Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването им.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

    Колеги, срещата премина много успешно, събрахме се около 40 души от нашия форум и7-8 души от парка воглаве със Заместник директора. Стана много интересна и ползотворна дискусия. От страна на Парка се поеха много ангажименти, включително и по евентуална промяна на статута на някои пътище, че да можем да караме по тях. Уточнихме начините за придвижване в Парка и набелязахме първото ни общо мероприятие - почистване на района на връх Ботев, а в по-далечен план и съвместна противопожарна дейност. В проект е и идеята за онлайн пропуски за достъп в Парка, само за определени пътище, хора, машини и дни. По този начин ако някой иска да качи Ботев откъм Калофер, ще може по интернет да отправи запитване и по същия път, ако всичко е О.К. да получи разрешение и да кара свободно. Скоро ще напиша подробно за всичко.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #32
      До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

      Ето малко по-подробно конкретните неща, резултат от срещата.
      - преразглеждане статута на пътя от Табиите до Ботев и на пътя от Смесите до Голям Кадемлия. Сега те са абсолютно забранени за движение, но при новото обсъждане на Програмата за Управление на Парка ще бъде предложено да станат пътище с разрешителен режим и при съответното разрешение да може да се кара по тях.
      - стартиране на програмата за онлайн заявки за достъп в Парка( за пътищата, които са на разрешителен режим - например Калофер - Ботев)
      - отваряне тук на специална тема за каране в парк Централен Балкан, в която от служители на парка ще бъдат постнати подробна карта на Парка със всички пътища и статута им за достъп, всички забранени за достъп територии - това са резерватите, телефоните на всички служители в Парка, линкове към сайта на Парка и още куп подробна и важна информация, която да използваме.
      - стартиране на програма за сътрудничество между Парка и Форума при екологични и противопожарни мероприятия.
      - стартиране на система за сигнализация при установаване на незаконна сеч, бракониерство или замърсяване.
      - организиране на акция за почистване района на връх Ботев и запознаване с антиерозионните мероприятия. Работна дата -13 септември, събота.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #33
        До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

        Така като гледам, добра работа сте свършили. С удоволствие ще участвам в онова, което се очаква от наша (на форума) страна. За съжаление на 13 септември няма да мога, но три седмици по-късно все ще си изчисля свободен ден за целта.

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #34
          До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

          Злати незнам за почистването на Ботев,но в деня на срещата при връщане реших че като е ден за компромиси паркова охрана няма да имат нищо против да се качим двама човека до военната станция на Къдемлия.Невярвам да сме навредили още повече че до там е 40 % асфалтов път.От този връх околу станцията може би има един камион с боклук.Смятам че паркова охрана трябва да разговаря с поддържащите станцията и да се вземат мерки.Какво стана с видеото?
          За почистването на Ботев ще взема участие и аз,мисля че ще имам доста последователи.

          Коментар


          • #35
            До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

            Тази събота се оказа, че все още оджипен и покрай това се наложи да потичам за части, та евентуално поне за събора да стане и не успях да дойда , но за 13ти съм на линия(най-много да се наложи някой да ме вземе нагоре, ако още моята още не е излязла от бокса )...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

              Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
              ЗКакво стана с видеото?
              В момента го работя.До довечера се надявам да е готово и качено, но не гарантирам.

              Коментар


              • #37
                До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                Качен е.
                http://htftp.offroad-bulgaria.com/ve...n%20Balkan.mpg
                Име на файла - NP Centralen Balkan, обем 670МВ. Ако някой иска само звука от срещата такъв, какъвто е на филмчето - да каже.

                Ако има някъде дефект, моля да ми кажете, за да го оправя. Не съм го проверявал задълбочено, за да го кача по-бързо.
                Последно редактирано от zzlatev; 26-08-08, 07:46.

                Коментар


                • #38
                  До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                  Видеото от срещата може да се гледа онлайн и тук. Благодарение на колегата todos.
                  http://www.kazanlak.com/offroad/botev-23.08.08/video/

                  Коментар


                  • #39
                    До: Семинар на х. Тъжа по проблемите на достъпа в Националните паркове и опазването

                    Съжалявам много,че неможах да доида,но ми излезе изключително важен ангажимент и нямаше друг вариант.Все пак гледах филмчето и се радвам,че има някакво споразумение все пак.И това засега е решение.Поздрави на всички участвали и се надявам да са си изкарали добре!!!
                    http://www.stairwaytoglory.com/en/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X