Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закъсали край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закъсали край Николаево

    Здравейте колеги, закъсали сме страшно много хора на 7 киометра преди Николаево, като идваш от Казанлък.
    Не ми вдигат на никой телефон за бедствия , падна ми батерията .
    Ситуацията е мнооо кофти ... фсеки се набутал в насрещното .. дори и да се опита някаква помощ да дойде .. няма как ... ако някой има идеи как да постъпоим ... дадказва бързо .. не знам до колко ще издържи батерията на лаптопа .... ще стоя по 10-15 минути онлайн
    Координатите ми са :
    N 42 37.159
    E025 41.892
    Аз имам гориво и ще приютявам който има нужда ... но не знам за другите ...
    помагайте ако можете .. или се обадете на органите ....
    моля
    БЛагодаря ви предварително
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    От: Закъсали край Николаево

    колега,обадих се на 112. дал сам вашите координати .ако можеш даваи инфо

    Коментар


    • #3
      От: Закъсали край Николаево

      Благодаря много .... нямам телфон просто .... голяма тъпня ..... малко съм в колата , че замръзнах навъун ... вятъра е ужасен .. .натрупва бързо ... има закъсали и в двете посоки .........тирове без вериги .. малко мие трудно да пиша със замръзнли пръсти ... като се постопля пак ще обходя ..... да видя дали има няква промяна ... кажете каво да правя .. .за да съм полезен
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Закъсали край Николаево

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Здравейте колеги, закъсали сме страшно много хора на 7 киометра преди Николаево, като идваш от Казанлък.
        Не ми вдигат на никой телефон за бедствия , падна ми батерията .
        Ситуацията е мнооо кофти ... фсеки се набутал в насрещното .. дори и да се опита някаква помощ да дойде .. няма как ... ако някой има идеи как да постъпоим ... дадказва бързо .. не знам до колко ще издържи батерията на лаптопа .... ще стоя по 10-15 минути онлайн
        Координатите ми са :
        N 42 37.159
        E025 41.892
        Аз имам гориво и ще приютявам който има нужда ... но не знам за другите ...
        помагайте ако можете .. или се обадете на органите ....
        моля
        БЛагодаря ви предварително
        Колега, звъня от 3 минути на 112 непрекъснато, никой не вдига. Продължавам, докато не се обадят. За съжаление не мога да дойда при вас, в Сливен съм, а тук вятърът е ужасен и започва да замръзва.

        Ако нямате вериги, потърсете тънко въженце и навийте на гумите, като го промушвате през отворите на джантите, така няма да се пързаляте и ще излезете и на лед, и на сняг. Ако няма въже, пробвайте с някаква жица. Ще седя пред компютъра, за да съм в течение
        Георги Кулишев
        Ямбол
        0889 42 00 74

        Коментар


        • #5
          От: Закъсали край Николаево

          Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
          Колега, звъня от 3 минути на 112 непрекъснато, никой не вдига. Продължавам, докато не се обадят. За съжаление не мога да дойда при вас, в Сливен съм, а тук вятърът е ужасен и започва да замръзва.

          Ако нямате вериги, потърсете тънко въженце и навийте на гумите, като го промушвате през отворите на джантите, така няма да се пързаляте и ще излезете и на лед, и на сняг. Ако няма въже, пробвайте с някаква жица. Ще седя пред компютъра, за да съм в течение
          Колега знам как е в Сливен .... .на мен ми свърши батерията на телефона да звъня на 112 ......аз вериги имам ..за момента мога да се движа без тях ... няма място обаче къде да се движа ..... много коли всеки карал като на полето ... .никой не спазвал правилата .. ужаст мякаккъв .. не знам и помоща как ще успее дадойде ... до итре си мисля , че ще има над метър преспи тука ..... който може да казва с какво да помагам на хората .. .за какво да гледам .. зашщото .. всеки си стои в колата ... ноикой не се интересува за другия .... как мога да позная ... ой има нужда от помощ .... не мога да повярвяам че се случва такова нещо ..... .нали сме хора всички ....





