Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся детектор на прекъснати кабели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся детектор на прекъснати кабели

    Здравейте !
    Имам проблем с инсталацията, трябва да намеря къде е прекъснат един кабел и прехвърля фаза , на нулата.
    Някой може ли да ми услужи с уред , с който да си свърша работата или в крайна сметка да ме насочи, какво да си купя , което да ми е полезно , но да не струва толкова, че да трябва да си вадя хляба с него
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    Звънни
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      , какво да си купя , което да ми е полезно , но да не струва толкова, че да трябва да си вадя хляба с него
      Най бързо и лесно е при майстор (както ВИ предлагат) ,а ако ще се занимавате самосиндикално, купувате от евтините (30-60лв.) тонални тестери (генератор и приемник) и с търпение ще се получи.

      Пс. закупил съм тестер за вериги 6-24в., но цената е над 100лв. и във Вашия случай не е оправдано.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Здравейте !
        Имам проблем с инсталацията, трябва да намеря къде е прекъснат един кабел и прехвърля фаза , на нулата.
        Някой може ли да ми услужи с уред , с който да си свърша работата или в крайна сметка да ме насочи, какво да си купя , което да ми е полезно , но да не струва толкова, че да трябва да си вадя хляба с него
        Това за вкъщи ли е питането,какво се търси ,къде кабела е закован с пирон???

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение

          Най бързо и лесно е при майстор (както ВИ предлагат) ,а ако ще се занимавате самосиндикално, купувате от евтините (30-60лв.) тонални тестери (генератор и приемник) и с търпение ще се получи.

          Пс. закупил съм тестер за вериги 6-24в., но цената е над 100лв. и във Вашия случай не е оправдано.
          Проблема е , че всички са много важни и не искат да идват до нашето село, или искат цена близка до цената на уреда от 300 лева, който намерих. Може и да не съм намерил правилните хора, не знам . Продължавам да търся.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Това за вкъщи ли е питането,какво се търси ,къде кабела е закован с пирон???
            Да , нали станах селянче и сега откривам скритите дефекти. На един кабел в кутията има фаза и фаза. Всичко ми е вързано на едно, затова търся къде е прекъснатия кабел, да видя , дали може да се поправи или да се пускат нови жици, че сега , като пусан печка да топли , бойлер и да си сготвя нещо и бушона фира.
            ,
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • ivo-police
              ivo-police коментира
              Редактиране на коментар
              Само от това което си написал!!!!!Не пипайй нищо !!!!Викни специалист.

            • bokomo
              bokomo коментира
              Редактиране на коментар
              Или драсни една схема, че наистина има някои притеснителни нюанси в написаното.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Каква схема ?
              Аз не знам къде са кабелите , затова искам да ги намеря

          • #7
            Иванее ,колко квадрата е кабела,колко ампера е бушона ???Това са голямо консуматори и се връзват на отделни бушони.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение

              Да , нали станах селянче и сега откривам скритите дефекти. На един кабел в кутията има фаза и фаза. Всичко ми е вързано на едно, затова търся къде е прекъснатия кабел, да видя , дали може да се поправи или да се пускат нови жици, че сега , като пусан печка да топли , бойлер и да си сготвя нещо и бушона фира.
              ,
              Иване,внимавай с тоците!
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • #9
                Я намери връзка с този градски dragon_hifi от форумаи му разкажи за болежките си. Ако селото е около Русе де.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Иванее ,колко квадрата е кабела,колко ампера е бушона ???Това са голямо консуматори и се връзват на отделни бушони.
                  От таблото излиза 4,5 квадрата кабел, оня плоския ... как му викаха "мостови" ? Бушона беше 25 ампера от старите.
                  За момента съм махнал старото бакелитено табло с бушоните и сложиш няколко "модерни" прекъсвача Шнайдер.
                  Успях да разделя някои неща, но са несъществени. Основните консуматори остават на един кръг и един прекъсвач.
                  За съжаление, когато махнах старото табло и разбрах , че стената е кирпич, а не тухла , ама това са други кахъри.
                  Отделно се каза ,че в къщата влиза само трифазно напрежение, а монофазното си виси на стълба.
                  Идеята ми е да вържа 3 отделни кръга на всяка фаза.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Я намери връзка с този градски dragon_hifi от форумаи му разкажи за болежките си. Ако селото е около Русе де.
                    Табачка , добре сте дошли , на пролет, че имам проблем и с отоплението, да не ви карам да мръзнете
                    Писах му лично на Бисер , че няма телефон в профила .
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #12
                      Бях приготвил 200 пари за майстор, ама като не намерих си купих инсрумент за 160 и почвам да се уча сам .
                      Туй е то България
                      ЧЕстити ви празник на всички
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Бях приготвил 200 пари за майстор, ама като не намерих си купих инсрумент за 160 и почвам да се уча сам .
                        Туй е то България
                        ЧЕстити ви празник на всички
                        Така е най сигурно. Сам като си свършиш работа ще си по доволен от резултата. Аз така с помощта на жената си направих цяла къща. Е мотах се 2г и половина но стана. Каквото не знам чета в нета, гледам клипове, купувам си инструмент и почвам. Един пример, викам комшия водопроводчик да ми сметне колко ще иска за водопровода. Гледа, смята и вика 350лв за работа + материалите. Разкарах го, купих си инструмент и с материалите ми излезе 150лв, сега инструмента ми стои и мога да помагам на приятели.

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Абе аз занаят си имам. Не искам да уча нов .

                        • Чавдар (V93)
                          Чавдар (V93) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Неволята ще те научи ...

                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          То това е ясно и не се съмнявам , ама не ми харесва .
                          Станах механик по неволя, компютърен специалист , сега ел. техник.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X