Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако някой идва към България от Гърция или Румъния да закупи миноциклин трябва ми спешно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако някой идва към България от Гърция или Румъния да закупи миноциклин трябва ми спешно

    Здравейте,

    Става въпрос за следното. С кучето ми много преживяхме най - вече по Коледа и Нова Година края на 2019. Няма да изпадам в подробности но след кортикостеройд (изписан от университета в Стара Загора) се получиха като рани по тялото. После го объркаха няколко пъти и като цяло ми струваше една голяма торба с пари (хххх) и кучето почти не умря. Така и никой не успя да установи какво точно му е (след около 5 различни места където ходихме при все извесни ветеринари). Кучето се пооправи, но има като топчета по тялото и под кожата, които явно му пречат да се движи пълноценно. Последните 3 месеца продължаваше да ме мъчи въпросът какво точно му е на кучето, обаче поради липса на ветеринари и поради факта, че едва се възстанови от "добри лечения" само го храня много внимателно и като цяло сме спрели всякакви лекарства.
    Онзи ден бях при ветеринарката ми и тя като се загледа каза, че най - вероятно кучето има: калциномис кътис (което е натрупване на калции в меките връзки и по тялото), което пък при него специално е станало от кортикостероида, който приемаше "уж" под лекарски контрол и изписан в Стара Загора. Макар че, кучето е доста по - добре в сравнение с Декември 2019/Янувари 2020 вече 3 месеца тези натрупвания от калции под кожата (а някои и над) не си отиват сами. Тук е мястото да кажа, че са му правени всички възможно тестове и изследвания както в кучешки, така и в човешки лаболатории (Лина). Още тогава стана ясно, че има необяснимо високи нива на калции, но за съжаление доктори явно не се досетиха какво му е. Пиша това, за да не си помислите, че ми трябва антибиотик за злоупотребя или нещо такова.
    Търся миноциклин (minocycline) (Minoz MR 100mg за Румъния) и (Minocin 100 mg за Гърция). Кучето трябва да направи (надявам се) един цикъл 14 дни - по 2 пъти на ден като дозата спрямо ветеринарите е 10-15мг на 1 кг телесно тегло (кучето е 31.8кг).
    Миноцилина обикновено в кутия са около 50 хапчета. Тоест за кучето са необходими поне кутия и половина (тоест 2 кутии), понеже като с всички антибиотици не бива да се спира без да е завършен цикъла на лечението.
    Има ли колега във форума, които някак си може да ми набави въпросния антибиотик, за да мога да помогна на кучето ми? С корона вируса и затворените граници аз няма как да мръдна от Бургас.
    Ще бъда много благодарен, от 1 седмица насам се чудя след като най - накрая се разбра какво е - как бих могъл да помогна на животинчето, но в нашите аптеки (питах в 5 досега) казаха, че в самата им мрежа го няма, явно не се внася за продажба в аптечната мрежа в България (нямам представа защо).


  • #2
    Под твоята тема 5 надолу е разисквана доставка на лекарства от Гърция.

    https://apteka24.gr/
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
      Под твоята тема 5 надолу е разисквана доставка на лекарства от Гърция.

      https://apteka24.gr/
      Няма го на този сайт антибиотика и аз гледах в разни гръцки онлайн сайтове, но не го продават може би понеже може да се купи само на място в аптека.
      Съжалявам не съм догледал за доставката от Гърция на лекарства, когато пусках темата беше към 4 сутринта.
      Сега ще видя и другата тема какво е писано, но на този сайт не го виждам лекарството.

      Коментар


      • #4
        Да кажа, понеже не намирам къде да си редактирам предния пост.
        https://apteka24.gr/ - категорично ми отказаха, дори след 10 минути мърморене, понеже наистина антибиотика просто не се вкарва в България и в аптечната ни мрежа, за което нямаме вина. Но жената отсреща каза, че било категорично забранено да се продава по - този начин. Всъщност това не е вярно, в Англия купувам лекарства с рецепта на кучето ми (от България) и ми ги изпращат. Но явно зависи на всеки колко му се занимава, все пак е антибиотик, не е психотропно с наркотично действие. И е явно за какво ми е необходим, не вярвам да има човек да пие антибиотик за забавление, просто понеже антибиотика няма ефектите, които търсят разни зависими, наркомани и прочие хора.
        https://www.aptekapromahon.com/ - говорих с друга жена, по - млада и по - любезна, каза че ще провери и ще ми пише на вайбър.
        Все пак, ако има някой да ми донесе би било най - добре, явно нещата не са толкова лесни. От apteka24 ми казаха само добавки онлайн и нищо друго.

        Коментар


        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Това е доста вехт антибиотик и е с доста странични ефекти.
          За това не се внася в България.

          Аз бих потърсил е друг ветреринар, щото не виждам как антибиотик би помогнал за разграждане на калций.
          Ама само си мисля - не съм доктор.

