Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
    Докато отидат до стената нивото ще се промени и те ( боклуците) ще останат на брега, и така до безкрайност.
    Така е до другото покачване. Ще ги обере от брега и пак ще ги съберем. Безкрайността е това което идва от устията.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Да , но нали идеята е след време да няма отток на боклуци от реките, сега имаме шанс да ги гребнеме както са на куп.

      Поне ще пробваме , ако стане ок, ако не ще му мислим.

      Ако не го пробваме ние, кой ще го направи?
      sigpic

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Да разбирам ли от казаното дотук, че боклукът недвусмислено идва от нерегламентираните сметища на селищата над язовира?

        Ако е така, не е ли време за демонстрационно-убеждаващо декориране на централните им площади с ..... екзотични без-формообразувания?
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Петя, нерегламентираните сметища не са само в населените места , те са на всяка отбивка на пътя или удобно за изхвърляне място.
          Ето например в Михалково табелата за забрана и изхвърляне на отпадъци , от джобче с листче вече е метална - постоянна табела.

          Има напредък. Вече е упомената и глоба. Тези неща и кофите по някой от отбивките са фак.. .т благодарение на нашите усилия.
          Прикачени файлове
          sigpic

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Положението е сериозно, но няма място за отчаяние, или нещо такова! Времето беше прекрасно!

            Имаше един момент, в който нито мислехме, нито правехме нещо, нито говорихме, абе просто нищо...

            Жоро е казал какви са стъпките, които ще доведат до качествен, положителен резултат, остава да ги направим!

            Дано да успеем с производството на ключовия елемент - боново заграждение!

            Търся да си купя един "корабочереп" и да го впрягаме в работата. За тези, които се чудят, "корабочереп" означава възможно по-голямо плавателно средство, НЕфабричните отвори в корпуса да са по-малки от 103х107см., външен вид - възможно по-лош, интериор - без претенции, цената - да не се налага да я коментирам... Съвсем сериозно, ако някой има информация за подобно нещо, да се обади спешно!

            Като снимки мога да добавя само две. Другите ми се повтарят с на Жоро.

            Поздрави!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Значи в Събота, Неделя, пак там.
              Забранено е носенето на бутилки обаче, най много Кока Кола !!!!!!!!!!!
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                Търся да си купя един "корабочереп" и да го впрягаме в работата. За тези, които се чудят, "корабочереп" означава възможно по-голямо плавателно средство, НЕфабричните отвори в корпуса да са по-малки от 103х107см., външен вид - възможно по-лош, интериор - без претенции, цената - да не се налага да я коментирам... Съвсем сериозно, ако някой има информация за подобно нещо, да се обади спешно!Поздрави!
                Голди имаше нещо подобно. Звънни му утре.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  В такъв режим на осирането, по принцип не може да работи нищо, освен елеватори. Непрекъснато очистване. Това вече е фабрика, не непрекъснат египетски ръчен труд.
                  ИМХО, по тая технология с лодките бяхме до тук. Купона - купон, а работата няма да се свърши. Така че следващите действия може да са само предизвикването на скандал. Тия които пият или ще пият тая вода, срещу тия които се държат така с нея. Въпрос към секундантите им за това как ще ги разделят. Въпрос към държавата за това как ще отделя десет тона едър механичен буклук на денонощие от това място. Въпрос към общината какво прави с пияните бардаци на саловете. Въпрос към горското какво прави докато обикаля брега. Въпрос към местното население защо толкова се кефи да живее в нужник тип кенеф.
                  За мене конвеерната работа вече е безсмислена. Нужна е организационна.

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Уточнете задачата и времето, може да разчитате на моята 1 ръка !
                    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Това се очакваше.
                      При толкова буклуци по бреговете, няма как да не се свлекат при обилен дъжд и повдигане на нивото.
                      Дали си струва усилието да ги бутаме към стената?
                      Според мен - не!
                      Да ги чистим посред зима и преди пролетно снеготопене също не виждам смисъл, освен ако не сме мазохисти.
                      Това означава да хвърлим сили и средства почти напразно, да се губят по два-три дни за 2-3 часа работа и т.н.
                      Стефан е прав, да използваме времето да задействаме медии и институции, да осигурим механзация за пролетта.
                      Да направим конструкцията по-ефективна, да си осигурим сигурен кран и лодки.
                      Трябва да вдигнем КПД-то иначе можем да си чистим десетки години, а няма да имаме този шанс като забранят достъпа след година-две.
                      Сега е момента - язовира изглежда зле и ще има ефект една кампания на запознаване на обществото с проблема.
                      Пък чиновниците да му мислят.
                      Така мисля.

                      Поздрави на ударната група и на всички участници!

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Да си купим кран тогава. И без това има доста закъсали строителни фирми, все ще се намери нещо ипотекирано, на разпродажба.
                        Яро беше банков служител, трябва да го разпитаме за някой търг.
                        След месец два, масово ще има търгове - според мен.

                        http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 30-01-09, 08:11.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Да си купим кран тогава. И без това има доста закъсали строителни фирми, все ще се намери нещо ипотекирано, на разпродажба.
                          Яро беше банков служител, трябва да го разпитаме за някой търг.
                          След месец два, масово ще има търгове - според мен.

                          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1

                          По-вероятно е да се намери такава техника в лизинговите дружества. Освен това търговците на кранове имат информация, кои са им клиентите и с какво финансиране са им осъществявани продажбите.

                          П.П. Малко уточнение - машините не се ипотекират, те се залагат.

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            то и едно Ферари с хидравлика. Захранва се от автомобил 24 волта.

                            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Да си купим кран тогава. И без това има доста закъсали строителни фирми, все ще се намери нещо ипотекирано, на разпродажба.
                              Яро беше банков служител, трябва да го разпитаме за някой търг.
                              След месец два, масово ще има търгове - според мен.
                              И според мен.
                              А това от първата обява не е зле. С лека модификация може да е много полезно.
                              Качвам го като снимки, че скоро ще изчезне от мобилето.



                              Последно редактирано от rumbata; 30-01-09, 08:40.

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Ако някой не е забелязал, въпросният кран е в Румъния и струва 1300 Евро.
                                А Румбата сигурно е тръгнал да го купува, щом смята , че скоро ще изчезне от мобилето.
                                Айде Румба !!!!!!!! - 200 Евро от мен.
                                Още 5 мераклии и сме готови
                                Сто Евро , ще им отбием на Румънците.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X