Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tърся офроуд транспорт срещу заплащане за симулационно еърсофт събитие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Моята е богата от към драскотини по боята, та това не ми е проблем. Фаровете са ми стъклени и за тях не се притеснявам. Виж стоповете и мигачите до фаровете, ако ме застреля някой в тях със сигурност ще дадат фира. Цвета ми е тъмно син и ще трябва камуфлаж, ако държите на това.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
      Ще искате ли да импровизираме някакви покривала за колите - примерно брезент, да пази от еърсофт топчетата? Поне за фарове/стопове и т.н. Не е голяма вероятността да счупят нещо, но я има. Може някоя и друга деруга по ламарините да оставят.
      Отделно ако нямате против, ще предвидим и камуфлажни мрежи/покривала за лагера - освен ако не са ви нашарени камуфлажно возилата
      Да не се видим после в някоя фалшива новина за руско-украинската война?

      Ако топчетата са способни да счупят автомобилно стъкло, ще трябва да се предвидят някакви мерки.

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Поне на времето не можеха . Силата която е нужна за да счупи автомобилно триплекс стъкло е много по голяма от тази нужна да рани сериозно човек дори и екипиран . След като го ядоха дебелия в Ирак и нашите вече никъде не ходят без брониран транспорт .

      • Петрушев (freesum)
        Петрушев (freesum) коментира
        Редактиране на коментар
        Автомобилни стъкла не могат да счупят. Плексигласови мигачи и стопове - има вероятност, ако ги уцелят от близо.

    • #18
      Господа,

      Операцията ще започне на 2022.10.14, към 1700 часа.
      Очаквано приключване – 2022.10.16 до 1200 часа най-късно.

      Очаквано място на инфилтриране в зоната на действия:
      42°49'46.6"N 22°55'23.1"E
      https://goo.gl/maps/xi3eDukNbw5QfcsW8

      При навлизане на терен ще ви бъдат осигурени лични оръжия и средства за персонална защита.

      На ваше внимание свеждам предварителна бойна заповед за група Права Вяра:

      Условия
      1.Терен
      Теренът на действие е между селата Ракита, Гургулят, Гълъбовци, Братушково, Бърложница, Повалиръж, Озърновци.
      Граница между държавите Балгия на изток и Дурсия на запад се намира по линията Повалиръж - Озърновци, по Повалиръжка река.

      Теренът е с характерен релеф- пресечен в направление север-юг от деретата на две реки - западно - Сливнишка река, източно - река Нойчинци, които отделят три характерни зони.

      a. Западна зона - западно от Сливнишка река. Зоната се характеризира с пресечен хълмист терен, с иглолистни и широколистни гори по хълмовете. Черен път по течението на Сливнишка река свързва село Радуловци с махала Рейна река и село Ракита.
      Ориентири- връх Голямо градище (кота 910) с иглолистна гора
      Добра проходимост на пътищата.
      b. Централна зона - между Сливнишка река и река Нойчинци. Равнинно-хълмист терен, лесна проходимост и добра видимост. Доминира се от хълм Дръвце (кота 868 ) и хълм Кръстата круша (кота 934).
      Линейни ориентири- далекопроводи, централен път, централна борова гора до кота 866.
      Добра проходимост на пътищата, с връзка към западна зона през Радуловци и над Рейна река.
      c. Източна зона - на запад от много дълбокото дере на река Нойчинци. Характеризира се с големи залесени площи.
      Ориентири: предавател Клетката на връх Голяма Вишая (кота 928 ), голям кръстопът на GRID 614413, кота 904 западно от Гургулят - борова гора.
      Добра проходимост на пътищата. Връзка с централна зона само през селата Ракита и Братушково- дерето на река Нойчинци е възможно да се преодолее само пеша. Цялата северна част на източната зона се доминира от кръстопътя на GRID 614413
      Приложение: карта на района.
      https://drive.google.com/file/d/1-jm...ew?usp=sharing


      2.Време
      Температурите се очакват да са около 18 градуса дневна и 5 градуса нощна, предимно облачно. Валежи не се очакват (предварителна прогноза)
      Петък: Изгрев 07:38, Астрономически часа на обяд: 13:12, Залез: 18:47, Продължителност на деня: 11:09, Продължителност на нощта: 12:51.
      Събота: Изгрев 07:39, Астрономически часа на обяд: 13:12, Залез: 18:45, Продължителност на деня: 11:06, Продължителност на нощта: 12:54

      Ситуация
      1) Вражески сили
      В района действат две вражески групи:
      1. Отряд за Защита на Балгия в състав до 20 човека
      2. Група Периметър Контрол, в състав до 12 човека
      Предполагаме, че противникът ще опита да останови контрол върху терена - основните коти и инфраструктурни обекти, с цел да задържа нелегално преминали границата дурски граждани и да пречи на нашата дейност.
      Предполагаемо място за достъп до терена- пътят Сливница- Гълъбовци, а навлизането на терена- от село Радуловци.

      2) Собствени сили - Права Вяра:
      Отряд SPCTR – в състав до 12 души.
      Отряд Rogue Warrior – в състав до 10 души.
      Отряд Spetznaz - в състав до 10 души.
      Отряд Opforce - в състав до 8 души.


