Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep WJ не мога да го отключа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep WJ не мога да го отключа

    Преди 2 месеца единственото ми дистанционно нещо се прецака. Първо започна да отключва трудно, после спря въобще да отключва и накрая спря и да заключва (батерии има). Отключвах и заключвах шофьорската врата с ключа, а останалите "отвърстия" с копчето на централното. Днес се върнах от риба, заключих с централното докато бях вътре, излязох и хлопнах вратата.
    Сега и ключа не се върти! Съответно дистанционно нямам и не мога да го отворя. Приемам всякакви хитри идеи за отваряне, защото тези дни и ключар няма къде да търся.
    Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

  • #2
    дясната врата и багажника са без ключалки, така ли?
    Ключар и да няма, огледай се за кварталните бандитчета, ще го отворят за секунди.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Тц. Няма друга дупка за ключ. Утре ще пробвам и с другия ключ, но нямам много надежда.
      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Пръскаш в ключалката някаква смазка и лекичко с гумения чук по нея,може да си кьсметлия и та отпусне нещо.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        е, тогава со кротце, со благо..... натискаш вратата с коляно и леко напъваш с ключа, със смазката внимавай ако е течна, че после полепват боклуци по нея и замръзват....ако не влиза лесно ключа, настъргваш малко графит от някой молив и го поръсваш

    • #4
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #5
        Пробвах и с другия ключ - не се въри и с него.
        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

        Коментар


        • #6
          Разглоби дистанционното. Копчетата явно са се износили, но с метален предмет можеш да дадеш контакт.

          Повечето дистанционни могат да бъдат включени към батерията във вид на гола платка, дано твоето да е такова.

          п.п. пък ако напишеш къде се намираш, може да ти предложи помощ някой по-вещ.

          Коментар


          • #7
            Никаква смазка! Само нещо почистващо като WD40.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              То същото,смазвам си пантите с такова,че има

            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              WD40 не е точно смазка. Чисти, разтваря и се изпарява бързо, а смазката не чисти, остава и събира боклуци.
              Последно редактирано от Иван Жоров; 24-12-20, 18:08.

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Спори ли ти се?Кажи ми,че не смазва и се почваме.

              Смазка може и да чисти,не е флакон за спирачки.

          • #8
            https://www.youtube.com/watch?v=dpuV...re=emb_rel_end

            Коментар


            • #9
              WD 40, натиск и раздвижване - стана. Благодаря!
              Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                В краен случай пикаеш.........в много краен случай

              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                Ммм, дааа, излиза сутрин от блока, пъха ключа, а ключалката замръзналааа ...
                Вади маркуча, ако и той не се е одървил от студ, и докато и други комшии тръгват към колите си, той им дава пример как бързо и ефективно да се справят с проблема.
                ... а комшийките как ще се оправят ?!

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Излизам,замръзнали,прибирам се пак -това не е зор,комшийки по избор,топлички даже.



                Зор е когато слизаш от планината на свечеряване,сам си,майна си Райна от цивилизацията,пика ти се та 2 не виждаш........и даже не можеш да брькнеш с ключа защото си проспал темите за подготвяне на автомобил за зимата.Вадиш спасителния шланг и без да го допираш до студената тенекия си решаваш проблема.

                Явно зоровете са ни различни - моите ключалки ги прьскам с химия за пушки,уж до минус 25 не замръзвали,резервен ключ с дистанционно имам под колата в една пластмасова кутия с магнити........това между палмите,ако вземе та замръзне .........парен каша духа обаче


                https://www.monstermagnetics.com/pag...sh-box-3-sizes

                Е такава,средния размер май,събира ключ,дистанционно и малко фенерче ма много малко.


                Комшийките........сега ше ме карш да ти разкажа как го обяснявах тоя номер на синовете ми преди 2-3 години,тъкмо тръгваха на училище,не им стигат пишките до ключалката.Споко бе,ще порастнете,а майка ви какво да каже.........ОНИЯ ПОГЛЕД знаеш ли го,мислех,че ще ми натрие носа и ще ми покаже как се прави.Аз имам стъпенки под вратите,на мойта жена гаранция няма да и е проблем да срита и фаровете на тавана..........пупупу да не изпадам в подробности.
                Последно редактирано от BENZBOSS; 24-12-20, 22:37.

            • #10
              Ясене, от Ямбол съм. Знам го проблема с износването на графитните контактори. Този за отключването беше проблемен, залепил съм фолио и преди работеше. В момента и с гола платка със захранване не реагира на нито една команда. Батериите са на 5.98 волта.
              Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

              Коментар


              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                Тия волтове нищо не значат. Ако батерията е от рода на CR2032 тя от началото до края е 3 волта ама на финала не ще да дава милиампери.

            • #11
              Ще сменя батериите да проверя дали са проблемни.
              Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

              Коментар


              • #12
                А след празниците отиваш до свестен ключар/алармажия мести чипа от твоето дистанционно в нова кутийка и си ти. В Хасково е около 20 лв процедурата , ако говорим за стандартно дистанционно , а не ключ с копчета.
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • #13
                  Е лично аз съм скрил еди ключ "само за отключване", че и аз съм ял дедовия.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #14
                    Понеже това с ключа се каня да го направя от 5г, ще споделя втората ми подобна случка за тази година, като първата беше в средата на февруари, на една отбивка край пътя, малко след Пасарел в посока Самоков.

                    Преди две-три седмици съм паркирал до дизеловата Витара на колега от Форума, на която ѝ се смени термостата, както и този за празният ход на ГНП-то, и след като поработи тестовò, я чаках да изстине за да ѝ регулирам празният ход на студено, както и да ѝ се долее още антифриз ако е необходимо.
                    Часа е 18:00÷18:30, като почти час си ровя във Форума, докато мойта жипка си тропа кротко на място.
                    Идва Гого, който беше откраднал време за смяната на тия работи м/у другите си ангажименти, да види какво е станало, а и аз излизам да си свърша моята работааа ...
                    Всичко вече е 6, и докато чакам колегата Владко да дойде да си прибере Витарата, ще си повися на топло с музичка и телефон в ръка.
                    Да, ама колата заключена, ключовете ми от всякъде са на волана, а телефона ми си седи на стойката.
                    И това не е проблем по принцип, обаче ако не се подпирах с бастун, който също си седи на топло в колата.
                    Айде и това не е кой знае какъв проблем, щото коли и хора бол, а у нас имам още резервни ключове, само че за да вляза, единственият който може да ми отключи всички врати е майка ми, която не вдига на непознати номера !

                    За втори път ме спаси мързелът ми, който е причината стъклото на задната врата да е залепено с гафер, докато си оправя буксата на/за нагревателите.

                    ... та това е по повод "тайният" ключ за зор-заман, дето и него се каня да сложа някъде.

                    P.S. Централното ми се ебава и работи само ако е много студено, както и се заключва автоматично при затваряне на вратата ако акумулатора падне под определено напрежение, разбира се, пак когато е студено, което пък се случи от въртенето при опитите за палене през февруари.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-12-20, 18:19.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #15
                      Еми... срам не срам - смених батериите, цъкам 5-6 пъти на бутона за отваряне и тръгна. Всичко си хваща поне от 15-20 метра. Не очаквах, че за година батериите ще са отишли. Волтаж има, ама лъжовен.
                      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X