Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    За съжаление не са само тираджиите. А и от какво да им пука, след като няма кой да ги глобява.

    За съжаление друго решение, освен от време на време да се организираме да изринем нечии лайнарник, няма. Ефекта е временен, но все пак го има.

    До другите: Ще се опитам да дойда и аз. Много са ми задачите, но много ми харесва конкретното местенце, и дано да успея да намеря някаква пролука.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Колеги,
      Днес ме извикаха В НЕК и ми обясниха ,че на 31 .05. 2008 година поради провеждане международно мероприятие няма да имат възможност да се изключат турбините които засмукват вода в района на стената. е нова Новата дата на мероприятието за почистване на отпадъците е 14.06.2008г.

      От НЕК, поставиха и няколко изисквания за работа в района на стената.

      1. Да се изготви списък на участниците в мероприятието.

      2.Изготвяне на план на мероприятието и план за безопасност.

      3..Да се направи и инструктаж за безопасност като всеки участник да се подпише.
      3 . В района на стената за работа с боновото заграждение ще се допуснат само 2 лодки като на всяка от тях трябва да има човек с капитанско право, които да придвижат отпадъците до района на събирането им.

      Така ,че нова дата 14.06.2008г.

      Договорено е изключване на турбините ,присъствие на специалисти от НЕК както и широко медийно отразяване.
      sigpic

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
        Колеги,
        Днес ме извикаха В НЕК и ми обясниха ,че на 31 .05. 2008 година поради провеждане международно мероприятие няма да имат възможност да се изключат турбините които засмукват вода в района на стената. е нова Новата дата на мероприятието за почистване на отпадъците е 14.06.2008г.

        От НЕК, поставиха и няколко изисквания за работа в района на стената.

        1. Да се изготви списък на участниците в мероприятието.

        2.Изготвяне на план на мероприятието и план за безопасност.

        3..Да се направи и инструктаж за безопасност като всеки участник да се подпише.
        3 . В района на стената за работа с боновото заграждение ще се допуснат само 2 лодки като на всяка от тях трябва да има човек с капитанско право, които да придвижат отпадъците до района на събирането им.

        Така ,че нова дата 14.06.2008г.

        Договорено е изключване на турбините ,присъствие на специалисти от НЕК както и широко медийно отразяване.

        Ееее от три месеца го плануваме и пак промяна ...
        ОК ще се опитам да се организирам за новата дата.

        Пиши къде да пратим данни за списъците. Не зная с колко лодки разполагаме, но по отношение на формалностите " ...като на всяка от тях трябва да има човек с капитанско право ..." имам такова право, и ако по неизвестна за мен причина собственика на лодката - няма, мога да бъда в едната.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Е ***(НЕК) много са неблагодарни,човек си прави някакви планове и накрая ***.....
          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 26-05-08, 13:18. Причина: неподходящ език

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Списък на на участниците на e-mail: greenflag@abv.bg

            Захващам се с изготвяне на плана за безопасност.
            sigpic

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              НЕК не пречат, дори помагат. но има строги правила за безопасност , не могат да спрат само този вец тйи като е част каскада.
              sigpic

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                НЕК не пречат, дори помагат
                Много ми е чудно Колега не искам да ме разбереш погрешно оценявам това че правиш всичко за каузата но когато ги пита преди месец не са ли знаели какво ще правят на 31.05 или са го решили снощи

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Маи всичко се е решило вчера на маса или онзи ден.

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Аз съм ги питал даже преди повече от месец. Но по техните думи НЕК е тромава машина , да не забравяме ,че е държавна. По добре да работим заедно с тях, имат желание този проблем да се реши трайно и ще помагат.Както вече споменах имах един спор с тях и се оказа че НЕК стопанисва само стените и централите под стените, водата била на МОСВ, а бреговете и прилежащите земи - общински. Така че както винаги всеки обвинява другият за проблемите.За това сме се захванали да разбуним духовете и да намерим решение като обособяване на места за изхвърляне на отпадъците и поставяне на контейнери.
                    sigpic

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Моля да се успокоите. Управлението на такива каскади е сложен процес. Синоптиците не могат да кажа със 100% сигурност дали утре ще вали или не, камо ли след три месеца къде какво количество валежи ще се е случило. Преплогалам никой не иска заради почистването да бъдат отнесени три села или да има режим на тока, ако не достига някъде?
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Моля да се успокоите. Управлението на такива каскади е сложен процес. Синоптиците не могат да кажа със 100% сигурност дали утре ще вали или не, камо ли след три месеца къде какво количество валежи ще се е случило. Преплогалам никой не иска заради почистването да бъдат отнесени три села или да има режим на тока, ако не достига някъде?
                        Абсолютно вярно.
                        Това са обекти със стратегическо значение и мерките за сигурност трябва да са такива.
                        Друг е въпросът, че и за 14.06 са валидни нещата, които Тодор спомена.

                        Лошо е, че датата се засича с една друга акция при децата във Видин.

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Друг е въпросът, че и за 14.06 са валидни нещата, които Тодор спомена.
                          Важат и още как, никога няма гаранция... Тази дата, макар и също доста ранна, обаче е по-близо до началото на лятото, т.е. времето когато нещата са най-стабилни. По време на пролетното пълноводие и сушата към средата и края на лятото е най-трудно да се планира, кога и къде ще има нужда да се изпусне или докара вода. Първото по чисто природни причини, а при второто почват да се намесват и политическите и търговски...
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Централата ще бъде спряна в това ме увери Божидар Цветанов управител на Язовири и каскади. Но той беше безкомпромисен относно сигурноста, защото е имало инциденти.
                            sigpic

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Не е хубаво това дето местят датите, но няма как, ще се съобразим.
                              Голега Greenflag, бихме искали да участваме при изработването на плана за почистване, аз и колегата Недялко Димитров. Ние възнамеряваме да донесем едра мрежа ,осигурена от Недялко, не става за риболов с дължина 40 метра и въжета, така че след разставянето на мрежата, да можем да я опънем от брега с два джипа, или лебедки и да окажем напрежение върху пластмасовите отпадъци, по посока на брега.
                              Така по-лесно , ще можем да ги вадим от брега. Аз мисля да донеса 10 вили, като за сено, само че, са с тъпи върхове, и на смени с тях, ще можем да изгребваме отпадъците.
                              Моля колегите да дават и други предложения, свързани с технологията на почистване, кой каквото се сети.
                              Наистина с плана сме малко назад, или пък не сме запознати ))
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Наистина е важно да се реши предварително как ще се направи самото почистване, като се предвидят всички етапи, техника, средства, опасности, риск, предпазни мерки, оповестяване на евентуална опасност и др.под., както и "технологията" на почистването.
                                Моля всички, които са правили или участвали в изготвянето на "План за безопасност" да се включат и помогнат за изготвянето на такъв, така и така сме се захванали на доброволни начала с това полезно и значимо дело!
                                Поздрави на всички!
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X