Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча - 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Почистване на язовир Въча - 2010

    Както винаги всичко беше на ниво (нали си ни знаете - дали е за работа или за купон, при нас лабаво няма ). За беда обаче, като никога, имаше само два налични фотоапарата (поне аз толкова видях) и те не се използваха много-много; надявам се, че фотографите както обещаха, ще покажат подвизите ни .
    Не мога да не похваля отличните знайни и незнайни готвачи - вкусотиите бяха безброй - Миленски салати, риби, Тонини торти, Катини фрайт чикъни, пържолки ала въча груп къмпани и т.н... Винцето на Ясен е ммммммм - о-т-л-и-ч-н-о, много ароматно, пивко и после не боли гъвъта (пробвахме ) Купонът също беше на ниво, там се изявиха видните ни танцьори. Имахме си и Трифон зарезанки и валентинки, и от всичко по много...
    От мен в кратце толкова.
    Айде, чакаме снимкитеее!
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #47
      До: Почистване на язовир Въча - 2010

      И параходят е на вода (не под)
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        До: Почистване на язовир Въча - 2010

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2130813.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5155906
        Кораба е на пристан

        Коментар


        • #49
          До: Почистване на язовир Въча - 2010

          По молба на организатора на последното мероприятие (Колев), се наложи и аз да си направя регистрация, нямал време да качва снимки, пък и все качвал чужди.. .
          Но пък имам възможност да благодаря на всички за хубавия weekend ! Снимките са малко и няма от купона вечерта..

          Поздрави !
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #50
            До: Почистване на язовир Въча - 2010

            Съботният ден започна обещаващо добре – беше слънчево и топло.



            Някъде по обяд успяхме да се организираме и потеглихме към М.О.В. Пейзажът е странен – уж сме в средата на зимата, а сняг едва се забелязва.











            Нивото на водата в язовира е доста ниско. Бетоновата пътека до островчето е над вода и правим разходки до него.











            Боклукът на язовирната стена почти е изчезнал.











            Затова пък наоколо бреговете са покрити с доволно количество боклук, дървета и голяма част от боновите.











            Първоначалният поглед към мястото на пристана внесе смут заради явната липса на кораба.



            Като едни Тома неверници, обаче, отидохме и отблизо да се уверим. Нямаше – нито кораб, нито въже.



            След проведена нарочна акция по издирване на кораба по двата бряга на язовира, той все пак беше открит, както е видно от снимката в един от предишните постове. И така, успокоени, са захванахме със стъкмяване на огъня.





            Поради прекалено влажната обстановка, не можа да стане хубава жар за печене. И в крайна сметка се прибрахме в хижата да печем пържолите.





            За съжаление, не съм документирала трапезата, с изключение на специалната за случая торта.



            Нямам снимки и от купона, само от кучешките забавления.





            Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

            Коментар


            • #51
              До: Почистване на язовир Въча - 2010

              Предполагам, че вече положението с боклукът е променено, видно от новините, споменавани навсякъде покрай нас в цяла южна България има проблем с високите води. Изобщо управлението на тези язовири ме изумява с професионализма си, знаят кога да е пълно, кога да е празно, кога ще има суша, кога киша...

              През 2005, когато Пловдив аха-аха да беше наводнен от едно ДПС-рско протеже по Въча не слезна и капка и това спаси градовете по Марица.
              Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

              Коментар


              • #52
                До: Почистване на язовир Въча - 2010

                Първоначално публикуван от Tedy555 Преглед на мнение
                [ATTACH]153194[/ATTACH]
                Кораба е на пристан
                Хубаво е ,че си ходила на почистване ,а не като предното ти ходене аз да вадя от язовира "боклука който хвърли"

                Коментар


                • #53
                  До: Почистване на язовир Въча - 2010

                  Не, че се оправдавам..., но колегата по горе като казва "боклук" иска да каже Olympus-a ми !

                  Коментар


                  • #54
                    До: Почистване на язовир Въча - 2010

                    Първоначално публикуван от Tedy555 Преглед на мнение
                    Не, че се оправдавам..., но колегата по горе като казва "боклук" иска да каже Olympus-a ми !
                    Добре че е Колев та да те вкара в правият път защото предишният път първо оплете въдиците ,а после изгони рибата като си метна Olympus-a в язовира.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Почистване на язовир Въча - 2010

                      Здравейте,
                      Аз само да попитам дали няма да има една след Великденска акция - събиране на още боклук?
                      Последно редактирано от Ясен; 03-04-10, 09:54.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Почистване на язовир Въча - 2010

                        утре е прощалното спускане по реката преди да я залеят..
                        http://whitewater-bg.org/forum/viewt...9&p=6235#p6235
                        ние сме там !!!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Почистване на язовир Въча - 2010

                          Какво означава "края на р.Въча" и защо ще се прощавате с нея?
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Почистване на язовир Въча - 2010

                            Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                            Какво означава "края на р.Въча" и защо ще се прощавате с нея?
                            Защото от това лято трябва да стартира процедура по заливането на реката. Тя ще остане под водата на новия язовир. Край с реката край с живописното дере. Пътя за Девин който е в момента ще остане под водата. Още се строи новия и в момента в който го пуснат ще почнат да заливат ...
                            Още една Българска река ще бъде убита .. чесито
                            Последно редактирано от bliss-stick; 28-03-10, 21:42.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Почистване на язовир Въча - 2010

                              и яз ще се включя в почистването

                              Коментар


                              • #60
                                До: Почистване на язовир Въча - 2010

                                Само да покажа няколко снимки на боклука, който онтово се е появил! Ех тия хора не се ли научиха че има кошчета за боклук, защо си изхвърлят боклуците по реките?
                                Honda HR-V 1.6 - Харви
                                Искам България чиста!
                                Владей страстите, иначе те ще те завладеят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X