Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбортирана гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбортирана гума

    Разбортирах гума в снега и сега се чудя дали не мога да я "гръмна", вместо да я сменям, защото не е особено удобен терена. Изгледах доста клипчета в тубата, а и по принцип теоритично уж ми е ясно как става. НО, някои не се справят особено добре. Аз имам бензин, който не ми звучи добра опция и ВД-40, което нз дали е подходящо.

    Питането ми е, дали ще стане така, колко да сложа и прочее ако някой има опит и го е правил да сподели и даде съвет.

    Благодаря!


    П.П. Ако темата не е за тук, махнете я или я преместете...

  • #2
    От: Разбортирана гума

    https://www.youtube.com/watch?v=09tIotl_xv4

    Коментар


    • #3
      От: Разбортирана гума

      Не съм особено компетентен по въпроса, но ....

      Ако има и друг автомобил, изтеглете/дръпнете вашият до малко по-подходящо място и по-добре я сменете.
      Клипчета как "гърмят" разбортирани гуми и аз съм гледал, ама без опит (по мое мнение) не мисля, че е добра идея

      Не дай си боже, се запали, може да стане по-голяма беля.
      Пък някой друг път на "сухо" може да си направиш някоя тренировка със свалена гума и да добиеш представа как точно се случват нещата.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Разбортирана гума

        Реших да погледна някои клипчета с провалени подобни опити.
        На едно един счупи нещо по джантата, но май алуминиева, на няколко други нищо не ставаше, на трето почна да вакумира ... и т.н.

        За успешен опит май са нужни:
        запалима течност, по-добре спрей, с бензина май е по-трудно
        също така свеж въздух в гумата, т.е. да се вкара малко въздух с компресора, че при неуспешните опити, мися, че това им липсваше и се чудеха 'що нищо не става.
        И не на последно място - внимание и бързи реакции
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Разбортирана гума

          И аз се отказах... Става с бензин или дезедорант, който нямам... така и знаех, но с бенз не смея. Ще я сменям и така...

          Коментар


          • #6
            От: Разбортирана гума

            Няма нищо сложно, аз съм го правил поне 5-6 пъти.
            Източваш в каквото имаш под ръка-чаша, отрязана пластмасова бутилка, може и в шепа, ако съвсем няма в какво малко бензин, нещо като 50-100 грама, и го изливаш с плискане вътре в гумата.Гледаш да се облее колкото може по-голяма площ, за да се изпари колкото може повече бензин.
            Стараеш се да прилепиш предварително колкото може по-добре гумата към джантата, и подаваш огън с факла. Става и с парче хартия навито на руло, и поомачкано, абе с всичко, стига ръката да е на педя-две от гумата. Бензина се запалва, и ако има достатъчно изпарения-гръмва, и бортира гумата. Няма нищо страшно, опитай.
            Най-добре става със стартов спрей, той си е сякаш само за това измислен.Става и с лак за коса, и с дезодорант...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Разбортирана гума

              Виждал съм такива опити с гума на автобус,когато дойдоха новите/втора употреба/ от зап. Европа.
              Четири човека с пожарогасители,един налива бензин и друг пали.Голям цирк!
              И гумата беше свалена от автобуса,за смяна с друга.
              Не се занимавайте с глупости,че стават големи бели!
              За Кольо не се и съмнявам,че може да го направи!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Разбортирана гума

                А с газ за запалки, флакон? Дали? Би следвало да е по-добре от дезо и по-безопасно от бенз... Аз печката я гръмнах с капачка бре Коле, с 50-100 гр бенз ще гръмна цялата предница .

                Коментар


                • #9
                  От: Разбортирана гума

                  Оставам с впечатление, че автора на темата иска да направи експеримента с гумата както е на колата, а вероятно и без да я вдига. Това няма да стане както го мислиш.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разбортирана гума

                    Както е на колата да, вдигането уви е не избежно и от там направо ще я сменя... Да като пуснах темата ми се искаше да стане : Бум и Готово .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разбортирана гума

                      Е на колата де, просто трябва да е във въздуха
                      Няма да се пребиеш споко
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разбортирана гума

                        А не може ли вдигната и намазана с малко мазно,да се напомпи?
                        Това поне съм го правил по балканите на лов с компресорче и сняг....
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разбортирана гума

                          Сигурно... но нямам комресор... ще пиша като я направя... остана за утре...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разбортирана гума

                            Ще споделя моя опит с монтаж на безкамерна гума и напомпването й с ръчната помпа на Жигулата. Та: монтира се вентила на джантата, нахлузва се и гумата на джантата. Следва подготовката за напомпване. Буксирното въже се опасва около гумата все едно по екватора, прави се клуп и се вкарва щангата и започва да се усуква въжето с цел да се стегне гумата по средата за да уплътни бордовете. Сега това може да се направи с един колан с тресчотка много по лесно. След добро пристягане с въжето или колана се пристъпва към напомпване с ръчна или крачна помпа или с аварийно компресорче. По тази технология съм монтирал 4 безкамерни гуми в края на седемдесетте години.
                            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разбортирана гума

                              Аааа, то и компресор нямаш...
                              Това с бензина е само за бортиране, после си иска помпене.
                              А и както е на земята няма да стане, твърде са големи "джобовете" които се образуват от смачканата гума.
                              Аз съм го правил с гума на джипа, но поне вдигната във въздуха.

                              И не, с 50 грама бензин нищо няма да повредиш, споко. Той половината ще се разлее навън.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X