Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за датна маркировка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за датна маркировка?

    Здравейте,
    имам нужда от помощ защото изпаднах в безизходица значи казуса е следния във фирмата в която работя ще правим един проект с отливки от сферографитен чугун(марка400) по метода на пясъчното леене(бентонитно пясъчна смес) и като цяло нямаме проблем с отливките НО всеки ден трябва да се сменя датната маркировка защото клиента ни го изисква И точно тук идва проблема ни до сега се мъчим с Dymo лента която лепим на моделите (формовъчната екипировка) но резултата е повече от лош:



    ето това се получава след 5-10 формения .... просто фомовъчната смес смачква dymo лентата и дата става нечетлива:



    това е след 10 формения с дадения модел а като направим 30 вече абсолютно нищо не се чете, а както казах клиента държи много на четлива датна маркировка.Обърнах целия ebay както и aliexpress рових в гугъл и къде ли не но не намерих нищо което да прави здравни обемни букви с добър релеф а и да е пластично за да може да се поставя на обли повърхности после да може да се маха и да се слага за следващият ден. Dymo лената е много удачен вариант но не издържа просто... Пробвахме и с малки обемни цифри 3х5мм които лепихме с лепило на моделите но имаме екипировки с по 12модела на тях и докато сменим датата на всички заминава поне час така че това не е вариант!

    Има ли някой който има някаква идея, предложение, насока или технология за която не съм се сетил защото наистина ми е много важно а вече се изчерпих от идеи и нз какво ще правим?

  • #2
    От: Помощ за датна маркировка?

    непременно ли трябва да са изпъкнали буквите? що не ги набивате датите като номерата на двигателите?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за датна маркировка?

      Непременно трябва да са изпъкнали. Не може да ги набиваме защото няма да остане място по моделите ако всеки ден набиваме нови дати, един модел за формене на даден детайл струва хиляди левове а понякога и десетки хиляди и няма как да му набия днешна дата и утре какво да му правя да го кит-на... не става )))) А набиване на маркировка на готови отливки е непосилно защото количествата са големи (понякога хиляди).

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за датна маркировка?

        Димо лентата метална ли е?
        потърси в гугъл или ибей "Dymo Metal Tape Embosser"
        или Roovers Metal Tape Embosser
        Мисля, че това търсиш
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за датна маркировка?

          Използвате гърба на димо лентата, нали?

          Ако си поръчата да ви изрежат на лазер от алумиев лист датите за няколко месеца напред и ги лепите с някаква двойна лепенка?

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за датна маркировка?

            Дааа това маи ще е нащо http://www.dymo.com/en-US/rhino-m101...it-label-maker пък не е много скъпо. Искрено Ви благодаря!!!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за датна маркировка?

              А не може ли датата да се набива на отливката ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за датна маркировка?

                Здравейте отново!!!

                За жалост и Dymo M1011 няма да стане за нашите цели... ((( Ходих до София до един магазин в който го предлагат и след обстоен преглед изглежда че няма да ни свърши работа, а причината е че самите маркировки са с много малък релеф и няма да могат да отбелязват на формовъчната смес или поне няма да се отбелязват така както го иска клиента ни с по голям релеф.Така че отново въпроса ми е на дневен ред и съм отворен за всякакви идеи и съвети!

                Sek.1 - не може както съм написал и по горе става въпрос за хиляди отливки който са от десетки видове като всеки от тях е с различна геометрия а и клиента иска датата да е отлята и поради ред причини... Ако имаше възможност за маркиране на вече отлята отливка вариантите са много повече - лазерно, pinstamp, чрез набиване и отнема абе много варианти има но уви .....

                Моля давайте идеи че безизходицата е голяма....

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за датна маркировка?

                  С обемни цифри,но вместо лепило да се ползва двойнолепяща лента.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за датна маркировка?

                    Само идея:

                    На всички модели за отливка се правят еднакви легла, в които се завиват или залепят обемни цифри от предварително изработен набор от цифри. Всяка цифра е изстъргана от правоъгълно парче като е запазена част от същото под цифрата за монтаж в леглото. Цифри лесно се стържат на малка CNC-фреза от подходящ за целта материал. Възможно е плочката да е с равно дъно и извита основа около цифрата за да следва извивката на детайла.

                    Примерно:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T-typ-flexible-buchstaben-cnc-gravur-form-hei?folienpr?gung-maschine-anzahl-alphabet-symbol-anpa.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5743062

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за датна маркировка?

                      Виж това е интересно ще го проуча! А може ли да ми кажеш от къде взе тази снимка защото ако се продават готови кит-ове ще е още по добре?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за датна маркировка?

                        Пишеш на многознайкото нещо от сорта на stamp wood leather и готово.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X