Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

    И аз съм мераклия да се включа в инициятивата. Някой който е сигурен, че ще ходи и е от София може ли да ми прати gsm на Л.С. за да пътуваме заедно понеже грам не се ориентирам къде се намира мястото.

    П.С.
    Ще раздават ли и лопати(пособия), защото аз организирам и малко приятели а ние нямаме
    Последно редактирано от Митков; 02-04-09, 09:40.
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

    Коментар


    • #47
      До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

      Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
      Необходимо е да носим със себе си лопата (права), кирка и кофа.
      Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
      Утре ще видя какво е положението с лопатите... Впрочем, вероятно ще мога да подсигуря и повече от 2 (ако помагате с прекарването им), та казвайте ако има нужда, че трябва да взема от склада, т.е. и склададжийката да е там...
      Четете, колеги...
      Ами на мен ТОВА вече ми звучи сериозно и чудесно. Предвид почвата в района и подсигурените дървета (очаквано, на общинското "мероприятие" бяха подобни; явора и ясена са с дълбока и бързо развиваща се коренова система) опасенията ми за яко копане се сбъдват. Там съм в 11 ч. За хората, които не се ориентират - мога да ги чакам с колелото на "главната вътрешноградска улица" - Ю. Гагарин (на светофара) от която е разклонението за Тева. Само ще помоля, ако има такива да уточним точен час (и минута), че не ми се катери баира на Тева 100 пъти
      Мястото е лесно за намиране, само трябва да свиете по "Бучински път" в началото на града (второто разклонение в ляво след бенз. Шел на Драгичево (първото е за Дупница....Кулата) на разклона има тебели "Перник-център" и "ресторант Казабланка", може и други). След което карате само по главната (Ю. Гагарин) до светофара за Тева, там завивате в дясно или срещате селянин с колело който ви повежда нагоре...

      @empty, след малко ми имаш гсм-а на ЛС

      Докопане

      Коментар


      • #48
        До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

        Добре, значи наистина, които има повече лопати, кофи и кирки да носи.
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #49
          До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

          Няколко полезни съвета:-
          - хубаво е да се вземе сезал, да се опъне и оразмери така, щото дръвчетата да бъдат в права линия и на равни отстояния
          - да се вземат остра брадвичка и лозарски ножици, наранените корени се подрязват до чист отрез който се запечатва с дървесна пепел.
          - основен принцип - обема на кореновата система трябва да отговаря на обема на короната, което значи че ще се наложи най-вероятно и подрязване на короната (което спомага и за декоративното и оформяне в последствие). Отрезът се прави на - 1-2 сантиметра над пъпка, така че да може да калусира и да не просуши пъпката.
          - дълбочината на дупката трябва да се такава, че кореновата шийка (мястото, където корените преминават в стъблото) да е поне 4-5 см. под земята. пръстта под корените се разрохква; не трябва да останат подвити (сочещи нагоре) коренчета и въздух между тях - това значи поетапно трамбоване и поливане.
          - един човек трябва да придържа фиданката докато другият я зарива и притъпква, като леко я придърпва нагоре за да не останат подвити корени и да сочи право нагоре.
          - при тези размери, може би ще е необходимо поставяне на опорен кол, към който да се привърже фиданката, за да стои стабилно и да не се (да не бъде) пречупи.

          Поливането на фиданките да се извършва с вода, а на мероприятието - с бира, Юли е много подходящ за трамбовка...

          Нека покажем малко професионализъм, напук на очакванията на службите за проформа мероприятие...
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #50
            До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

            Браво много добре се получава. Аз ще се опитам да намеря лопати, кофи и кирки, но дори и да не успея ще дойда. Бих купил, но съм пред заплата и е малко лош момента.

