Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Есенно почистване на Рила планина.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Колега, нека засега само Злати говори с ръководството на Националния Парк Рила .
    Като се замисля, май те са и най-подходящите хора, които могат да дадат предположение, за кога е най-добре да се насрочи акцията
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

      Потвърдете датата и да действаме.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #48
        До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

        Нека остане 10 -11 Октомври, с опция рокада за 03 - 04 Октомври, ако обстоятелствата наложат.

        При всички случаи след 15 септември, ще се фиксира само едната дата, така че ще има най малко 2 седмици за подготовка.
        Дотогава ще е ясна и дългосрочната метео прогноза.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #49
          До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Нека остане 10 -11 Октомври, с опция рокада за 03 - 04 Октомври, ако обстоятелствата наложат.

          При всички случаи след 15 септември, ще се фиксира само едната дата, така че ще има най малко 2 седмици за подготовка.
          Дотогава ще е ясна и дългосрочната метео прогноза.
          ОК, ще говоря с моя контакт в Парка, но предлагам и ВладСтудио да говори с неговия. Проблема е, че за последните 2 години се смениха 3-ма директори и сега отново е нов, който аз не познавам. Та си мисля, че ако Влад говори с хората откъм Дупница, а аз с тези откъм Самоков, няма да има проблем.
          За мене 10-11 като дати са проблемни, че на 10-ти майка ми има рожден ден, но с мен или без мен работат ще стане
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #50
            До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            ОК, ще говоря с моя контакт в Парка, но предлагам и ВладСтудио да говори с неговия. Проблема е, че за последните 2 години се смениха 3-ма директори и сега отново е нов, който аз не познавам. Та си мисля, че ако Влад говори с хората откъм Дупница, а аз с тези откъм Самоков, няма да има проблем.
            За мене 10-11 като дати са проблемни, че на 10-ти майка ми има рожден ден, но с мен или без мен работат ще стане
            Управлението на НП "Рила" е в Благоевград. Самоков и Дупница са на тяхно подчинение. Още в понеделник ще разговарям с хората в Благоевград и ще споделя тяхното мнение.
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #51
              До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

              Ако организаторите на мероприятието в Рила преценят , че датите 3-4 ти октомври са по-подходящи за работа в планината, за Въча ще насрочим нова дата.
              Но е хубаво да имаме яснота по-от рано, тъй като водя преговори за ползване на кран и трябва да заявя точна дата
              sigpic

              Коментар


              • #52
                До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                Ако организаторите на мероприятието в Рила преценят , че датите 3-4 ти октомври са по-подходящи за работа в планината, за Въча ще насрочим нова дата.
                Но е хубаво да имаме яснота по-от рано, тъй като водя преговори за ползване на кран и трябва да заявя точна дата
                О, благодаря !
                Наистина за мероприятието по почистване на Рила с надморска височина около 2000 метра, са по подходящи датите 3 - 4 Октомври.
                А следващите 10 -11 и ние ще се включим в почистването на Въча.
                Поздрави!
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #53
                  До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                  Днес говорих с хората от парка в Благоевград. Или бюрокрацията при тях е много яка, или си имат някаква друга причина, или пък просто това им е начин на работа.
                  По принцип адмирират идеята, но ме посъветваха да се напише официално писмо от името на "сдружение или какво сте там" до министерството на околната среда и водите с копие до дирекция национален парк Рила по повод почистването.
                  Да изложим в писмото идеята, да посочим датите, имената на участниците, номерата и документите на мпс-тата и програма на горепосочената дейност.
                  Всичко това написано и подпечатано от.......................
                  Те са сигурни,че ще ни бъде разрешено "мероприятието" и че поне на два джипа ще бъде разрешено да се качат на хижата, което аз посрещнах със скептична усмивка.
                  Незнам, но на тоя етап това ми се струва пълна идиотщина.
                  Ако имате идеи, сега му е времето.

                  И всичко това с изричното обещание от наша страна, че чувалите и ръкавиците ще бъдат от нас, а боклуците извозени до най-близкото работещо депо на ТБО, естествено пак от нас и за наша сметка.
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                    По БТВ са съобщили за предстояща акция на Община Сапарева баня и Зелените екопатрули от Дупница за почистване на района около Седемте рилски езера, но все още не е уточнена дата:

                    http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=139302

                    Може би трябва да координираме нашата акция с тази.
                    Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                      Първоначално публикуван от Tontonella Преглед на мнение
                      По БТВ са съобщили за предстояща акция на Община Сапарева баня и Зелените екопатрули от Дупница за почистване на района около Седемте рилски езера, но все още не е уточнена дата:

                      http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=139302

                      Може би трябва да координираме нашата акция с тази.
                      Това е нашата акция, но ще е съвместно с тях.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                        Днес говорих с хората от парка в Благоевград. Или бюрокрацията при тях е много яка, или си имат някаква друга причина, или пък просто това им е начин на работа.
                        По принцип адмирират идеята, но ме посъветваха да се напише официално писмо от името на "сдружение или какво сте там" до министерството на околната среда и водите с копие до дирекция национален парк Рила по повод почистването.
                        Да изложим в писмото идеята, да посочим датите, имената на участниците, номерата и документите на мпс-тата и програма на горепосочената дейност.
                        Всичко това написано и подпечатано от.......................
                        Те са сигурни,че ще ни бъде разрешено "мероприятието" и че поне на два джипа ще бъде разрешено да се качат на хижата, което аз посрещнах със скептична усмивка.
                        Незнам, но на тоя етап това ми се струва пълна идиотщина.
                        Ако имате идеи, сега му е времето.

