Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Този катамаран е над 12 метра , слагат им по 2 двигателя по над 1000hp.
    Прикачени файлове
    sigpic

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
      Нещо е такова ни трябва, от Димовите находки.



      Цопване го и бутаме гняста към лентата и оттам в камиона.

      Катамарана е супер ама ще трябват и два двигателя от ДТ75 да го мърдат.
      Абе в Пловдив к'ви уникати вадите, неам думи

      Това е !
      sigpic

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
        Този катамаран е над 12 метра , слагат им по 2 двигателя по над 1000hp.
        Жоро, за този ще ни се види къс язовира или по скоро ако ползваме устието при Михалково за трамплин,
        може да се каца направо в Цанков камък.
        После надолу - по инерция

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Румба ,това с лентата ми хареса много, катамарана да го забравим за сега.

          Важо е да заградим боклуците на първо време. Очакват се и дъждове и нивото ще се покачи.
          sigpic

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Жоро, за този ще ни се види къс язовира или по скоро ако ползваме устието при Михалково за трамплин,
            може да се каца направо в Цанков камък.
            После надолу - по инерция

            Румба, връзваме му мрежа отзад, загребва боклуците и ги влачи след себе си, до съоръжението с лентата от твоята снимка
            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 06-02-09, 10:26. Причина: доп.
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Колко хиляди лева ще му искат на катамарана ?
              20 - 30 000 лева, или повече ?
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Лентата е добра, ама трябва да се отделят дърветата от петното с боклук, иначе ще задръстват.
                А катамарана може да замести МОВ
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                  Румба ,това с лентата ми хареса много, катамарана да го забравим за сега.

                  Важо е да заградим боклуците на първо време. Очакват се и дъждове и нивото ще се покачи.
                  Нек' си вали, боново има

                  Това ремарке-лента не ми излиза от главата откакто Димо го пусна.
                  Някъде виждах нещо подобно, което с малки допълнения може да се преработи в такова, но пуста староза не мога да се сетя къде и кога
                  Жената ми вика да си пия редовно гинкобилобата, ама аз забравям

                  Но дори и да се прави тук е просто, лесно осъществимо, мобилно и универсално за повечето язовири в БГ.

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                    Лентата е добра, ама трябва да се отделят дърветата от петното с боклук, иначе ще задръстват.
                    А катамарана може да замести МОВ
                    Едрите задължително, ама те и не са наша грижа. Остават извън боновото и готово.

                    Само лентата според мен трябва да се направи като верига на ратрак,
                    с алуминиеви или гумени ребра, че така ситната гняс ще се връща по наклона.

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Такива неща има по възлите за баластра за пренареждане и по някои ТКЗС-та за зърно .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Не само едрите, има пръчки тънки и дълги, не бият на очи измежду боклука ама ще правят проблем.
                        Каква е широчината на лентата?
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Да, в бедните кооперации има такива ръчни зърнотоварачи.
                          Аз не съм се отказал и от идеята за мрежата. Гър-гър явно няма да намерим, нито катамаран. Остава каква да е мрежа, която да се мушка под буклука между две лодки, и да се вдига като вързоп.

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            И аз подържам мрежата.
                            Тия механичми тролейбуси са крайно ненадеждни, и на тях гледам само като на една мечта, около която ще си поговорим, побърборим и ще забравим.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              ...Остава каква да е мрежа, която да се мушка под буклука между две лодки, и да се вдига като вързоп.
                              Може би ще свърши работа. Но само след доста старателно отстраняване на дънери, пръчки, дъски и т.н. И ще трябва да се измисли някаква схема на съчетана работа с боновите заграждения и мрежата.

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Такива неща има по възлите за баластра за пренареждане и по някои ТКЗС-та за зърно .
                                За зърно се използват шнекови товарачи, а лентови - имаше в кравефермите за изхърляне на л....та на животните. Ориентировъчно на височина мисля, че могат да качат до около 2 метра, защото са предвидени за тракторни ремаркета РСД-4. Ако не са ги нарязали в нашето село ( във Варненсо е) може да има. Ако се прибирам около 3.03. ще поразпитам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X