави спомени от нашия край и усмихнатите си домакини. Очакваме ви с нетърпение!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                          Ето и няколко снимки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Koleda 2008 014 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:5448890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5230182.jpg
Прегледи:1
Размер:220.8 КБ
ID:5448891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:579262_339090316152948_114686458593336_949012_251071234_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5448892Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Meandrite na Arda.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5448893

                          Коментар


                          • #58
                            От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                            Първоначално публикуван от Geri V Преглед на мнение
                            Ето и няколко снимки

                            [ATTACH=CONFIG]542315[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]542316[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]542317[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]542318[/ATTACH]
                            Трите снимки, без крепоста Мезек, не са ли от района на Маджарово ?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                              Любиме - Маджарово е 40 километра по асфалт, а по черно още по-малко сигурно, та се е в района. Който ще е в района от петък, го каня с мен на скалите до Йерусалимово, страхотно място и уникален скален феномен
                              Последно редактирано от zzlatev; 31-01-13, 08:50.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #60
                                От: Офф роуд приключение Любимец - по следите на Траки и Римляни - 1 и 2 юни 2013

                                Този район ми е малко познат, така че с най-голямо удоволствие ще се възползвам от поканата да присъстваме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X