Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой в кв. Манастирски ливади, Гоце Делчев, Борово, Кръстова вада - с изглед към в.з. Киноцентъра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой в кв. Манастирски ливади, Гоце Делчев, Борово, Кръстова вада - с изглед към в.з. Киноцентъра

    Да започнем от това, че интернет-доставчиците на мястото в което живея са доста кът. Има смешен АДСЛ на БТК, има не по-малко смешен ДОКСИС на А1... и толкова. Има и 4G / 5G ама от тях само Теленор са що-годе стабилни.

    Преди имаше и Тиком 4G и бяха добре ама фалираха.


    Та идеята ми е, да направя абонамент за нормален интернет на някое от тези места и през WiFi със силно насочени антени да си го докарам до къщата.

    От терасата виждам Манастирски ливади, Гоце Делчев, Борово, Кръстова вада - виждам и по-далечни неща, разбира се, ама става непрактично.

    Отворен съм за варианти - домакинът в замяна да ползва Интернет безплатно, да получава месечен наем за парапета на балкона или други варианти.

    Оборудването ще харчи примерно 10W ток които са между 1 и 2 лева на месец.

  • #2
    Колко км става?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Улица и номер ще е супер.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Имаш лс

    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Днес говорих с приятел, комшия на Търтея, но във висок блок по-към теб. Не се сещам от коя страна са му балконите, но е поне на 8-ми етаж.
      Утре ще му ремонтират коляното, та във вторник мога да му звънна и да го питам.

  • #3
    Аз имам две насочени антени за същото, които вмомента не използвам и едва ли скоро ще ми потрябват, щото доставчика на село се предаде и минах на мобилен от А1. Едната е на комина вкъщи, другата на един стълб над селото. Ако искаш да ходим да ги вземем и да ги използваш. Не знам параметри, но купих това, което ми препоръчаха без да се пазаря и вършеше отлична работа.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      С тебе отдавна не сме се виждали.

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      ...

  • #4
    Еми знаеш къде сме
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #5
      Адаш, ако се откаже Ясен, казвай цена и ги давай насам, че искам да си хвърля нет до вилата. 2,5 км по права линия. И видимост имам.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        С удоволствие. Ще проверя тези дни тази на стълба в селото на какво дередже е и ще кажа. Тук разстоянието е повече и работеше безпроблемно.

    • #6
      Ако хващаш рутерите на киноцентъра мога да ти кажа паролата

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Нещо сериозно ми трябва, паролата и сам мога да си я счупя. Отделно че ще ми трябва 15м мачта минимум, заради сградите в нея посока.

        Като се замисля, първия интернет който ползвах през живота си беше именно там.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X