Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Транспорт на опасни товари от USA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Транспорт на опасни товари от USA

    Откак нагърмяха няколко телефона Самсунг в ръцете на разни джепчии се оказа страшна драма да качиш каквото и да е устройство с литиеви батерии на самолет. А аз се опитвам да доставям Автоматични Външни Дефибрилатори от САЩ. Сериозни фирми като UPS след месеци мотане отказват поръчката. Други обявяват хиляди левове за 10-20 кг пратка...
    Нямам опит с такъв транспорт, ако някой може да даде съвет ще съм благодарен. Имам документи, вкл. MSDS (material safety data sheet). Самата стока е медицинско изделие, електроно устройство оборудвано с литиева батерия. Може да се каже, че е спешно
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Транспорт на опасни товари от USA

    В Европа също не щат да качат батерии на самолет. Хидроакумулатор с азот под налягане ми го пращаха с ADR по земя(2 кг.), това от Германия.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Транспорт на опасни товари от USA

      И аз преди известно време опрях до

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      ... хиляди левове за 10-20 кг пратка...
      Ако намериш решение бих се радвал да го споделиш, защото ние се отказахме.

      Коментар


      • #4
        От: Транспорт на опасни товари от USA

        Пробвай да ги поръчаш без батерии и пусни батериите отделно по вода. Няма друг начин. Проблемът с литиевите батерии го има откакто са измислени, просто трябваше да стане тая работа с телефоните, за да спре да се пренебрегва един очевиден проблем на тази технология. Около 2014-та още се говореше усилено за пълна забрана на всякакъв вид литиеви батерии да пътуват по въздух.
        Другия вариант е пак устройство без батерии и му търсиш батерии тук. Но това май не е много реалистичен вариант при тоя вид машини.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Транспорт на опасни товари от USA

          Ако изтръскаш пътниците на един междуконтинентален полет ще събереш някое друго кило литий. Смятай, в 350-400 пътника ще намериш минимум: 400 телефона, 200 лаптопа, 100 ipad-a, 100 ipod-a и 50-на kindle. И това всичкото в салона горе, където не можеш да приложиш никакви брутални пожарогасителни мерки.

          Тая идиотска регулация за лития е страшно недомислена.

          Коментар


          • #6
            От: Транспорт на опасни товари от USA

            Така е-правят се компромиси за малки уреди, единични бройки, превозвани на сравнително голямо разстояние едни от други в салона на самолета. 10 или 15 литиеви акумулатора с голям капацитет заедно никой няма да ти позволи да качиш. По някаква такава схема пътуват и като опасни товари-разхвърляни по някаква схема, която се съгласува с авиокомпанията предварително, от където всъщност идва бруталното оскъпяване. Плюс разни застраховки за опасен товар.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Транспорт на опасни товари от USA

              Не трябва да се смесват 'пасажерските' устройства, които винаги са под контрол (нямаш право да оставяш в багаж литиеви батерии) и товар... Едното го усещаш в момента пожара и можеш да предприемеш мерки (май сега в пасажерските самолети има място за унищожаване на горящи литиеви батерии, и такъв пожарогасител), докато другото може да тлее и гори минути без да бъде усетено (обикновено твърде късно). А и дори да бъде усетено - трудно можеш да го достигнеш и да предприемеш мерки...
              До определено количество батериите можеха да сложат в специална упаковка (пожаробезопасен контейнер)... И разбира се - трябва да се товарят само на карго самолети...
              Прозвъни всички куриери - доколкото се сещам последния път ме чарджиха точно за пожарния контейнер (не бе евтино)..
              Алтернативата - контейнер...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Транспорт на опасни товари от USA

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Пробвай да ги поръчаш без батерии и пусни батериите отделно по вода.
                ...
                Другия вариант е пак устройство без батерии и му търсиш батерии тук.
                Медицинските устройства и по-точно регулациите около тях са крайно кисели по отношение на замяна на детайли - били те и батерии. Това ако изобщо са разглобяеми.

                Коментар


                • #9
                  От: Транспорт на опасни товари от USA

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Медицинските устройства и по-точно регулациите около тях са крайно кисели по отношение на замяна на детайли - били те и батерии. Това ако изобщо са разглобяеми.
                  Точно така. Системата за качество не позволява уструйството да напусне фабриката брез батерия, независимо от това че тя е сменяема... Врътки няма и не се търсят. Търси се конкретен превозвач, защото все пак тези неща се транспортират не само от нас.

