Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В памет на Дъглас Адамс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: В памет на Дъглас Адамс

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Или просто политиците навсякъде са еднакви... Според Тери Пратчет министър председателите трябва да бъдат вкарвани в затвора веднага след изтичане на мандата им. Без съд. Все има за какво.
    +100
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #17
      До: В памет на Дъглас Адамс

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Или просто политиците навсякъде са еднакви... Според Тери Пратчет министър председателите трябва да бъдат вкарвани в затвора веднага след изтичане на мандата им. Без съд. Все има за какво.
      +1000000

      Коментар


      • #18
        До: В памет на Дъглас Адамс

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Или просто политиците навсякъде са еднакви... Според Тери Пратчет министър председателите трябва да бъдат вкарвани в затвора веднага след изтичане на мандата им. Без съд. Все има за какво.
        Напълно съгласен!
        Ееееех, защо ли не....
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          До: В памет на Дъглас Адамс

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Или просто политиците навсякъде са еднакви... Според Тери Пратчет министър председателите трябва да бъдат вкарвани в затвора веднага след изтичане на мандата им. Без съд. Все има за какво.
          Понеже сме на Sci-Fi вълна....

          Има една повест "Билет за планетата Транай".

          Там никой не иска да е "слуга на народа", щото длъжността идва барабар с един медальон пълен с експлозив. Който не е доволен от "слугата", гласува "против" и след набиране на необходимия брой гласове, длъжността се овакантява автоматично...

          Коментар


          • #20
            До: В памет на Дъглас Адамс

            +100

            Коментар


            • #21
              До: В памет на Дъглас Адамс

              Много е добро. В една от частите на пътеводителя "Довиждане и благодаря за рибата" има описана една случка, която ми се случи почти едно към едно на мен на варненската гара преди 10 години. Става дума за бисквитки. Който е чел ще се сети. Който не е да чете:

              1997-ма, юли. Аз - студент. Ще се прибирам. Отивам на гарата, купувам си билет. Има час и малко до тръгването на влака. Влизам в кафенето въоръжен с вестник, купувам кафе, минерална вода и пакетче бисквити "Favori". Сядам на една маса, мушкам минералната вода в сака и започвам да решавам кръстословицата. По едно време ме една жена ме пита "Свободно ли е мястото?". Без да вдигам поглед казвам "Да". В един момент отварям пакетчето бисквити и взимам една. Усещам, че жената ме гледа странно. Чудя се "на тая пък какво и има" и не и обръщам внимание. Тя взима бисквитка. Тук вече аз я поглеждам по-така, ама нали има един лаф - "За цигари на маса и жена в лелго не се пита, защото може да ти откажат" - решавам че се отнася и за бисквити и не и правя забележка. Така малко по малко изяждаме цеиля пакет бисквити, аз довършвам кръстословицата, допивам кафето и се качвам във влака. По някое време решавам да извадя минералната вода от сака и вътре виждам неотворения пакет бисквити. В този момент седящите около мен в купето сигурно са се чудили какво толкова смешно имам в сака.

              Когато по-късно прочетох тази част от пътеводителя си помислих че Дъглас Адамс е бил до мен в кафенето и след това в купето.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #22
                До: В памет на Дъглас Адамс


                ей човек, оправи ми настроението !!!
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • #23
                  До: В памет на Дъглас Адамс

                  Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                  Понеже сме на Sci-Fi вълна....

                  Има една повест "Билет за планетата Транай".

                  Там никой не иска да е "слуга на народа", щото длъжността идва барабар с един медальон пълен с експлозив. Който не е доволен от "слугата", гласува "против" и след набиране на необходимия брой гласове, длъжността се овакантява автоматично...
                  "Билет за Транай"

                  http://www.sfbg.us/authors/r/robert_..._to_Tranai.htm
                  Разказът много ми хареса.Благодарности на колегата Tougi

                  Коментар


                  • #24
                    До: В памет на Дъглас Адамс

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    "Билет за Транай"

                    http://www.sfbg.us/authors/r/robert_..._to_Tranai.htm
                    Разказът много ми хареса.Благодарности на колегата Tougi
                    Благодаря.Шекли ми е един от любимите автори.Да не кажа-най...Горещо препоръчвам:"Дух V-ти"
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      До: В памет на Дъглас Адамс

                      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                      • ...
                      • "Съществува една теория, според която ако някой някога открие какво точно представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо. Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило..." ...
                      И още една теория - на Вселената не и харесва да изчезва всеки път, когато някой умник успее да я разгадае, и се грижи тези индивиди да изчезнат преди това...

                      В памет на Дъглас Адамс, човекът който почти разгада Вселената!
                      Анци, a.k.a. LZ1GNU
                      :arrow: Защо Линукс е по добър? (whylinuxisbetter)
                      :arrow: Движението "Zeitgeist" (thezeitgeistmovement)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X