      3) Цивилни
      Очакваме присъствие на бежанци, наркотрафиканти и цивилни на терена. Всички те представляват интерес за нас, доколкото можем да получим награди за главите им и да съберем финанси за правото си дело.
      Очакваме присъствие на журналисти от медия Ал Шамира. Императив е да представим делото си във възможно най-добра светлина, с цел популяризиране на каузата ни и привличане на доброволци.
      Медийна страница на Ал Шамира:
      https://www.facebook.com/groups/544081662684809

      Очаква се присъствие от спасителна организация АСП. Представителите им следва да се третират с уважение, в никакъв случай да не се подхожда агресивно.

      Мисия
      Група „Права Вяра“ да установи присъствие в граничната зона, с цел генериране на средства за финансиране на бъдещата дейност и ограничаване дейността на групите на Отряди за Защита на Балгия и организация „Периметър Контрол“.
      Всички залавяния на бегълци или наркотрафиканти, както и нанасяне на щети върху противниковите части, ще бъдат добре възнаградени от нашите спонсори.



      Логистика
      Няма стандартизирани униформи в състава на група Права Вяра.
      Боеприпаси - по 600бр за щурмова пушка и по 2000бр за картечница.

      Очаква се бойците сами да си осигурят храна и вода за времетраенето на операцията.
      Желателно е наличието на носима спална екипировка, която ще се използва по усмотрение на командира.
      Медицинска евакуация ще е осигурена при повикване, в точки с достъп до асфалтови пътища.

      Не се очаква външно снабдяване.
      Командирите на групи да се уверят, че бойците носят само най-необходимото за провеждане на тази кратка операция. Императив е подразделенията да запазят висока мобилност.


      Командване и Контрол
      1)Контрол

      Командна честота:
      441 036.25 мегахерца, CTCSS = OFF
      Резервна командна честота:
      442 012.50 мегахерца, CTCSS = OFF

      2)Командване
      Командването и координацията са децентрализирани, извършват се чрез радиотрафик или интернет връзка по усмотрение на командирите на групи.
      Последно редактирано от Петрушев (freesum); 24-09-22, 22:54.
      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

      Коментар


      • #19
        Колеги,

        дали има още някой, който иска да се включи?
        Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
        Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

        Коментар


        • #20
          За да съм коректен. Писах на лично на организатора, но да кажа и тук. Поради служебни задължения, няма да мога да помогна в това интересно начинание. Още веднъж се извинявам на организатора.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • Петрушев (freesum)
            Петрушев (freesum) коментира
            Редактиране на коментар
            Всичко е ок, няма грижи.

        • #21
          Аз пък участвах.

          Сега се оглеждам да си взема еърсофт оръжие.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Нормална мимикрия. Рано или късно всеки пацифист става зъл милитарист .

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм зъл милитарист, а практичен пацифист.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Въпрос на време е.

        • #22
          Бойно оръжие ако потрябва ще ни го навтикат в ръцете насила, няма проблеми. Т.е. ще има проблеми ама за тях почти нищо не можем да направим поединично.

          ---

          Аз съм пацифист, ама не съм силно радикализиран в това. Да можеш да начукаш канчето на тоя дето си е повярвал е жизнена необходимост, която не противоречи на пацифизма като обща стратегия.

          За мен войната е просто инженерен проект, част (малка, но значима) от цялата национална доктрина. И ако за ограничения ми във военно отношение ум повечето по-висши абстракции на войната са ясни, непосредственото лазене в калта и стреляне с пушки - не е.

          Не, не искам да си играя на войник.

          ---

          Разкажи - тегава задача, то трябва да се участва. Аз доста се изморих (физическата ми форма е катастрофа), участвах с неправилния автомобил (вместо шахид-мобил имахме камионетка на джендърмерията - ама преценката с какво да отида беше на базата на това къде искам да спя) и тн.

          Впечатленията са ми малко хаотични и ако разказвам ще е след време.

          И те така.

          Коментар


          • Жоро Танев
            Жоро Танев коментира
            Редактиране на коментар
            Ще почакам. Благодаря!

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            И кво???

        • #23
          И кво, и кво.

          Днес си поръчах пушка.

          Коментар


          • Стоян Боюков-Sariones
            Стоян Боюков-Sariones коментира
            Редактиране на коментар
            Кал. 308, че има за цивилни и военни.

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Няколко фирми правят пушки кал. 7,62х39 за лов, вкл. и български. Някои са копие на АК, но без позиция за автоматична.

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            9x39 ми харесва повече

        • #24
          Забравих вече каква е.

          Като отидох да пазарувам, резултатът от проучването ми катастрофира в реалността.

          Помня че не е АК (което беше изрично условие) и е със сгъваем приклад. Електрическа.

          Но като дойде ще ви кажа.

          Коментар


          • #25
            Здравейте, колеги,

            Повдигам отново темата.
            Тази година събитието ще се проведе на 15 и 16 юни. Има ли желаещи да участват?
            Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
            Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

            Коментар


            • #26
              Аз отново имам желание ,ако ми стане машината до тогава . 7 места с багажник на покрива и ремарке
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X