Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ за оглед на кола в София

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190307_13484.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5810147

    Колата е с регистрация и се кара. Няколко пъти имаше записсна грешка за ЕГР клапана. Грешката не е постоянна.
    Първа дюза има леко отклонение но е в нормите.
    Последно редактирано от kameno karp; 07-03-19, 11:03.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ за оглед на кола в София

      Добре изглежда, пластмасовия капак е сух покрай клапана за маслените изпарения (кръглата капачка в дясно).

      По принцип трябва да си светнеш с нещо и да гледаш в дупката покрай дюзата - червените зони:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190307_13484.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5810148

      Така от тази снимка много не се вижда, но да ти кажа изглежда прилично добре. Що се отнася до ЕГР клапана най-вероятно е на път да запецне, което като се случи ускорява трупането на сажди. Варианта е смяна с нов или тотално изолиране. Почистването му не променя много нещата, или поне не за дълго. Имай предвид, че ако изолираш ЕГР-а е добре да махнеш и ФАП-а (филтъра за твърди частици).

      Една малко тъпа идея - ако ти се занимава и ти разрешат може да откачиш от турбината входящата тръба и да размърдаш перката на ръка да видиш има ли луфт. Радиален се допуска малко, аксиален не трябва да има хич.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #48
        От: Помощ за оглед на кола в София

        Няма ФАП. Фабрично няма.
        Сега отиваме да я прехвърляме. После ще пиша и ще питам.
        ЕГР ще го сменя. Искам всичко да си е изрядно.
        Последно редактирано от kameno karp; 07-03-19, 11:11.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #49
          От: Помощ за оглед на кола в София

          Ами честито! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az.gif
Прегледи:3
Размер:23.5 КБ
ID:5810149
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #50
            От: Помощ за оглед на кола в София

            Вече почвам с въпросите. Какъв ЕГР клапан да си взема, че гледам има на цени от 90 до 600 лв? В Автомотор ми казаха цена 400 лв, ама това май само за клапана, без труд. И тъй като смисъла на темата се промени, ако е нужно, модератор да я премести на правилното място.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #51
              От: Помощ за оглед на кола в София

              С кой мотор е точно ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Помощ за оглед на кола в София

                9HX
                Вчера бившия собственик спомена, че като е взел колата (преди около 8000 км) е махната цедката на маслото за турбината.
                Да оставям така или да възстановявам?
                Последно редактирано от kameno karp; 08-03-19, 06:22.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ за оглед на кола в София

                  Ще използвам темата да питам .
                  Берлинго 2,0 HDI ,върви като пушка ,май гори малко повече .
                  Когато се налага да поддържам ниска скорост ,примерно 70 км на 5 предавка ,на около 1500 оборота придърпва .
                  Иначе когато си подавам газ няма проблеми ,прави го когато "галя " педала ,за да поддържам скорост.

                  Казаха ми ,че проблема е от ЕГР -а и трябвало да се изолира ,друг ми препоръча да и направя едно водородно пречистване .

                  Какво бихте ме посъветвали ?
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ за оглед на кола в София

                    да минеш на по-ниска предавка
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ за оглед на кола в София

                      На Пикасо 1.6 ХДИ 109 коня дори 4-та е свръхдиректна. Така че - както колегата над мен е казал - една скорост по-ниско.
                      889377712

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ за оглед на кола в София

                        На този двигател ЕГР клапан се премахва лесно и без последствия. Потърси в двата Пежо - Форума, кои са специалистите в твоя град. Добрите монтьори от фирмените сервизи работят след работа на "частно".

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ за оглед на кола в София

                          След премахването ще се търси ли "бележка" за по-нисък данък? Или така и така го пише в талона. Просто ми е интересно.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ за оглед на кола в София

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            След премахването ще се търси ли "бележка" за по-нисък данък? Или така и така го пише в талона. Просто ми е интересно.
                            ЕГР - изяш си акото, айде нема нужда от превзета екология, моля. Ако някой търсеше екология, автомобилите щяха да се правят с двигатели с ресурс минимум 1 млн км и купе от неръждавейка... останалото са джендърски перверзии
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ за оглед на кола в София

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              ЕГР ще го сменя. Искам всичко да си е изрядно.
                              Въпроса ми беше, какъв клапан да купя, не дали да купя.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ за оглед на кола в София

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Въпроса ми беше, какъв клапан да купя, не дали да купя.

                                А какъв ти е избора? Лично ти препоръчвам да го разкараш. АКо те гризе съвестта, засади една фиданка някъде... иначе от тая работа само хубости следват
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X