Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болничен и предизвестие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болничен и предизвестие

    Значи казусът е следния:
    В момента съм в болничен след операция, като по време на болничния отидох и подадох предизвестие за напускане на фирмата в която се водя по трудов договор.
    Единия началник се изказа, че не съм можел да подавам предизвестие докато съм в болнични.
    Не, че му вярвам много, той е цар да си измисля правила, но все пак да попитам.
    Може да взема още болнични, та срокът на предизвестието ще изтече докато съм в болнични.
    Как се процедира в такъв случай, мисля, че не може да се разделим с фирмата докато съм в болнични, трябва да съм здрав за да можем да се отървем един от друг.

    Правилно ли мисля?
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Болничен и предизвестие

    Чувал съм, че излизат в болнични за да не могат да ги уволнят...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Болничен и предизвестие

      Така е, няма как да пуснеш предизвестие преди да се върнеш на работа. Имай в предвид, че болничния ти удължава срока на предизвестието..., т.е., ако пуснеш нов болничен след като си подал предизвестието то спира да тече, докато не се върнеш пак на работа...
      Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
      Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

      Коментар


      • #4
        От: Болничен и предизвестие

        Точно така. Болничния със сигурност и мисля, че даже и отпуската, удължават срока на предизвестието.

        Коментар


        • #5
          От: Болничен и предизвестие

          Можеш да си го пуснеш, няма да ти се удължи срока, това са глупости.

          Коментар


          • #6
            От: Болничен и предизвестие

            Кольо, от мен да знаеш за другия път.
            Пускаш предизвистие. И от следващия ден си в болничен.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Болничен и предизвестие

              Moжеш да пуснеш предизвестие и срока му тече, докато си в болнични.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Болничен и предизвестие

                Срокът на предизвестието тече и изтича какъвто е. Нищо не го удължава или намалява, освен ако законът не предвижда това изрично.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Болничен и предизвестие

                  Болничния удължава само изпитателен срок.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Болничен и предизвестие

                    Можеш да пуснеш предизвестие и да си вземеш болничен , срока му не се удължава. Това стана ясно , но може ли докато си в болничен да си пуснеш предизвестие ? Търсих в нета но не намерих нищо за това.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Болничен и предизвестие

                      Може
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Болничен и предизвестие

                        Търтьо ти го е казал.
                        Ако си го предизвестил и на следващия ден се разболееш- няма удължаване.
                        Срокът на предизвестието започва да тече от следващият ден след подаването му.

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Можеш да пуснеш предизвестие и да си вземеш болничен , срока му не се удължава. Това стана ясно , но може ли докато си в болничен да си пуснеш предизвестие ? Търсих в нета но не намерих нищо за това.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Може
                        Може, ообаче- предизвестието започва да тече след оздравяването.
                        В случая е важно кое е първо- яйцето или кокошката.
                        В този казус- разболяваш се и след това го предизвестяваш,
                        трябва да чакаш да оздравееш и тогава почва да ти тече предизвестието.
                        Сиреч, Колето требе да оздравее и да поработи още месец.
                        Обаче може да поработи ден и пак да се разболее до края на предизвестието.
                        Лошото в този случай е, че се прекъсват болничните макар и за ден и тогава трябва да се разболее от друго нещо.

                        Съгласно чл. 335, ал. 2, т. 1 от Кодекса на труда, при прекратяване с предизвестие, трудовият договор се прекратява с изтичане на предизвестието. В случаите, когато след връчване на предизвестието за уволнение лицето излезе в отпуск поради временна неработоспособност, представеният болничен лист не прекъсва предизвестието. С изтичането му трудовият договор се прекратява.

                        Прочети и тук - има препратка към писмо на някаква дирекция към Министерството на труда.


                        Последно редактирано от dedoKoko; 01-02-18, 09:51.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Болничен и предизвестие

                          Не съм бил прав:

                          ОТ КТ
                          Чл. 335. (1) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Трудовият договор се прекратява писмено.
                          (2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 335 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Трудовият договор се прекратява:
                          1. при прекратяване с предизвестие - с изтичането на срока на предизвестието;
                          ОТ КОДЕКС ЗА СОЦИАЛНО ОСИГУРЯВАНЕ

                          Чл. 42.
                          (1) Паричното обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване, трудова злополука и професионална болест се изплаща от първия ден на настъпването до възстановяване на работоспособността или до установяване на инвалидност.
                          (2) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 99 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г., отм. - ДВ, бр. 99 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.)
                          (3) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 35 от 2009 г., в сила от 12.05.2009 г., изм. - ДВ, бр. 16 от 2010 г., в сила от 26.02.2010 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Когато временната неработоспособност е настъпила преди прекратяване на срочни трудови и служебни правоотношения, договори за военна служба и договори за управление и контрол на търговски дружества, паричното обезщетение се изплаща за не повече от 30 календарни дни след прекратяване на правоотношенията или договорите. Ако временната неработоспособност е поради трудова злополука или професионална болест, паричното обезщетение се изплаща до възстановяване на работоспособността или до установяване на инвалидност.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Болничен и предизвестие



                            Стига сте писали глупости.
                            Чл. 326. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работодателя
                            (4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Срокът на предизвестието започва да тече от следващия ден на получаването му. Предизвестието може да се оттегли, ако работникът или служителят съобщи за това преди или едновременно с получаването му. То може да се оттегли и до изтичането на срока му със съгласието на работодателя.
                            Няма никакво значение, дали си в болничен, отпуска, амок или нирвана.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Болничен и предизвестие

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Значи казусът е следния:
                              В момента съм в болничен след операция, като по време на болничния отидох и подадох предизвестие за напускане на фирмата в която се водя по трудов договор.
                              ...
                              Не съм компетентен по казуса ти, ама какво си намислил с бачкането? И туй с операцията - да не е станал някой сакатлък? Години наред се канеше да се местиш, и не се наканваш. Изглеждаше, че ще се пенсионираш там.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X