Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на Фотинска река 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Вдъхновяваща е ангажираността... Деца ще почувстват внимание и грижа към тях. Ще бъдат зарадвани. Ще се почувстват забелязани! Браво и поклон пред паметната ангажираност към тази идея....да се зарадват деца! Браво на Станко и на хората, подкрепили го в идеята!
    Весели и топли празници на всички!

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      В тази акция предимно присъствах, гледайки и радвайки се/ изразено най-вече в количество танци, а други го изразиха в количество сгряващи напитки../ . ..Във Фотиново, наблюдавайки усилията, борбата- с гумите и природата- изразена чрез кал, влага, сняг от време на време, студ и мъгла, видях, че това си е чисто мъжка занимавка. Мъжете сякаш танцуваха, борейки се с гумите... красива гледка.......къде по-индивидуално/ солово/, къде в екип/ ансамблово/ този танц така удивително изрази и възпя мъжката сила.....Но дали тя щеше да бъде възпята, ако жените не подкрепяха морално тези подвизи....., не създаваха необходимия уют, за да се подготвят битките, ако не насърчават и не вдъхновяват.....Беше ми радостно, че има индивиди, които влагат усилия така усърдно в благочестиви дела......и че благоверните им са до тях и споделят! Това е вдъхновяващо.

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
        Последният клип от заведението с танците не мога да го прикача. Постоянно ми дава някаква грешка. Ако някой може да помогне, да му го пратя по Skype и да го качи.

        Ето ги и танците: ТУК
        Георги Гатев

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Направо ви завиждам вече
          SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
          +359 0878 888 874
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Станко, от оня колан смятай не е останало нищо. Не ги връзвайте без крайна нужда, щото възлите ги съсипват. Мога да опитам само да му зашия някъде нови уши, и да остане за корозащитка.
            Да, има и един тритонен шекел, червен. Измит и прибран.

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Вижте тук на лентов възел с него няма проблеми . Много пъти съм висял на него и съм дърпал коли с колани вързани по този начин.
              Прикачени файлове
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Станко Любо и аз успяхме да скъсаме 3 колана и едно въже.

                Остана здраво само въжето на лебедката.

                Единият колан го връзвахме няколко пъти и се къса на различни места не само на възлите.

                Някои гуми бяха толкова здраво заземени, и като ги напънехме коланите се късаха като тиксо.
                sigpic

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Е остана и този жълтия с шекела, а точно той понасяше най- големите натоварвания. Но наи важното е че извадихме всички гуми които видъхме в този участък на реката. Ще има и малко снимки и от мен но това ще стане малко по късно.

                  Поздрави на всички.


                  Любо ( с ядреното реакторче)
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                  MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                  0896736775 Любо

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Като стана дума за това, освен от змейската работоспособност и сила на тия хора, особено на някои, съм учуден и от въжето на милмаркера, и от гумите Я-409. На вид е нормално 9 милиметрово стоманено въже, но е странно меко, и не се чупи от неправилно навиване. Когато опъва под лош ъгъл, лебедката практически до спиране, гумите се подгъват разбира се, но не изтрещяха. Виждал съм гудрич да замине от по-малко.

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Имам снимки, за гумите, но сега пиша репортажа. Наистина се оказаха много яки.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Понякога, дори на моите години, ме обзема съмнение, че дните ни на този свят са гумени.
                        Има дни - горещи, докато мигнеш с очи и ей го, времето свършило.
                        А има и други - разтегателни, дето времето се точи бавно и крехко като носле на висулка замразило хиляди отблясъци
                        в стъкленения си хербарий.

                        За един такъв ден става дума.
                        Сутрин край брега на язовир Батак - Цигов Чарк.




                        ПредИзгрев.



                        Островът.



                        Притихналата зима в очакване на ...



                        блик ...



                        Светлина разрошва дърветата.



                        Има време за всяко нещо под небето.
                        Време за съзерцание и ...
                        Време за път.



                        Много върхове , трябва да минем по пътя.



                        И в много мъгли да се лутаме



                        Докато достигнем, до силно замърсената и направо БОЛНА , Фотиновска река.







                        Вече 2 пъти си губя, почти написания репортаж, така че, на малки порции, ще публикувам.

                        Следва продължение.
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 16-12-08, 11:57.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          И така Фотиново. Голямо село с дърводобивна промишленост, налични са няколко гатера, около 20 - 30 камиона и битови замърсители. Канализация, и пречиствателна станция селото няма. От древни времена буклука е изхърлян в реката, и до днес традицията е запазена.

                          Да, но едно време буклука е бил друг. Едни цървули или обувки от гьон и естествена кожа, гният няколко години, една дреха от вълна за година изчезва в природата. Перилните препарати, са били груб селски сапун, от свинска мас пресечена със сода.

