Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Залесяване край София.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Залесяване край София.

    За тези, които не ме познават - инженер-лесовъд съм, занимавам се с тази дейност професионално 26 години.
    Няма да ви занимавам с подробности, приех да помогна за засаждане на нова гора до с. Негован, край София.

    Винаги бих приел - нямате представа какво удоволствие е да видиш порастнала гора, която си създал, или си участвал по някакъв начин в създаването и.
    Аз съм виждал и виждам всеки ден. Искам да споделя това усещане с вас. Да създадем заедно живот.

    Едно залесяване не е "да сеем борчета". Правено е много пъти и, ако видим отчетите от соц-а, залесили сме България три пъти. То си е и наука, и занаят.
    Първо, трябва да има подходящо място; да се подготви почвата, да се маркират местата за засаждане на фиданите; да се осигурят подходящите фиданки и едно от най-важните неща - да се полагат грижи за тях следващите 3-4 години (да се окопават за борба с плевелите и подобряване на влагозапасяването). Да не се допуска паша, опалване и какво ли още не.

    В този случай се подхожда професионално; има осигурено всичко необходимо и има голям шанс да се случат нещата както трябва, с последващите грижи.
    От нас се иска да се включим в най-важната дейност, а именно - да залесим определената площ. Приготвени са 10 000 дъбови фиданки, които чакат да бъдат залесени.

    Та, на 16.04.2022г. (събота) всички желаещи да участват, могат да се включат. Няма полови и възрастови ограничения
    Ще има осигурен автобус, ще уточним мястото на тръгване и часа според желаещите да се включат; давам координати на мястото за тези, които биха желали да дойдат индивидуално.
    Ако времето не позволява (валят сняг, дъжд, метеорити..), ще залесяваме на 30-ти, съботата след Великден.

    Питайте.




    Прикачени файлове
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

  • #2
    Да се включа и аз с няколко дребни уточнения. Фиданките са осигурени от Нестле. Последващото обслужване и грижи в следващите години - от Столичната община. Те се обърнаха с молба към медиите да разпространят инициативата, за да се включат доброволци за засаждането.
    Хубаво е да знаем някакъв приблизителен брой, за да не се окаже, че сме твърде много или твърде малко. Така че ако някой иска да дойде, нека напише, за да се преброим.
    www.offnews.bg

    Коментар


    • #3
      Как пък всички мероприятия се нагласиха точно на Цветница.

      Ако се отложи за 30-ти сигурно ще дойда.

      Коментар


      • #4
        Здравейте, аз ще се включа. Ако могат да помогнат или няма да пречат, ще се включат и съпругата, и един петгодишен помагач.
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • Венцислав Петров
          Венцислав Петров коментира
          Редактиране на коментар
          Всички могат да помогнат и всички са повече от добре дошли. Това събитие е един отличен повод с малко работа и няколко часа от времето си, всеки от нас да направи нещо добро и смислено...

      • #5
        Привет, като гледам няма желаещи. Събитието ще се състои ли и ако да от колко часа? Трябва да ли да нося някакви инструменти?
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #6
          Желаещи има, до момента е сигурно, че на терен ще сме минимум 50-на човека... Но за ефективност, както ме информира Радо, си трябват 100-на... Осигурените дръвчета са 10 000...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #7
            Инструменти има осигурени.
            В 9,00 на спирката на стадион Васил Левски ще има автобуси за транспорт до обекта; в 12.00 също, за да могат тези, които са се изморили да се приберат, а тези, които са се събудили по-късно - да се включат.
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • #8
              Последно, автобусите ще са на уширението срещу входа на стадиона; тел. за връзка 0887 сто, сто.
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #9
                Ще дойда с жената и собствен транспорт. Да се носим ли лопати?
                Y260

                Коментар


                • #10
                  Лопати ще има на място.
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • #11
                    Здравейте,
                    Миналия път не се справихме с бройката. От предвидените 10 000 дръвчета за засаждане, бяха засадени само 3 800.
                    Така че на 1 май ще трябва да повторим упражението
                    Мястото е същото. Рейсовете от София са в същите часове.
                    Този път са предвидени и награди за най-работливите. Защото истината е, че бяхме много хора, но малко работа свършихме.
                    Пускам линк към дописката в OFFNews за подробности:
                    Търсят се доброволци за Новата гора край София

                    www.offnews.bg

                    Коментар


                    • #12
                      Останаххна фиданки и за трети тур.
                      Събота, край Негован.
                      Който иска да се включи, подробности тук:
                      https://www.facebook.com/events/5581.../?ref=newsfeed
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #13
                        Здравейте,

                        Участвах в първото залесяване, второто го пропуснах, утре мисля пак да се отчета.

                        Въпросът ми е - удобно ли е да взема няколко (20-ина) фиданки които да засадя в парка срещу който живея? Имало е училище на мястото на парка преди време, сега е гола поляна, миналата година садиха липи, но не всички се хванаха, дечурлигата счупиха няколко...

                        И в допълнение - какво им е нужно на тия фиданки - поливане, тор - ако може някой да ме ориентира, ще е хубаво.

                        Коментар


                        • #14
                          Поливане преди всичко и много добро утъпкване на корените при засаждане.

                          Коментар


                          • #15
                            Аз четох някъде, гледах ли - не помня, една банка си правеше реклама с тая бъдеща гора - та там много снимки много народ обикаля около едни мънинки дръвчета. Значи ако е това посадъчният материал ще иска грижи сигур две години, поне на метър и нещо да стане. Поливане със сигурност, контрол на тревата, прекопаване наоколо - също. Ако ще се коси около него требе да се пази. Сега с това късно пролетно разсаждане на таз гора би било интересно какво ще се прихване, ако някой направи снимки догодина и по нататък ще е супер.

                            Пп. Тука на работа има едни кучета /ги хранят някои/, та няколко дръвчета назад в годините прегризаха. Сега като боднем някое и му връзваме около него няколко пръчки от розите дето са изрязани есента - няма грешка вече

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X