Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

    Здравейте,
    въпросът ми се отнася към тези които са минали по този път и биха
    ми подсказали какво мога да "сваля" от публикуваното по-долу на снимката МПС !?
    Като части от тапицерията, вградени озвучителни колонки във вратите на автомобила,
    фабрични колани на предните и задни седалки и други, които мога да продам допълнително
    /без тези неща да се набиват в очите на оценителя/, за да му дам повод да ми "свали допълнително"
    от сумата на и без това мизерните пари . . . които ще получа за нея:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Колата ми за бракуване.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:6158728у

  • #2
    От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

    Сваляй всичко, което има някаква стойност. Тях ги интересува само метала. А и без това ще ти дадат някакви смешни пари, та по-добре я пусни за части по обявите ако ти се занимава и каквото остане го давай на скрападжиите.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

      Сега идва и Главният въпрос:
      Какво е по ценно от купето на този автомобил /модел отпреди 25 години/,
      което все още се търси !?
      Жалкото е че от колата трябва да "свалям внимателно", защото не е в двор
      или заградено място, а е на улицата. Така че ако я надушат хайдуците ще ми я
      разкулачат за една вечер . . .
      Защото гледам че тези коли все още се карат по пътищата на страната !

      Коментар


      • #4
        От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

        Аз от моето бившо Мицубиши бях свалил стартер , делко , карбуратор , газовата . Отделно те свалят от килограмите заради седалки , стъкла , пластмаси ...и от кола тежаща 1400 кг стана 800 ....
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

          Нищо в тоя кокошарник не си заслужава даже труда по свалянето. Минал съм го тоя път да продавам кола на части. Става ако е някаква екзотична, рядко срещана, в краей случай азиатска марка (ама да не е Мазда и Тойота, защото ги има в милиони бройки).
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

            Давай я и колкото ти дадат толкова .
            Не виждам никакъв смисъл да си губиш времето .
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

              Баси..
              Потрошения форумен ресурс за тая купчина скрап е на по-висока стойност, отколкото си заслужава.

              Две теми за няколкостотин кила двужелезен триокис.
              Ми, колега, ако мислиш, че копченца, говорителчета, капачки за гуми и други ценности са продаваеми, наеми една охраняема площ, и разпродавай на части..
              Вероятността да си вътре е нищожна..
              Особено ако я сравниш с вероятността да си МНОГО вътре..

              Взимай, колкото ти дават - там едни 3-4-5 стотин кинта са едно и също число.
              Ама ти си знаеш, де..

              Да беше Мурсиелаго, е разбираемо, пък то - точно обратното.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                Тц. Под 300 ще е с днешна дата. И това ако колата се предаде комплект, с гуми и акумулатор. Съсед има същия развъдник на ръжда, оня ден беше ходил да пита скрабаджиите колко дават. 280 лева му казали. Питаше ме дали нямам някой издухан акумулатор останал, че ако нямало в колата, отбивали двайсетина лева.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                  Свали всичко, което мислиш, че можеш лесно и бързо да го продадеш. След това й свали номерата и я бракувай в КАТ. После я продай на някого цяла за части. Хем няма да се занимаваш много, хем цялата ще я дадеш, хем повече пари ще вземеш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                    Такива модели все по-рядко се срещат по пътищата.
                    А тези които ги търкалят все още, просто ги карат до като издъхнат нацяло.
                    Така , че за части не е опция според мен.
                    Какво повече да им търсиш на тези останки от автомобил?
                    Каквото е имало да дава , го е дало....
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                      Как точно мислиш да ги продаваш, и колко евентуално очакваш да вземеш ?
                      Влез в някой сайт, и потърси такъв модел автомобил, който се продава на части, и виж устройват ли те. Аз понякога ходя в пунктовете за разкомплектоване да си свалям части от такива автомобили. Ами цените вървят 1/3 до 1/2 на тези, които се продават по сайтовете, отделно не плащам и доставка.
                      Не ползвай за ориентир само цените на Мегапартс.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                        Имам комшия с такъв опел в движение. Понякога си купува части втора употреба и цените все се въртят около 10-те лева.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Имам комшия с такъв опел в движение. Понякога си купува части втора употреба и цените все се въртят около 10-те лева.
                          Значи ако цяла е 300 трябва да шитне 31 части и е напред
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                            Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                            ...
                            Жалкото е че от колата трябва да "свалям внимателно", защото не е в двор или заградено място, а е на улицата....!
                            Жалкото е, че при тези условия ти минава през главата друго, освен да викнеш фирмата да си я вземе, оформи на мига документите и цака парите. Или я продай задълж с нотар прехвърляне в момента.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв външен вид трябва да има автомобила, преди даването му за скрап !?

                              Наскоро бях в подобна дилема с едно пунто, на което му поизбяга компресията. Цената на която идват и го взимат за скрап беше 250-300 лв, с акумулатора и гумите.
                              Без тях около 200 лв, като няма кой знае каква разлика в цените за коли до тон, тон и нещо, звънях на няколко морги както и надин и т.н. - почти едни и същи пари.
                              В крайна сметка го пуснах цялото за части и го взеха на двойна цена.
                              Разправията със сваляне и складиране на части е голяма и според мен не си струва.



                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X