Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Поздравления колеги!!Съжалявам че не можах да дойда ,макар че съм близко ,но бях възпрепятстван.Ето вече има публикаций във вестник Труд и БНТ .
    http://news.bnt.bg/content/view/video/(news)/237285

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Ето малко снимки и от мен, въпреки че общо взето повтарят онези, които колегите са качили. Може би с изключение на двете за "асансьорната" техника, използвана в ъгъла до западния край на стената.

      Нека да изкажа голямото си уважение към Greenflag за идеята и упоритите организационни усилия, и към всички които бяха тежката артилерия на подготовката.

      Поздрави и до нови срещи!
      Прикачени файлове
      Искам България чиста!

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Колеги, снощи в главната новинарска емисия на Канал едно имаше доста продължителен репортаж за това, което направихме. Бяха снимали побробно действията ни, Димата, на Фани сина и моя милост дори казахме по няколко думи от екрана какво и защо правим и кои сме. Явно някой все пак оценява скромния ни напън в морето от боклук. Но там си трябват поне седмица работа и някои технологични нововъдения за ускорение на боклукоизвиличането.
        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
        Поздравления колеги!!Съжалявам че не можах да дойда ,макар че съм близко ,но бях възпрепятстван.Ето вече има публикаций във вестник Труд и БНТ .
        http://news.bnt.bg/content/view/video/(news)/237285
        КОй не чете какво са написали другите!?

        Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
        Сили за коментар ще събера утре. Ето линк към Новините:
        ТУК

        Ако не ви се гледа цялата емисия цъкнете на 30-тата минута.
        Георги Гатев

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Преди 2-часа и аз се прибрах. Пообиколих "малко", ама за това в "разходки"
          Искам да поздравя всички колеги, които се включиха в акцията!
          Първата крачка е направена, но предстоят още доста, докато видим това място чисто.
          Най-важното е акцията да не остане инцидентна.
          Респект за Жоро /greenflag/ за желанието и усилията, които вложи за да има въобще акция.

          Сигурно се питате откъде идват всички тези боклуци.

          Голяма част са оттук:





          Колкото да предаването по К1, както и предполагах - отбиване на номера.

          Да бяха се поразходили нагоре по язовира,
          да бяха поснимали около понтоните,
          да бяха попитали някой от хвърлящите боклуци защо го прави.

          Както и да е.
          Дано, както казва Фани, от това :
          Обещаха, че инициативата ще прерасне в Система за управление на боклуците в язовирите в Западните Родопи.
          да излезе нещо!

          "Дано, дано, ама надали!", казала Айше на Манго

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Аз мисля, че ако започнем сега да съдим, кой , какво, и защо цапал, ще се отплеснем, в безплодни разходи на енергия.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Аз мисля, че ако започнем сега да съдим, кой , какво, и защо цапал, ще се отплеснем, в безплодни разходи на енергия.
              Ники, вие вече се отплеснахте... Тази акция можеше да има, само и единствено, някакъв ефект, ако беше част от едно предварително планирано мероприятие за почистване, не само на язовирите в България...
              Изписаха се над 10 страници, язовира си е пак мръсен... Е, вярно, някои от участниците успокоиха съвеста си, че са направили каквото могат, или поне това което зависи от тях...
              Жалко за ентусиазма и енергията...
              Ако бяхме изписали токова страници с идеи, как да накараме тия които трябва да се грижат за този язовир (и не само този), да си свършат работата, ако бяхме писали до институциите, ако бяхме организирали адекватни протести, ако настоявахме дори за законодателни промени и тогава, едва тогава, да организираме това, да ме извинят участниците, ама... "чисто символично почистване", то то би имало наистина някакъв ефект...
              Дори 200, или 500 човека да отидем следващия път и да почистим тотално този язовир, ефектът ще е същият, останалите ще си останат замърсени, а изчистеният ще бъде в същото състояние само след няколко месеца...
              Искаме да запазим природата, искаме да живеем в нормална държава, искаме, искаме.... ами да направим нещо, с което за да променмим нещата, да го обмислим, обсъдим и да действаме!
              Като начало, да започнем с едно по-дребно предизвикателство, примерно: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34584 , да опитаме да защитим правата си на потребители, да се убедим в силата си и да видим до къде можем да стигнем... Убеден съм, че можем много!
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                ... Тази акция можеше да има, само и единствено, някакъв ефект, ако беше част от едно предварително планирано мероприятие за почистване, не само на язовирите в България...
                Слънцето и то горкото не може да огрее навсякъде, та ние ли.

                Акцията има ефект, колкото и незабележимо да сме изчистили.
                Още по-голям ще е ако има продължение.
                Този боклук е там от доста години, не се е събрал за месец-два.

                Ефект ще има ако:

                1. Се съберем повече и наистина го изчистим.
                2. Доведем децата си, за да им покажем, че една хвърлена за части от секундата бутилка се чисти с много усилия и пот.
                3. Задействаме отговорните за този язовир институции да си вършат работата.
                4. Като дойдат медии - да се поразровят в законността на съоръженията нагоре по язовира.
                5. Да се поинтересуват защо на работещите в централата им е забранено да пускат лодки в язовира,
                а в същото време в събота идваха да ни гледат като атракция "курортисти" с лодки за 20000-30000 евро.

                ...има и 6-то и 10-то.