                          Ами сега, каучук, пластмаси, стъклопласти, найлони и полиестерни дрехи. Този отпадък гние стотици години, ако въобще изчезва в природата.
                          Фотиновска река е един от основните замърсители на язовир Въча.
                          Не вярвах, докато не видях с очите си.

                          Да виним ли селяните за това замърсяване ?

                          Че те доскоро , не са имали редовни контейнери за буклук. Как да се научат от веднъж ? Поради голямата отдалеченост на селото и планинският район , в който е разположено, контейнеровозите за отпадъци, отново са разредили посещенията си от едно седмично, до едно на 2 седмици.
                          Това е крайно недостатъчно ! В момента на доставка, новият контейнер, се запълва със складирани стари отпадъци. Следващият отпадък отново се трупа на купчини, покрай контейнера, и волен вятър си го вее.

                          Все пак има какво да се желае от жителите. Поради неравният ландшафт на типичното родопско село и огромните прииждания на селската река е необходимо местната управа, да положи организационни мерки, за обръщане потока на домакинските отпадъци, от естествения му гравитационен път от високо към ниско, в обратна посока, от ниско към високо. Има начин, убеден съм. Така и огромните контейнеровози, ще идват до високата точка в начало на селото и от там ще прибират отпадъка, без да се налагат маневри, които често са невъзможни в тесните улички.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • Почистване на Фотинска река 1

                            Разделяме се на няколко екипа, едни маркират гумите замърсяващи реката, други вадят гуми, къде с лебедки, къде на ход,
                            някои транспортират гумите до общия куп, и от там върху камион.



                            Първа гума " ТРА - ЛА - ЛА "... транскрипция на известен виц



                            Шегели, Реге ли, гумата ..... изтеглили !



                            Друг пък си намерил волан от праисторически монстер - УАЗ !



                            Втора гумка .. " Тра - ЛА - ЛА " !



                            Трета Гумк.....! Трета Гуммммк...!



                            А ! Бря !



                            Май Тойотата умря.
                            / Джамбазов .... разбираш ли сега, за к'о иде реч ??? 45' - ци . Я земи една 90' сетка !/
                            Румба, дърпа и разклаща - гумата се не поклаща.



                            Закопана е у трап, ще я вадиме със ... РАП !



                            Разкопаванье ! Раз - праЗ !



                            Ще я вадим, май че с УАЗ !



                            Глей с'а к'о става !



                            Чираците дърпат



                            Майсторите кусурят .



                            Преклонение на качеството, пред грубата сила !



                            Ну, погоди.



                            Кой сега е Номер Едно ???



                            Дали има 5 тона ?



                            Хайде за извличане, при останалите трупове



                            Гавра с противника по пътя. - Или SnowSurf !!!! ?



                            Тайно отмъщение !!!! На ти ! На ти !



                            Следва продължение .
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 16-12-08, 13:20.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Появяването на Тосев, довежда някои до неандреталски възторг - имена няма да споменавам и лица няма да показвам .


                              След кратък инструктаж, той грабва шегелите.



                              Каубоите приготвят ласото с характерна стойка и величествена осанка, яхнали верните си жребци.
                              Току ще изоглавят някоя гума, настигната в движение преди да е успяла да шавне - горката !



                              От ужас треперещите гуми се вкопават в земята !



                              След кратко колебание, на заден ход, решават, на таз ще и простим.В мимикрията си, се е превърнала в безобидна част от пътната настилка,
                              така че - Живей гумо !




                              Вижте я тази, как се е маскирала в храсталака, но Тримата я издебва в гръб и...



                              Примката е хвърлена на шията, следва извличане от бърлогата !!



                              Ох на Батяяя !



                              Я, тук се спотайвала и втора. Къде бе душко ?



                              Денят преваля. Плячката е солидна, НО ... Всичко едва сега започва !



                              КаучукТраперите се возят върху улова , неподозирайки какво ... ?



                              Още едничка !!



                              Бърже да я изтърколиме...



                              Че да я заколиме



                              Е т'ва е улов !!



                              Оупс, стават грешки ! Бум, на глава ха ха ха !



                              По същото време в племето - " Много Много " !!



                              Дерето започва да се задълбочава !!



                              И гуми се вадят , все по - трудно . Пътя се закеркелечи, мустангите трябва да се изчакват,
                              подредени под строй .



                              Намира се и следващата гума инатка !



                              Колан Номер 1 - даде фира - вижте в ръката на Жоро .
                              Опън с колан номер 2.



                              Кратко съвещание, гумата се е вцепила, като панда у крачол .



                              Колан номер 2 е аут, приготвя се колан номер 3 - чистак, бърсак



                              Е, разгеле !



                              Извлечение, някои не знаят смисъла на този счетоводен термин. Ето го нагледно .



                              Следва продължение/
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Гадовеее! Те там на реката ловят гуми, аз тук в дупката претакам електронни пощи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X