            @karies ще следя темата и ще видя как ще се уговорите всички и за колко часа на ореченото място. Ако имам затруднения ще звънна
            GSM: 0898 554713
            Уебсайт: BULEXTREME.com

            Коментар


            • #51
              До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
              Добре, значи наистина, които има повече лопати, кофи и кирки да носи.
              Първоначално публикуван от empty Преглед на мнение
              Аз ще се опитам да намеря лопати, кофи и кирки, но дори и да не успея ще дойда. Бих купил, но съм пред заплата и е малко лош момента.
              Оф, абре четете бре... У шоплуко не са ли ви учили първо да четете, после да пишете Не че у граовско са ни учили, ама сега сте ми паднали
              Можех да подсигуря НЕОБХОДИМ брой лопати и кирки, ама трябваше да зная до днес на обед:
              а) колко?
              и по принцип:
              б) кой и как ще ги прекара, защото аз (пиша го за поне 10-ти път) съм с колело и не мога.
              Благодаря на всички отговорили ми на поне 3 пъти зададения въпрос
              В крайна сметка взех от склада 2 кирки, 3 кюрека, 2 изкопчииски лопати и 4 кофи.
              Можех и повече, но никой не каза и при положение че разстоянието от склада до канцеларията ми не е малко и сам ги мъкнах... Най-мразим безсмислената работа, та взех колкото можех да нося на 1 курс... Ако никой не се наема да ги прекара (разстоянието до ущ-то в Тева е ~ 4 км в едната посока) ще взема само колкото мога с колелото и толкоз.

              Първоначално публикуван от empty Преглед на мнение
              @karies ще следя темата и ще видя как ще се уговорите всички и за колко часа на ореченото място. Ако имам затруднения ще звънна
              Ама вярно не четеш! Кро е писал - 11 ч. е срещата! За звънкането - нямаш грижи. Дано не ти се наложи де, че обикновено здраво умотвам народа

              @gadeff, благодаря, ценни съвети, особено за сезала, че по принцип сме ги садили по квадратно-точковата система

              Коментар


              • #52
                До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
                Оф, абре четете бре... У шоплуко не са ли ви учили първо да четете, после да пишете Не че у граовско са ни учили, ама сега сте ми паднали
                Можех да подсигуря НЕОБХОДИМ брой лопати и кирки, ама трябваше да зная до днес на обед:
                а) колко?
                и по принцип:
                б) кой и как ще ги прекара, защото аз (пиша го за поне 10-ти път) съм с колело и не мога.
                Благодаря на всички отговорили ми на поне 3 пъти зададения въпрос
                В крайна сметка взех от склада 2 кирки, 3 кюрека, 2 изкопчииски лопати и 4 кофи.
                Можех и повече, но никой не каза и при положение че разстоянието от склада до канцеларията ми не е малко и сам ги мъкнах... Най-мразим безсмислената работа, та взех колкото можех да нося на 1 курс... Ако никой не се наема да ги прекара (разстоянието до ущ-то в Тева е ~ 4 км в едната посока) ще взема само колкото мога с колелото и толкоз.


                Кажи откъде да дойда да те взема заедно с инструментите и готово.Моят телефонен номер е в подписа ми,ако искаш прати ми твоя да се уточним.Ще закача ремаркето ,и там ще нахвърляме инструментите.
                Ако някой има проблем с ориентирането да звънка.Ще го съпроводя.
                Последно редактирано от Румен Николов-sineto; 02-04-09, 18:47.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #53
                  До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                  Аз ще взема кирка и 2 лопати, права и за зариване. Кофа и малка брадвичка също. До Неделя.
                  "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                  Искам България чиста!!!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                    Няколко полезни съвета:-
                    - хубаво е да се вземе сезал, да се опъне и оразмери така, щото дръвчетата да бъдат в права линия и на равни отстояния
                    - да се вземат остра брадвичка и лозарски ножици, наранените корени се подрязват до чист отрез който се запечатва с дървесна пепел.
                    - основен принцип - обема на кореновата система трябва да отговаря на обема на короната, което значи че ще се наложи най-вероятно и подрязване на короната (което спомага и за декоративното и оформяне в последствие). Отрезът се прави на - 1-2 сантиметра над пъпка, така че да може да калусира и да не просуши пъпката.
                    - дълбочината на дупката трябва да се такава, че кореновата шийка (мястото, където корените преминават в стъблото) да е поне 4-5 см. под земята. пръстта под корените се разрохква; не трябва да останат подвити (сочещи нагоре) коренчета и въздух между тях - това значи поетапно трамбоване и поливане.
                    - един човек трябва да придържа фиданката докато другият я зарива и притъпква, като леко я придърпва нагоре за да не останат подвити корени и да сочи право нагоре.
                    - при тези размери, може би ще е необходимо поставяне на опорен кол, към който да се привърже фиданката, за да стои стабилно и да не се (да не бъде) пречупи.

