Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ландровер, вода, мокрене...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ландровер, вода, мокрене...

    Докъде стигна водата в купето ?

  • #2
    И влезе ли вода през капачката на резервоара в нафтата?

    Коментар


    • #3
      в купето не влезе много, но двете кутии под седалките имат дупки и се напълниха и после водата сама си изтече
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Това са много коварни дупки, като търсих къде е акумулатора открих цял комплект ръждясали инструменти заради тях, при мен водата един път беше стигнала до нивото на седалката и джипа вървеше без проблем, но реката удряше в капачката и намокри нафтата. Като излязох от водата двигателя спря, добре че имаше една текезесарка да ме дърпа докато се прочисти трасето на нафтата! Разбира се изхвърлих един резервоар нафта...

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Volk
          ...добре че имаше една текезесарка да ме дърпа докато се прочисти трасето на нафтата! Разбира се изхвърлих един резервоар нафта...
          Надявам се, не си забравил да бутнеш на "neutral" докато са те теглили..

          Коментар


          • #6
            Дърпаше ме на втора, от ауспуха излизаше як бял дим, в продължение сигурно на километър, след това тръгна от раз и нямаше никакъв проблем. Разбира се след това смених филтъра...и видях как може да се смени горивен филтър с голи ръце, едно клякане и перчата гайка! Интересно ще бъде да има състезание по смяна на горивни филтри с голи ръце без крикове на различни марки джипове

            Коментар


            • #7
              едвали е влязла водата директно през капачката, по скоро през отдушника на резервоара.

              затова вранглера има една цяла система за отвеждане, кондензиране и изгаряне на бензиновите пари. незнам дали това е възможно за нафтата.

              под шофйорската седалка при акомулатора има едно желязо, което е да подпираш гумата, когато вдигаш на крик колата. първоначално, като го открих го изхвърлих, но в сервиза ми обясниха функциите му и го върнах там

              аз си мисля за дупките, които са в кутиите под седалките дали няма да е добре да им се сложат някакви гумени клапи, които да пропускат вода само навън
              drive alive

              Коментар


              • #8
                По скоро мисля да ги запуша и да пробия дупка на нивото на пода отвътре в купето. Все пак не си мокрим всеки ден кубинките

                Коментар


                • #9
                  Мисля, че отдушника е през капачката, защото беше пълна с вода..

                  Коментар


                  • #10
                    Еврика !! Вече съм сигурен, че нафтата се е охладила и е засмукала вода през отдушника!!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от go go go
                      едвали е влязла водата директно през капачката, по скоро през отдушника на резервоара...
                      Първоначално публикуван от Volk
                      Мисля, че отдушника е през капачката, защото беше пълна с вода..
                      И аз точно това щях да кажа, че отдушника е точно през капачката..

                      Първоначално публикуван от Volk
                      Еврика !! Вече съм сигурен, че нафтата се е охладила и е засмукала вода през отдушника!!
                      Никак не ми се вярва да влиза точно оттам.. Ако е така, то при всяко добро миене на джипа трябва си те дърпат..

                      Коментар


                      • #12
                        невярвам отдушника да е на капачката, няма смисъл, дори и дъжда ще го залива. обикновено тези работи са в под калниците и на други такива сравнително сухи и проветриви места.

                        утре ще се огледам и ще пиша
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Никак не ми се вярва да влиза точно оттам.. Ако е така, то при всяко добро миене на джипа трябва си те дърпат..

                          Яро, джипа беше нагорещен, нафтата се е охладила и е създала вакуум, а клапана на отдушника не може да е с нулева пропускаемост при затворено положение!

                          Коментар


                          • #14
                            Хм..

                            Всичката моторизация до Td5 и модерния V8 бензин 4.0л., 4.6л. и т.н. на Range Rover New (от 1994г.), а и 2.8i на БМВ (М52 бензин, само в Африка обаче), ефакто до 1998г., а именно :

                            2.25 дизел и бензин
                            2.5 бензин
                            2.5 дизел (без/с турбо)
                            V8 3.5 карбуратор и V8 4.0 карбуратор (само САЩ и Канада)
                            200/300tdi
                            3.5 дизел на Исузу (само Австралия и предимно за военните)

                            могат да работят с вода от Перловската река и старо М10Д, гаранция

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Yaro
                              Хм..

                              могат да работят с вода от Перловската река и старо М10Д, гаранция
                              прочитам недоверие м/у редовете ти относно описаната по горе от мене случка. момчето с което работех тогава все още е в бг и може да му се обадиш по всяко време, а LR все още се търкаля из пловдивско
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X