Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно търся адвокат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно търся адвокат

    Здравейте,
    вчера 06,10,2017 на магистрала Хемус , посока Варна, на 500 метра преди тунел "Вириня" един автобус се отърка в мен. Щетите не са сериозни - предна броня, един халоген , подкалник . Обаче оня не искаше да поеме вината и лелките от вътре ме нападнаха , та стигнахме до полиция.
    А полицията взе че ми написа акт.
    Описвам ситуацията.
    В участъка има временна органицазия на движението. Има знаци, които показват че двете леви ленти преминават в дясната. Аз съответно се движа в дясна лента. На едно място ( на 500 метра преди тулнеал) пътя преминава в хоризонтална крива, и става еднолентов. Това място е с такава особенност, че средната лента се слива с дясната , като се продължи напред.
    Аз движейки се с около 10 км/ч виждам в страничното огледало, автобус , който не дава признаци да спира. Съответно аз спрях. Автобуса мина покрай мен. Преминаваше безпроблемно на коло 10-на сантиметра от страничното ми огледало, докато не мина предната гума, от там насетно , не знам той ли зави умишлено , но закачи първо огледалото ми , след това предната броня и я изкърти. Когато закачи огледалотоп одадох кратък звуков сигнал, но не позледва раеакция от негова сртана . След като предната броня щръкна пред мен натиснах и адържах клаксуна. Автобуса спря. Излязоха някакви жени със свирки , предполагам са били на протест. Спря някакъв черен мерцедес и водача му нещо си говрои с водача на автобуса. След като дойдоха органите , първо говориха с водача на мерцедеса и автобуса и част от хората в автобуса, кото бяха на платното. След като дойдоха при мен , нито се представиха , нито ме питаха какво е станало, анаправо , как съм се ударил в автобуса. Съставиха ми акт по чл25,ал1 . В акта писах че не съм съгласен и имам възражения . Подписах го разбира се. Полицаите се мъчеха да ме убедят , че аз съм навлязъл в неговата лента и така съм нарушил закона. Точно до мястото на случката имаше знак , от временната организация , светещ, който показава ,че лявата лента се влива в дясната. Според мен , дясната лента е спредимство в тази ситуация. Полицая ми смънка , да правото на дясно стоящия ...но акта е факт.
    Щетите ми са от лявата стран на колата. Автобуса няма нищо , съвсем лека следа от зелена боя.
    Проблема е , че в неделя трябва да летя за чужбина и нямам време да жаля акта.
    Ако знаете адвокат , който е вещ в подобни дела , моля предложете.
    Благодаря.
    Весели дни
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    От: Спещно търся адвокат

    Тоя с мерцедеса е бил началника на тия със свирките. Сиреч, той им е раздавал кинтите. Няма такава държава.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Спещно търся адвокат

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Тоя с мерцедеса е бил началника на тия със свирките. Сиреч, той им е раздавал кинтите. Няма такава държава.
      ДА!

      Вероятно Некой от Емко.
      Нали одиха да надуват ко имат из София .... по жълтите павета.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Спещно търся адвокат

        От Габрово бяха, със сини тениски сичките, имаха и надпис, Ама. Не видях. Кво е това Емко?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Спещно търся адвокат

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          От Габрово бяха, със сини тениски сичките, имаха и надпис, Ама. Не видях. Кво е това Емко?
          https://offnews.bg/ikonomika/vazstan...es-666718.html

          http://www.gabrovonews.bg/news/121095/





          Тези ли са "твоите" каки?

          Снимката е от тук:
          http://www.faktor.bg/bg/articles/iko...tsenza-na-emko


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:phpmkwvfv_800x*.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5769207
          Последно редактирано от CarTest™; 07-10-17, 15:31.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Спещно търся адвокат

            А нещо като схемата с Дунарит.
            Въртят се едни пари.
            Айде давайте някой адвокат, или каже дали не съм аз кривия, да ходя са плащам.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: Спещно търся адвокат

              След като си написал възраженията си в акта не е задължително да го обжалваш... Може да обжалваш евентуалното наказателно постановление, когато излезе, стига да не си в чужбина повече от месец...

              Коментар


              • #8
                От: Спещно търся адвокат

                Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                След като си написал възраженията си в акта не е задължително да го обжалваш... Може да обжалваш евентуалното наказателно постановление, когато излезе, стига да не си в чужбина повече от месец...
                То НП се пуска за обжалване при връчването, което едва ли ще стане по-рано от 30 дни.
                Преди това е безсмислено да обжалваш акта в КАТ написан от КАТ.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Спещно търся адвокат

                  "
                  Чл. 81. (1) Престрояването е преминаване от една пътна лента в друга, за да се продължи движението направо, да се завие или да се излезе от платното за движение.
                  (2) Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, движещи се в лентата, в която той навлиза. Когато се извършва едновременно престрояване на пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, сигнализирани с пътен знак Д1, първи се престроява водачът, който се намира в дясната пътна лента."