                Предварително планирано, грандиозно мероприятите, от национален мащаб, няма как да организираме.
                Засега!
                Ще трябва да се намесят и публични личности, недай си боже и политици.
                А политизира ли се нещо такова знаем какъв е резултата.

                Какво предлагаш?
                Последно редактирано от rumbata; 16-06-08, 09:24. Причина: правопис

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  ...Какво предлагаш?
                  Долу-горе същото, но в обратен ред....

                  1. Обсъждане на план за действие. За целта отворихме подфорум "Обратна връзка с обществените институции".
                  2. Набелязване и график на мероприятията, вкл. писма до институциите, до конкретни личности, последвани от протестни акции от всякакъв вид, включително и символично, или тотално почистване на даден обект, с цел привличане на медиите и "общественото мнение"...

                  В конкретния случай, концисионерът на язовира не си е свършил работата, а държавата, в лицето на конкретната институция, не го контролира и санкционира. Ако в задълженията на концисионера, по договор, не влиза грижата за това, то пак трябва да се търси отговорност на институцията подписала договора за концесия. Трябваше да се започне от тук, а акцията да е част от кампанията, ако не ни обърнат достатъчно внимание...

                  Всъщност, няма смисъл да чепкаме, какво е трябвало да се направи. Мисля, че сега трябва да обсъдим как да използваме вече направеното, за да накараме съответните институции да си вършат работата. Нека да обсъдим това, както и една втора акция за почистването на язовир Въча, но подкрепена преди това с писма и други форми на протест, или натиск...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Сългасен съм с теб, но...

                    Някой трябва да поеме документалната част - писма, протестни ноти, жалби, молби и т.н. бумащина.
                    Тази пък бумащина трябва да е от името на някакъв юридически субект, организация, сдружение, /недай си боже-партия/.
                    Хора с достатъчно опит и свободно време е почти невъзможно да се намерят.
                    Тогава?

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Това не е точно така. Всеки български гражданин има правото да изисква от държавните органи изпълнение на техните задължения. Друг е въпросът за това че това отнема и време и пари... Ама нали затова сме толкоз хора тук... дайте да действаме...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Язовирът няма концесионер, точно за това се появяват тези проблеми стенат е на НЕК, бреговете са публична държавна собственост , водата е на МОСВ. Водят се разговори за постявяне на контейнери за събиране на отпадъци на 10 язовира като начало.Акцията ще продължи докато не се свърши работа.
                        sigpic

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Е, вярно, някои от участниците успокоиха съвеста си, че са направили каквото могат, или поне това което зависи от тях...
                          Жалко за ентусиазма и енергията...
                          ЗАЩО МЕ ОБИЖДАШ?! Значи аз мога да си зарежа работата, която ме чака, и да отида да опитам да направя нещо, а ти с толкова лека ръка омаловажаваш направеното от всички които бяхме там? Приемам това твое изказване като лична обида! Може да сме направили много малко, но поне опитахме! Не е важно дали съм отишъл защото ми е кеф да пътувам или защото искам да си успокоя съвестта или защото някаква друга странична причина.... Важното е, че тези които бяхме там свършихме някаква работа! Хората, които са направили този боклук може този път да не си вземат поука този път, може да не си вземат следващия, но нещата ще се променят...

                          Важното е да знем къде искаме да отидем с тези действия. Ако знаем къде искаме да отидем, ще отидем. Ако не знаем нищо няма да стане...
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Някои хора не могат да спрат да се лутат между най-мрачния песимизъм и безпочвения, идеалистичен оптимизъм.
                            Румбата много точно го каза - акция на общонационално ниво НЯМА как да се организира. А за да започнем натиск върху задрямалите държавни и прочее мастодонти, първо трябва да събудим малко общественото внимание. Иначе никой няма да ни повярва и да ни вземе на сериозно.
                            Много ми е криво, че четвъртата промяна на датата направи идването ми невъзможно, но тази акция е едва първата. Нищо не става изведнъж - за промяната се искат множество малки стъпки. И светът не е бил създаден за един ден....
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              На първо време трябва да измислим начин за вдигане на боклука с някаква клетка или мрежа направо на стената.
                              Както си говорихме там, представям си го така:

                              Джип с лебедка напряко на стената, въжето през конструкция тип "Crazy Job и джип на покрива"
                              и сглобяема клетка от винкел и арматурно желязо, с която да се загребва боклука.
                              В този случай ще е нужна само една лодка, която да балансира клетката.

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                                ЗАЩО МЕ ОБИЖДАШ?! ...
                                Съжалявам, че си възприел това, което се опитвам да кажа, като обида...
                                Страхувам се, че това, което ще напиша по-долу, може да се възприеме като още по-голяма обида, за което предварително искам да помоля за извинение!
                                С всичките си постове искам да кажа, че ако искаме да постигнем нещо, в случая почистването на един язовир, то това не може да стане само с показно събиране на частичка от боклука... Ако не накараме институциите да си вършат работата, подобни акции са предварително обречени. Те могат да имат нужния ефект, само ако са част от една предварително планирана кампания. В противен случай изпадаме в положението на наркоман, щастлив от поредната доза, пренесъл се в розовия си илюзорен свят, не виждащ мизерията около него, от която се опитва да избяга... а когато ефекта на наркотика премине, неистово ще търси нова доза... нов язовир за почистване, или поредното на същия... ново дръвче за посаждане, на мястото на изсечената гора... нова чешма за съграждане...
                                Последно редактирано от giorgio; 16-06-08, 10:07.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X