                    Поливането на фиданките да се извършва с вода, а на мероприятието - с бира, Юли е много подходящ за трамбовка...

                    Нека покажем малко професионализъм, напук на очакванията на службите за проформа мероприятие...
                    Ти си дръж телефона включен и подръка, ще те включим онлайн в залесяването, че професионалната подкрепа е нещо много важно. Само дето няма как виртуално да пиеш бира с нас
                    А лопати и аз нося три, два бела и една за зариване, заедно с кирка, брадва, малък трион и куп неща.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #55
                      До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                      Кажи откъде да дойда да те взема заедно с инструментите и готово.Моят телефонен номер е в подписа ми,ако искаш прати ми твоя да се уточним.Ще закача ремаркето ,и там ще нахвърляме инструментите.
                      Ако някой има проблем с ориентирането да звънка.Ще го съпроводя.
                      Утре ще звънна да се разберем
                      Жалко, че по-рано нищо не измислихме, можеше да приготвя повече инструмент (ако има нужда, де). С този мисля, че ремарке няма да трябва.

                      Дочуване утре

                      Коментар


                      • #56
                        До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                        Напоследък е модерно, въпреки че е малко егоизтично, дали да не помислим за една табелка на оградата с текст примерно: "Оффроуд горичка"??
                        Всъщност идеята е поне малко да стряска разни вандали...и т.н.
                        Поне докато фиданките не станат по 4-6м
                        Последно редактирано от hilllti; 02-04-09, 21:09. Причина: допълване
                        LZ1HRD

                        Коментар


                        • #57
                          До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Ти си дръж телефона включен и подръка, ще те включим онлайн в залесяването, че професионалната подкрепа е нещо много важно. Само дето няма как виртуално да пиеш бира с нас
                          А лопати и аз нося три, два бела и една за зариване, заедно с кирка, брадва, малък трион и куп неща.
                          Ама колега,аз казах че идеята ми е породена от твоето предложение, и като цяло я поомачках и поконкретизирах за да е ясна и точна ( с малки изкл ) не казвам че аз открих топлата вода.И все пак искам да помогна
                          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                          feikot@abv.bg
                          Обратно дороги - НЕТ !

                          Коментар


                          • #58
                            До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                            Много егоистично от моя страна - искаше ми се да се отложи акцията с една седмица, защото в събота и неделя се налага да пътувам. Но си давам сметка, че щом фиданките са с голи корени не може да се отлага. Ако има акция за offroad-гора обаче - с вас съм. Ще доведа и поне още един помощник. Успех на благородната инициатива!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                              ОК и аз ще дойда. С баща ми ще натовариме в пикапа колкото лопати и кирки имаме и идваме да садиме
                              KAWASAKI Let the good times roll

                              Коментар


                              • #60
                                До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                                Днес няколко пъти ме питаха колко точно участници ще сме, така че се наложи да направя примерен списък на заявилите участие в темата към момента :

                                1.GSXR+1
                                2.hilllty
                                3.karies
                                4.zzlatev
                                5.Didost
                                6.sineto
                                7.empty
                                8.cveti +1(magi ?)
                                9.kro +1(+2)
                                10.Ivich
                                11.Ormr
                                12.Юли
                                13.hibit
                                14.nikita66
                                15.nyvatest
                                16.svetik
                                17.Piro Man
                                18.alex R
                                19.ivan kerchev
                                20.Georgi Rudy
                                21.Stanko
                                22.trimata
                                23.Upi
                                24.gere
                                25.greenflag + 15,20
                                26.Suzuki_Sj410
                                27.rumbata + 1
                                28.rosslan + 2

                                *ако съм пропуснал някой, ще го добавим с удоволствие


                                До тук сме около 30 човека без групата на greenflag. Моля тези, които са планували участието си да се "обозначат" с цел по-добра организация и по-малко хаос.

                                За неделя се очертава прекрасен слънчев ден, по-слънчев от днешния
                                http://weather.weatherbug.com/Bulgar...&lang_id=bg-BG
                                Последно редактирано от cveti; 03-04-09, 21:27.
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X