                        И всичко това с изричното обещание от наша страна, че чувалите и ръкавиците ще бъдат от нас, а боклуците извозени до най-близкото работещо депо на ТБО, естествено пак от нас и за наша сметка.
                        Това са пълни глупости, сега ще звънна и аз на едно място. Аман от бюрократи.
                        Проверих, наистина има промяна в процедурата, трябва да се говори в София, но имам вътрешен човек да помага.
                        Последно редактирано от zzlatev; 07-09-09, 18:00.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #57
                          До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                          Колеги,тъй като не съм участвал във друга ваша акция,може да не съм наясно как стоят нещата,но да попитам.Защо е цялото това допитване до бюрокрацията?Отива се с коли до лифта,качва се с него до новата хижа и се събират там боклуци от района на бъбрека,и старата хижа,над която беше лагера на дъновистите.Защо ви са джипове,след като с тях не можете да стигнете старата хижа и по-горните езера.За извозването на боклуците може да се говори с конярите,и след това до долу с товарната платформа на лифта,и отам вече с колите.Немога да разбера какви връзки и контакти ви трябват да се събират боклуци в планината.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                            Направихме предварителен оглед на местата за почистване, както и са проведени разговори със всички заинтересовани инстанции и организации.

                            Ето резултатите:

                            Общ изглед на долна станция на лифта.


                            Поляната , която е основен сборен пункт на участниците.


                            Тоалетни.


                            Лифта на 03.10.09. ще бъде безплатен за всички почистващи.




                            Превоза за участници в почистването е осигурен за сметка на съорганизаторите.


                            За тези, които не са ползували подобни лифтове има асистенция по качването.


                            На 3.10.09 пред лифта ще се прочете "Инструктаж за безопасност при работа във високопланински условия "
                            от ПСС и управата на Национален Парк " Рила ". Това ще стане в пространството пред лифта.

                            Всички участници ще бъдат маркирани с лентичка на китката, за да следим броя на качените в планината хора,
                            да съвпадне с броя на върнатите обратно в долна лифтова станция.


                            Лифта е ниско разположен, като най големите височини са до 5 метра.


                            Качването с автомобили, ATV и ендуро, в зоната на Национален Парк Рила е забранено.

                            Под лифта се виждат следи на някой на някой абсолютно неумел нарушител.

                            В деня на акцията, не се предвиждат изключения !

                            Посочените следи са "абсолютна простотия" !!!

                            Лифта ще изкачи участниците до новата хижа "Рилски Езера"


                            Тук виждаме едно ATV на лифтаджиите, и Станко вднага се нацупва.


                            Сравняваме грайфера на гумите

                            с предварително заснетия от нас.

                            Изводите не са весели .

                            По време на акцията ше посочим тактично на съорганизаторите собственици на лифта, че трябва да позатегнат
                            трудовата дисциплина. В крайна сметка екокултура се добива постепенно.
                            Нашите хора също трябва да помислят по въпроса, защото Станко съзира в отпечатъка и следи на МТР-и.



                            На плаца, пред хижата, ще бъде временния пункт за сметосъбиране.


                            Дотук боклукът ще се пренася от високите части на гръб, по обемните чували с коне.


                            От тук надолу ще се извози с клетка номер 9 на лифта


                            По обемните отпадъци ше бъдат транспортирани с Унимог.

                            От плаца, нагоре почистващите ще се движат само на групи с придружител от организаторите снабден с радиостанция.

                            Потеглянето към високите части на планината ще става само след оглед на личната екипировка.

                            Може да се използуват коне, за хората с по малък тренинг . Те няма да са предплатени от организаторите !!!

                            Участници с недостатъчно облекло или неподходящи обувки, ще стигат само до тук и ще почистват района.


                            Веднага трябва да отбележим, че високопланинскот почистване, не се характеризира с камарите чували,
                            които сме свикнали да отхвърляме. При тази надморска височина борбата е за всяка капачка или фас.






                            Макар управителите на хижата

                            да са положили доста усилия



                            все още културата ни на посетители е доста ниска.




                            Тук откриваме и доста обемни метални отпадъци, по аналогия с почистването на Връх Ботев.


                            Това чудо на техниката

                            от миналия век,

                            никога повече няма да заработи

                            Но за сметка на това, доволно трови почвата.

                            Трябва да го махнем, както и да изрием отровената пръст и да я пренесем като отпадък .

                            Ето още едно подобно.


                            За мероприятието ще има лекар, както и съпорт от ПСС. Медицинския пункт ще бъде разположен пред хижата.

                            За втория ден се предвиждат някои довършителни работи по почистването, както и лекции семинари и обучения .

                            Има какво да поговорим за многообразието на тези пътеки

                            водещи до такива улеи

                            за пътишата, превръщащи се в оврази


                            също както и за "Европейския " вид на тази къща

                            за дивото къмпиране с палене на огнища

                            както и за местата на Дъновистите над старата хижа.





                            Местата за нощувка ще публикувам по късно.
                            В района на Паничище има достатъчно и разнообразни хотели за всеки вкус.
                            Имаме на разположение хижи плюс място за палатков лагер в района на х. Пионерска.
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-09-09, 10:06.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #59
                              До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                              възхитен съм

                              Коментар


                              • #60
                                До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                                Хора, вие сте луди ! На 3 октомври е откриването на едрия лов. Знаете ли откога сънуваме тази дата ?
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X