      • #5
        Колега Пенчо, като му биха Конвиния която е 500 лева за 10мл бутилка (и това е доставната й цена, а не продажната от ветеринар която е 4 ml ~ 200 лева) и е супер модерна като антибиотик да не би кучето ми да се оправи много?
        Ето я статията има още поне 5 такива, където хората са ползвали миноциклин, това че антибиотка е вехт не е такъв проблем, понеже употребата му е много специфична в случея. В държави като Англия всеки втори го кара на миноциклин, понеже по някакви причини помага за акне (аз съм доста над възрастта за акне и нямам в момента проблеми с кожата), но ако имаше толкова странични ефекти дали биха го ползвали. Друг пример със супер модерното лекарство за алергии, което е само за животни - апоквел. Апоквел в България от вносителя за страната идва 20 хапчета = 120 лева (кучето ми взимаше по 1 на ден спрямо предписанието) и ефекта бе същия като на антихистаминово лекарство (първа генерация) от 5лева, тоест спи като път и е полузаспал нон стоп.
        Ето я статията има още в интернет и са все от университети и правени последните 10 години:
        https://dermvettacoma.com/calcinosis-cutis/
        https://www.nevetdermatology.com/cal...cutis-in-dogs/
        https://www.researchgate.net/publica...lcinosis_cutis
        ....
        Аз не съм ветеринар няма как да кажа какво и защо, но единственото, което се споменава са:
        "antimicrobial shampoos to decrease the risk of future infection, and/or oral minocycline and aluminum-based antacids to help bind calcium" и DMSO
        Аз шампоан имам, кучето след Конвинията със сигурност няма инфекция, но с калциевите депа нещата няма да се оправят сами.
        Последно редактирано от mishobs; 02-04-20, 16:27.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от mishobs Преглед на мнение
          Колега Пенчо, като му биха Конвиния която е 500 лева за 10мл бутилка (и това е доставната й цена, а не продажната от ветеринар която е 4 ml ~ 200 лева) и е супер модерна като антибиотик да не би кучето ми да се оправи много?
          Ето я статията има още поне 5 такива, където хората са ползвали миноциклин, това че антибиотка е вехт не е такъв проблем, понеже употребата му е много специфична в случея. В държави като Англия всеки втори го кара на миноциклин, понеже по някакви причини помага за акне (аз съм доста над възрастта за акне и нямам в момента проблеми с кожата), но ако имаше толкова странични ефекти дали биха го ползвали. Друг пример със супер модерното лекарство за алергии, което е само за животни - апоквел. Апоквел в България от вносителя за страната идва 20 хапчета = 120 лева (кучето ми взимаше по 1 на ден спрямо предписанието) и ефекта бе същия като на антихистаминово лекарство (първа генерация) от 5лева, тоест спи като път и е полузаспал нон стоп.
          Ето я статията има още в интернет и са все от университети и правени последните 10 години:
          https://dermvettacoma.com/calcinosis-cutis/
          https://www.nevetdermatology.com/cal...cutis-in-dogs/
          https://www.researchgate.net/publica...lcinosis_cutis
          ....
          Аз не съм ветеринар няма как да кажа какво и защо, но единственото, което се споменава са:
          "antimicrobial shampoos to decrease the risk of future infection, and/or oral minocycline and aluminum-based antacids to help bind calcium" и DMSO
          Аз шампоан имам, кучето след Конвинията със сигурност няма инфекция, но с калциевите депа нещата няма да се оправят сами.
          Успех пожелавам.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

            Успех пожелавам.
            Благодаря! Аз реално съм против антибиотиците, но освен, че има една две доста стряскащи подутини, на врата една част е покрита с калции и там не расте козина, и на няколко места все едно има под кожата твърд картон, самото куче страда от проблеми с мобилността/движението понеже калциевите депа са главно в меките връзки и на места където трябва да се осигурява въртеливо движение и мобилност на тялото. Слабините също са му засегнати и там калциевите депа не се махат. Кучето е много по - добре в сравнение с преди 3 месеца и направо ми призлява като се замисля за антибиотик, но все пак тези неща трябва да бъдат лекувани, главно понеже влошават доста качеството му на живот, примерно не може да се качи на дивана, не може да влезе в колата ми (която е седан) и прочие, не говорим да скочи, а да се набере на височина, която е да кажем 20-30 см, колкото е прага на вратата на колата ми и горе долу височината на леглото ми. Тези втвърдявания просто му пречат да ходи и да се движи пълноценно, затова се надявам да приключим с миноцилина и да продължим към нормален начин на живот по възможност без лекарствени препарати.

            Коментар


            • #8
              Все още търся, готов съм да си платя за услугите, важно е да помогнем на кученцето!
              Трябват ми 2 опаковки, за да може да се лекува животинчето за период от 14 дни, не ми трябват количества!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X