Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

    Основната "тежест" в цената, която получава собственика, се пада не на масата на колата, а субсидията, която скрабаджията получава от държавата за това, че я е приел за разкомплектация. Тя пък на свой ред се формира от екотаксите, плащани при новия внос. Основната идея още навремето като се създаваше фонда, беше даима пълен оборот- т.е. с парите, които си взел за старата си кола, да си платиш екотаксата за следващата. Имаше голям смисъл-за онова време и ония цени на металите. И сега продължва да има.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

      Това горното ЕЖК или имаш "вътрешна" информация? Щото имам съвсем близък поглед. Въпросната такса(дето изобщо не е ЕКО) и преди това се събираше (влизаше в митните сборове), ма струваше съвсем друга сума.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

        Министерството дава пари на фирмите за всяка изкупена кола. Това със сигурност, в момента. Да, имаше време, когато екотаксите бяха по 100 лева. Грешка, която бързо коригираха. Това е единственият начин собствениците на тези коли да вземат все пак някакви пари. Т.е. да има стимул да си предадат колата. Иначе ще са по 40-50 лева и всичко ще е по улиците. Не съм изобщо ОК с тая система, ама пак е нещо работещо и не е директен грабеж, както беше по времето, когато един известен политик беше акционер в една от фирмите за скрап-промениха закона така, че всичко да се предава без пари, а за колите предвиждаха да е по "европейски" модел-ако не я върнеш на дилъра (срещу нова), плащаш за да ти я изнесат. Не стана единствено защото тогава главуните загубиха изборите.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X