Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

    ...наистина много шокиращ инцидент
    ето и подробности
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=287015

    да почиват в мир !
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    До: Двама мотоделтапланеристи загинага край Севлиево






    Коментар


    • #3
      До: Двама мотоделтапланеристи загинага край Севлиево

      Единият от двамата е моя приятел и съперник във ветроходството, Пенчо Еленков... Тези които бяха преди месец, на мото-сбирката в Идилево, може би ще си спомнят оня приветлив мъж, който намина в събота вечер при нас...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

        Познавах и двамата делтапланеристи. Много приятни мъже с младежки дух...

        С Пенчо говорихме за последно през август, похвали се че лети. Както винаги беше много ентусиазиран с поредното си начинание, носещо адреналин.

        Освен с летене, Пенчо се занимаваше и с ветроходство, а преди време е бил и пещерняк. Едва ли има хижа или туристически маршрут в България където да не е бил...

        Милчо беше от този род хора, развили бизнеса си от нулата - 1 пилчарник, много труд, кандидатствания по проекти, после още 1 и така докато построи съвременна ферма за птици. С помоща на приятели като Пенчо - да заварим това, да подобрим онова - повече от 15 години си развива бизнеса и му беше рано да си отиде...

        И на двамата и им беше рано да си отиват...

        Поклон пред паметта им.
        [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
        [/COLOR]

        Коментар


        • #5
          До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

          Още от древни времена има неписано правило ,че най добрите отиват при Него.
          Тъжно
          Поклон

          Коментар


          • #6
            До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

            Лека им пръст....много тъжно
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #7
              До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

              Пенчо е човека, който ми даде първите уроци по ветроходство. Вече не помня колко лагери и състезания сме минали заедно. Постоянно ми мърмореше, че ще си счупя главата с "тези моторетки". Останахме си добри приятели повече от 30 години. Беше перфекционист по техническата част, не мога да повярвам, че нещо се е скъсало/счупило/ в делтаплана му. Изгубихме един много добър човек...

              Лека му пръст и на Милчо... Двама приятели си отидоха заедно...

              Коментар


              • #8
                До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

                С тази машина съм летял стотици пъти.Помагах на Пенчо с подръжката.Делтаплана не е някаква си опитна самоделка.За построяването му са ползвани патентовани чертежи.Като знам с каква педантичост проверяваше всеки детаил и как спазваше правилата за летене още ми е трудно да повярвам че се случила тази злополука.От него знам поговорката:
                "Авиаторите се делят на две групи едната са смелите,другите са живите затова аз правя всичко необходимо да бъда от вторите"
                Незнам какво е станало но съм сигурен, че не е повреда от недоглеждане или конструкторска грешка.

                Коментар


                • #9
                  До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

                  . . . . мир на праха им. . . дано другия свят е по-добрия. . .
                  HUSGVARNA 630 SMR
                  PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                  Коментар


                  • #10
                    До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

                    Бог да ги прости!
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Двама мотоделтапланеристи загинаха край Севлиево

                      Лека им пръст и мир на праха им.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X