                  Така, както го описваш, не си ти виновен, но при наличието на цял автобус свидетели, които могат да твърдят каквото им кажат началниците, ситуацията е малко загубена. На което място трябва да се припомни ползата от видеорегистраторите- доказателство са.

                  За акта-акт не се обжалва. Пише се възражение в срок три дни. Обжалва се постановлението, което ще се издаде на основа на акта.
                  Какво ще ти трябва....ами много неща...може да е имало камери в района, справка от АПИ за въведената организация на движението в участъка ако е републикански път /съответно стопанина на пътя ако е друг, чертежа на ПТП-то, направен от ченгетата или снимки ако са правили...Най-напред прочети какво точно пише в акта, за да си наясно ченгетата на място как са отразили ситуацията. Ако в постановлението ситуацията е отразена различно от акта, ще е по-лесно.

                  За адвокат...еднозначно не си заслужава! Разходите ще надхвърлят многократно евентуалната глоба, а процесът по възстановяването на тия разноски (ако допуснем, че съдът се произнесе в твоя полза) е много дълъг-над година. Реда ти го описвам най-общо:
                  -възражение срещу акта
                  -издаване на наказателно постановление (1-6 месеца)
                  -жалба срещу НП-то
                  -заседание и решение на съда (заседание най-рано след месеци, решение след още толкова)
                  -ако не те устройва решението теб или началника на РПУ-то- обжалване пред въззивна инстанция.
                  -решение на въззивната инстанция (пак са месеци)
                  -да предположим, че тук решението е в твоя полза и влиза в сила, всичко е решено на по едно заседание.
                  -сега трябва да си върнеш парите, платени за адвокатско възнаграждение, защото те не се присъждат в административния процес, а се търсят по реда на ЗОДОВ. До тази точка ще си похарчил поне 500 лева и сега ще трябва да дадеш още толкова -това е възнаграждение, плюс съдебни такси и т.н.
                  -чакаш съдът да се произнесе и решението му е обжалваемо пред ВАС.

                  Оптимистичен срок-около три години, но ако в която и да е точка се наложи повече от едно заседание, смятай ги 5!
                  Аз ги харесвах много административните дела докато практикувах. Почти нямам загубени и то не е защото клиентите са били безгрешни, а щото в полицията на всеки нормален се пада по един автобус безпросветни идиоти, които изобщо не знаят защо са там. РПУ-тата имат щат за юристи, но той в 80% от случаите стои празен и началникО е сам срещу текста на закона и съдебната практика, като подготовката му е всичко на всичко една академия. То вярно, че административното правораздаване е сравнително просто, но определено не е за прости хора. И това, дето ти го пиша, не съм го спестявал никога- става бавно и струва скъпо. Трябва добре да обмислиш дали си заслужава. На етап "акт" адвокат не ти е чак толкова спешно нужен. Премисли нещата.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спещно търся адвокат

                    +1
                    Щом си написал възражение , няма какво повече да жалиш за момента . Трябва да изчакаш наказателното постановление да излезе /ВУЗ основа на съставеният ти акт/ и ако то не ти хареса да обжалваш него.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спещно търся адвокат

                      Никой не чете: човекът няма да е в страната. Затова му трябва адвокат.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спещно търся адвокат

                        Тоя член по който са ти писали акта е за неправилна маневра ?!?! За каква маневра говорим като автобуса влиза в твоето платно понеже пътя се стеснява, ти няма на къде да маневрираш ??!!!!

                        Не знам дали има разни изменения в глобите, ама за това до колкото прочетох така на раз-два глобата е от 50-150лв

                        И както казаха по-горе, за сега няма какво да жалиш, чакаш наказателното постановление и тогава.
                        Колкото до свидетели, не знам какви показания биха дали в тоя случай и какво ще излъжат.
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спещно търся адвокат

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Никой не чете: човекът няма да е в страната. Затова му трябва адвокат.
                          Каза, "в неделя летя за чужбина", но не и кога, и дали, ще се връща.
                          Ако ще се върне до месец, тогава, или когато си получи и пусне за обжалване НП, ще си намери адвокат, а до тогава, а и след това, за чужбина талон (съответно и акта който го замества за 30 дни) не му трябва.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-10-17, 17:00.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спещно търся адвокат

                            Глобата по НП е е едно, но да не забравяме, че при промяна на вината за ПТП, ремонтът на Иван ще е (частично) за сметка за застр. по ГО на виновната страна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спещно търся адвокат

                              Ще се върна догодина. Не ми трябва талона, но ще изпусна сроковете.
                              Парите ще се платят.
                              Време имам.
                              Искам справедливост , пък ако може и да накажат някой ще още по-добре.
                              Аз продължавам да си мисля че съм бил в правото си. Ако бях по-тъп да не спра, оня щеше да мине през мен
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X