Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Даване на лек автомобил за скрап или на части

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Даване на лек автомобил за скрап или на части

    Здравейте,
    имам лек автомобил Opel Astra комби с тегло /по рег.талон/от 1580 килограма,
    с дата на регистрация от 1993 година.
    Собственост на баща ми който е починал преди 8 години като инвалид II група
    и е бил освободен от данък.
    Колата е паркирана в съседство на блока в който живея и пречи на движението.
    От конструкцията и не липсва нищо, двигателя и е изправен и от него не
    са взимани части. Няма акумулатор и цедките в резервоара му са се запушили
    във времето от ръждата, така че автомобила не може да запали.
    Къде да я джиросам тази кола, в така създалата се ситуация !?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032.jpg
Прегледи:2
Размер:26.1 КБ
ID:6158542

  • #2
    От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

    има достатъчно обяви за изкупуване на такива скрапове, важното е - къде са номерата и бракувана ли е, ако не - ще дължиш данък като наследник.
    договорът с моргата не се заверява нотариално
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

      Номерата на колата съм ги свалил и прибрал и както казах по-горе, лицето на когото
      е принадлежала колата е бил инвалид II-ра група и е освободен от данък !
      Имам документ от общината !
      И каква е тази комунистическа измишльотина за която споменавате,
      че се дължат данъци от наследниците за подобни изгнили "кочини" . . .

      Коментар


      • #4
        От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

        Удостоверение за наследници ти трябва и талоните. Това за скрап. Дано не сте повече наследници, че тогава е ад-пълномощни с нотариални заверки от всички.
        Данък се дължи от момента, в който е починал собственикът-т.е. от момента, в който имуществото му е преминало у наследниците, до момента, в който вещта съществува. От придобиването дължиш данък на свое собствено основание, защото наследодателят, който е бил освободен от данък, е починал и вещта е преминала в наследниците, които не са освободени. Срокът за деклариране пред общината на МПС, придобито по наследство, е два месеца и след това има глоба за недеклариране + данъка от момента на придобиването + лихвите. Глобите са от 10-20 до 200-500 лева, по преценка на общинския служител. В доста общини имат заповеди от кметовете всички глоби да се налагат в максимален размер.
        Последно редактирано от santaclash; 26-06-19, 12:17.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

          За имуществото се дължат данъци, и това е демократичен принцип. Всъщност последното нещо ще е да е "комунистическа измишльотина". Колата явно не е декларирана в данъчното, но акт/глоба от там може и да се размине.
          Може би най-разумно е да не се прави нищо или да се плати някому да я прибере тихо-мълком в подходящ момент. Един ден КАТ ще изпратят запитване или уведомление към данъчното и тогава може да се пледира незнание, че такава кола е съществувала и че е била унищожена от собственика си приживе, едновременно с това е минала давността за някои действия в посока наказания.

          Коментар


          • #6
            От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

            Що говорите глупости ?!

            Викаш си по телефона някоя от фирмите които сертифицирано се занимават с това в твоят район. Приготвяш си копие от големият талон и твойта лична карта. Идват, сваляш си номерата, дават ти парата и документ, че са я взели да я връщат на Създателя.
            Ако е заведена в общината носиш копие от документа който са ти дали, като може да поискат да погледнат и оригинала, като е много възможно да ти поискат данък за пет години назад, така че ако никой за нищо не те търси, не носиш нищо никъде, но си пазиш номерата, талоните и документа за скрапирането.

            Това всичкото го казвам от позицията на човек с два огромни плика с номера и купчина с талони висока повече от педя.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-06-19, 12:18.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

              Няма да му я приемат ако талоните не са на негово име. Пробвал съм, не искат. Поне не големите фирми. Искат пълномощни или УН.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Няма да му я приемат ако талоните не са на негово име. Пробвал съм, не искат. Поне не големите фирми. Искат пълномощни или УН.
                Айде бе ?! Ти колко коли си върнал ?
                Стига сте баламосвали хората с преразкази които даже не са по картинки !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Айде бе ?! Ти колко коли си върнал ?
                  Стига сте баламосвали хората с преразкази които даже не са по картинки !
                  И при мен са приемали без да е на мое име. Не помня фирмата.
                  ;-)
                  Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                  нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                  Коментар


                  • #10
                    От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                    И аз нямах проблем с предаването на автомобил, който не е моя собственост.
                    Hyundai Galloper 3.0 V6

                    0885 44 60 16

                    Коментар


                    • #11
                      От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                      Освен това той би трябвало да си има удостоверение за наследници.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                        В момента говорих с една фирма които могат да дойдат да я вземат и да ми я платят до края на седмицата.
                        Искат само копие от регистрационния талон и личната ми карта.
                        От общината въобще не са ме търсили за този таралясник, макар собственика му да е починал още в далечната 2005 година.
                        Както казах по-горе той беше инвалид и е освободен от данък.
                        Така че въобще няма да ходя там и да "разлайвам" излишно кучетата !
                        Проблемът ми е след като я дам за скрап дали да ходя да връщам номерата в КАТ или да си трая, за да не
                        ми се "случи там случка" за това че цели 14 години не съм намерил време да отида и да я спра от движение,
                        след смъртта на баща ми !?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                          и какво ни питаш, като знаеш какво ще направиш???

                          ако ти кажа, действай според закона, декларирай колата в общината, плати си данъка с лихвите и после в КАТ да го отпишеш, ще ме послушаш ли или ще ме обявиш пак за комунист
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                            В КАТ не ги интересуват данъците, но трябва УН за да я бракуваш...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Даване на лек автомобил за скрап или на части

                              Колега информация от миналия петък. Починал собственик инвалид преди 3 години. Колата пак опел ама кадет я взе фирмата, в кат София я бракуваха с удостоверение за наследници и двамата наследници там. Но в общината си искаха данака. Ако има други наследствени имоти в същата община няма да минеш гратис, просто всичко излиза на името на човека и дължите данака разделен по равно на всички наследници, а в момента в който си я бракувал се води че си приел наследството.
                              0-

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X