                  Ако ги опаковам под формата на пратка кокаин предполагам, ще намеря много по-бърз, лесен и евтин начин за транспорт .
                  Последно редактирано от icerunner; 18-10-17, 11:41.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Транспорт на опасни товари от USA

                    Гледам, че превоза на устройства с монтирани батерии е по-либерален отколкото превоза само на батерии...
                    Предполагам си прозвънил всички куриери? За съжаление опита ми показва доста голяма 'ленивост' и некомпетентност на представителите на куриерски компании...
                    Така, че зависи на кого си попаднал...
                    Пробва ли DHL? С тях съм пращал опасни товари (гориво, масло), отговарящи на правилната 'допустима' спецификация, превоза на които са ми били отказвани от другите куриери...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Транспорт на опасни товари от USA

                      Пробвах много от куриерите, както и някои от карго фирмите. И български и големите. Вмомента първата пратка ще пътува с карго партнер. След като UPS бяха сигурни че ще свършат работа до вчера... 10 пъти им казвах за какво става дума, документи им пращах и всичко беше ДА, докато не пуснах поръчката. Тогава стана НЕ. Транспорта на 20 кг ще ми струва над 1000 долара. При карго фирмите е много скъпо за малки пратки, а куриерите не ги щат... Така че, да, пробвал съм тривиалните вариянти, писах тук, защото може някой да има много повече опит от мен и да знае решения за които аз не знам. Примерно опции за морски транспорт на малки пратки? Или български въздушен карго превозвач, който поема такива товари с някакви нормални цени. Или да пиша на братята с яхтите ебаси, то може по-смислено да излезе да преплувам океана с гумена лодка... Абсолютно ненормална работа е това, батериите са по-малки от батерията на кой да е лаптоп. И цялото устройство изобщо е все едно пращаш лаптоп с батерия.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Транспорт на опасни товари от USA

                        Да, знам за какво говориш, но поне моята практика сочи 'индивидуално решение' - т.е. ведъж попадам на правилния човек и всичко става... Другия път на същата фирма попадам на друг човек и получавам категоричен отказ....
                        Така всеки път търсех 'алтернативата' на следващо място..... Но от около година не съм се занимавал та затова не мога да ти дам актуална информация...
                        Навярно ако тръгнеш да ги мориш с правилните UN номера може и да стане работата - повечето от хората са 'буквоядци' и ги е страх да вземат каквото и да е решение...
                        Преди няколко месеца получих от Китай електронна гривна с микроскопична презареждаема батерия (която е залята в гривната и не може да се подменя или изкара)... Ама бе дефектна и реших да я върна... След отказ от Български Пощи (въпреки, че точно те ми го бяха доставили предния ден) достигнах до шеф сигурността в София, та с хиляда мъки и обяснения, че 'те на летище София ни спират пратките' успях да я пратя, като гарантирах, че ще платя връщането до Варна ако не успят да я пратят...
                        Ами замина си без проблем...
                        Просто първоначално попаднах на буквоядец и стана - ядец... А след това с убеждение нещата станаха...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Транспорт на опасни товари от USA

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          ... Така че, да, пробвал съм тривиалните вариянти, писах тук, защото може някой да има много повече опит от мен и да знае решения за които аз не знам. Примерно опции за морски транспорт на малки пратки?...
                          Ако си платил стоката и не можеш да я върнеш нямаш много решения. Някой може да пътува скоро от САЩ и да му платиш един екстра куфар ($150-$200) и да стискате палци всичко да мине нормално, откъм граничен контрол и крадци по каргото. Опцията по море никога не съм играл, но са ми разправяли (EЖК ) за схема Източно крайбрежие ->кораб -> Великобритания -> суша -> София за 12 дни, което ми се струва страшно бързо. Нямам представа кой спедитор е свършил това геройство, а няма как скоро да питам.

                          Ако не си платил или можеш да върнеш стоката - аз бих потърсил в Европа, въпреки че ще е с 30-40-50% по-скъпо. Така може и да спестиш някоя изненада да получиш нещо, което е само 110V/60Hz. Гаранционните проблеми ще са значително по-лесни за оправяне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Транспорт на опасни товари от USA

                            Самият кораб от пристанище до пристанище пътува толкова-10-12 дена. Но доста време се губи в товарене, разтоварване, митници...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Транспорт на опасни товари от USA

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Ако си платил стоката и не можеш да я върнеш нямаш много решения. Някой може да пътува скоро от САЩ и да му платиш един екстра куфар ($150-$200) и да стискате палци всичко да мине нормално, откъм граничен контрол и крадци по каргото. Опцията по море никога не съм играл, но са ми разправяли (EЖК ) за схема Източно крайбрежие ->кораб -> Великобритания -> суша -> София за 12 дни, което ми се струва страшно бързо. Нямам представа кой спедитор е свършил това геройство, а няма как скоро да питам.

                              Ако не си платил или можеш да върнеш стоката - аз бих потърсил в Европа, въпреки че ще е с 30-40-50% по-скъпо. Така може и да спестиш някоя изненада да получиш нещо, което е само 110V/60Hz. Гаранционните проблеми ще са значително по-лесни за оправяне.
                              Това решение не ме устройва много защото сме официален вносител на тези Дефибрилатори. По ред причини свързани с маниакалното качество и контрол на производителя не може AED говорещо на български да мине през офиса в UK например. Всъщност всички европейски вносители реват не по малко от мен, но при нас при абсолютно неразработен пазар и нерегулярни поръчки става страшно.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X