Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

    ( копирам темата от раздел offtopic , по съвет на хора от форума )

    Здравейте!

    Предварително се извинявам, ако темата не е за тази секция!

    Днес бяхме на разходка с колата и заради дъжда пътя се разкашка и колата се хлъзна по един път надолу и ни напред, ни назад. Пътя е черен и кален и има баир нагоре. Колата не е за оффроуд...голф 3, и аз не знам как се набутах там... Имаме и други коли в семейството, но се страхувам че ако някой слезе да ме тегли и той ще си остане там...Тая вечер ще нощува там...надявам се да не я задигнат...не знам дали някой ще се полакоми за дъртия ми голф, но за момента той е всичко което имам....Понеже вие 100% имате опит с такива ситуации моля за съвети, помощ и.т.н. Гледам утре пак ще вали, ако колата оцелее тая вечер ми се ще утре да си я прибера някак си...Моля за съвет или за помощ...как да я изтегля ..с какво...на собствен ход абсурд...буксува по баира нагоре...да чакам ли да изсъхне...то кога ли ще се случи..утре пак ще вали.
    Подпис, мотпис

  • #2
    От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

    Е оставете поне телефон за връзка
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

      Телефона ми е 0884 / 410 345, казвам се Свилен. Благодарен съм на съвети насоки и.т.н. сега лягам да поспя, че съм скапан...моля ако има някой със съвети да пише в темата, а ако някой може и има желание да помогне да пише на ЛС, в темата или да остави някакви координати за връзка и аз ще звънна. Не знам дали пътна помощ може да помогне в тоя случай иначе бих звъннал
      Подпис, мотпис

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

        Ако напишеш сега къде е затънала колата...
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

          Района след Галата , тя не е точно затънала, просто не мога да изкача баира и се хлъзгам надолу, мисля ако малко я напъна ще мога да я изкарам от сегашното и място в едни шуми...въпроса е после баира как ще изкача, пробваш и през тревата , карам до някъде ама като стане по стръмно и се хлъзга пак надолу.
          Подпис, мотпис

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

            Наблизо съм, но съм с лека кола - ако има вариант да се реализира схема с твърда основа и по-дълго въже (мога да "сглобя" към 20тина метра от различни в гаража), съм готов и веднага да тръгна.
            Въпреки, че ако се е окопала яко, ще си трябва и истинско, сериозно въже... Че и здрава рама не е зле да има...
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

              На тревата изобщо не се завирай, тя е по-хлъзгава от лед, когато е мокра.
              Трябва ти джип с лебедка, и удължители на въжето, ако баира е по-дълъг от въжето и. Да я изтегли полека. Но не на буксир, че да не я разкъсате и счупите.

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                Първоначално публикуван от Svil1980 Преглед на мнение
                ... въпроса е после баира как ще изкача, пробваш и през тревата , карам до някъде ама като стане по стръмно и се хлъзга пак надолу.
                Вериги за сняг имаш ли?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                  Аз не съм там в момента, прибрах се с автобуса. Няма да стане с лека кола най-много и ти да забуксуваш до мен. Не е яко окопана ама баира нагоре не може да мине...трябва да е някоя малко по високо проходима кола...чудя с на майка ми с реното сценик дали ще стане, но не ми се иска да рискуваме.

                  Shider трогнат съм от готовността ти да помогнеш, но не искам да затънеш и ти заради мен! ( сега чета и други теми, че нещо сън не ме хваща , и съм стъписан от духа на взаимопомощ, който цари в този форум, явно има хора все още в България )
                  Подпис, мотпис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                    @Стефан - да като стигна стръмното и тревата много се хлъзга и така занася, че докато овладявам колата нямам време да преценя къде е по-добре - тревата или пътя, който е едни гадни коловози...сега вече знам благодарение на глупостта си как е на трева, на локва, на шума и на черен път като вали дъжд....

                    @Чавдар - нямам вериги за сняг, ама ако ще помогне ще си купя.
                    Подпис, мотпис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                      Първоначално публикуван от Svil1980 Преглед на мнение
                      @Стефан - да като стигна стръмното и тревата много се хлъзга и така занася, че докато овладявам колата нямам време да преценя къде е по-добре - тревата или пътя, който е едни гадни коловози...сега вече знам благодарение на глупостта си как е на трева, на локва, на шума и на черен път като вали дъжд....

                      @Чавдар - нямам вериги за сняг, ама ако ще помогне ще си купя.
                      На баир с мокра трева или шума и с 4х4 може да закъса човек.
                      Веригите определено ще подобрят сцеплението. Друг въпрос е, че човек трябва да внимава с газта, за да не направи някоя беля или да се окопае.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                        @Чавдар - а дали не е по-добре да я оставя там докато изсъхне всичко. Само ме притеснява някой да не я задигне, ама ще го призная за майстор ако го направи, или да не я изпочупят някакви гамени...ама както казах, колата е голф 3 стар, така че не е като да съм зарязал някакъв луксозен автомобил на пътя.
                        Подпис, мотпис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                          0877584631 Золтан. Обади ми се утре. Общо взето ставам към 7, живея до ФК-то. Джипа ми е на Ален Мак в момента, ама ще измислиме нещо.....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                            Абе толкова офроудъри има във Варна, толкова ли никой не видя темата?..
                            Един нормално подготвен джип с лебедка и колани колкото трябва ще свърши работа.

                            Ако беше край Шумен-досега да те бяхме извадили.

                            Опа, Золтан ме изпреварил...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет/помощ за затънала кола ( Варна ) !

                              Слагай вериги и не се чуди повече. С вериги и лека кола с каравана на задника съм вадил в мокра трева и кал, какво толкова и се чудиш след като не си се окопал

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X