          дойде снегориюн .. някакъв трактор ... мисля че щюе се оправим .. .вече .. благодаря на всички .. за помоща ))
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Закъсали край Николаево

            Иване, ако можеш обходи няколко коли, и питай дали имат нужда да им се донесе гориво за през нощта.
            Ако има нужда-да се организира някак доставката на малко туби с бензин и дизел. Това мисля, че ще може да се направи.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Закъсали край Николаево

              Брей, всяка година стават подобни работи.
              Ние уж трябва да сме най-подготвени, ама ... !
              Дано се размине някак и таз година.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Закъсали край Николаево

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Иване, ако можеш обходи няколко коли, и питай дали имат нужда да им се донесе гориво за през нощта.
                Ако има нужда-да се организира някак доставката на малко туби с бензин и дизел. Това мисля, че ще може да се направи.
                Коле, бензиностанцията на разклона за Николаево не е много далече от тях, Снегоринът ще стигне до нея и ще заредят. По-скоро си мисля за следното - увийте добре ходилата и глезените на пътниците в колите. Пазете лицето и върховете на пръстите на ръцете. Излизайте по-рядко навън. Запишете телефонните номера на оставащите в пряспата, докато ги вади снегорина, за да се чуете контролно по-късно
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #9
                  От: Закъсали край Николаево

                  радоста беше кратка .. трактора не работи ... няма нблокажи .. върти едното колело .... аз имам гориво .. ама е газ .. не мога да го споделя .. а и колата нещо изтина .. макар да работи .. не мога да я форсирам и да обикалям
                  имам малко мандарини и моркови .. ще обиколя лбизките коли .. стори ми се , че пред мен на две коли има малки деца .. ще мина пъево там ... ох че са ми замръзнали пръстите .... гася лаптопа да пестя ток , че мие единствената връзка за момнета .. до след .. когато ... .тогава ... картинакта е жалка ...
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #10
                    От: Закъсали край Николаево

                    Мога да тръгна веднага от Пловдив. Ще взема още някой с мен. До Казанлък обаче са 100км. С джипа прави поне 2 часа. Ще влеземе по черно. Туби с гориво нямам....па е и забранено ...хихи.
                    Казвай, ако е безнадеждно поне хората може да опитаме да извадиме.
                    Пази батериите. Намери тел или зарядно от друга кола.
                    Звънни или дай номер.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Закъсали край Николаево

                      Добре бе, ясно ли е какъв е проблема, че да не може да се отпуши тапата. Колко сантиметра сняг има?
                      Колега, ако съм на твоя място бих се опитал да организирам няколко човека и да започнем да вкарваме колита една по една на пътя, Казваш, че може да се движиш, но няма къде. Значи снега не е чак толкова голям. Ако можеш-иди до там където е проблема и вижте дали няма да можете да отпушите тапата със свои сили. Спасението на давещите се...

                      То стана малко гадно-да си седим на топло, и да даваме акъл, ама не знам как можем да помогнем по друг начин. В синоптука дават температурите в Николаево да паднат до минус 10 градуса.

                      Но пък ако не гражданска защита поне фирмата отговаряща за почистването на пътя може да прати една машина за да започне да прави път и да вади колите.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Закъсали край Николаево

                        1. Гледай някой да не реши да ходи или да си води семейството нанякъде пеш да търси селото.... Утре няма да вали сняг и със сигурност ще разчистят пътя.
                        2. Гледай (по късно) да няма запалени коли на които да се образуват навявания около ауспуха - опасност от задушаване.
                        Гледай и за други глупости - такава ситуация изобщо не е толкова критична, но понякога на сутринта се вижда, че тези които наистина са имали нужда от помощ изобщо не са забелязани.
                        3. При локални измръзвания (пръсти, ръце, уши и т.н.) активно движение до връщане на чувствителността (болката).
                        4. При хипотермия - общо измръзване - да не се движи, завиване и пасивно затопляне, може и тяло в тяло
                        5. Ако някъде по аптечките има спасително фолио може да се използва за завиване.
                        6. Сигурно има и одеяла, платнища, брезенти, найлони, дрехи по колите. Важното е деца, бременни и стари/болни хора да не останат на студено и без достатъчно дрехи/завивки. За здрав възрастен 1 нощ в в атомобил и без отопление не е толкова зле. През 1 час активна гимнастика и така.
                        7. Колите в които се топлите - на час по 15-20 мин. работа на двигателя го държи топъл и пести гориво.
                        Намери фенер/телефон с фенер

                        Още веднъж - 1 нощ при наличие на автомобил за подслон не е страшна - само трябва да се мисли и да се действа спокойно.

                        П.С. Абсолютно Никакъв алкохол за затопляне, ако се окаже случайно че някой си носи
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Закъсали край Николаево

                          Аз почвам да се стягам. Отивам за хора. Няма да съм пред компа. Моля някой да ми се обади ако нещата случайно се оправят.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Закъсали край Николаево

                            телефон намерих ..... 0898 65 19 48 ...тъкмо говорих с Колето ...... гориво имат пове1ето хора .. снега става около метър вече ...... тапите са няколко .... .Колето юе се опита да мобилиЗира гражданска защита ..... ако някой има връзки там да помага .....
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Закъсали край Николаево

                              Колега ,сега прочетох темата и съм готов да тръгна към вас - казвайте от какво имате нужда
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X