Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Строежът на стена на р. Луда Камчия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Строежът на стена на р. Луда Камчия

    Привет, колеги!
    Докато навсякъде ЯКО се спекулира с темата за тютюнопушенето в заведенията, някои (според мен) по-важни теми остават в една тлъста, медийна (политическа) сянка. Както ОФФнюз писа:
    http://offnews.bg/index.php/201683/o...tragva-vednaga - на прага сме на унищожението на един хабитат на вече липсващите от почти навсякъде видри, на изсичането едно доволно количество дървета, и цялостно да се промени ландшафта на район, прогонвайки (или унищожавайки) доста диви животни.
    Щом като някой има желание да го строи това нещо, сигурно има нужда от него. Но нека направим нужното за да обещаят, че ще направят ПОНЕ екологична оценка. Да се прецени от специалисти как ще се отрази на природата едно такова съоръжение точно там. Нека всичко си мине по ЦЕЛИЯ регламентиран от закона път.
    И понеже хората които отговарят за това не искат дори да дадат обяснение за ставащото, моето питане е какво можем ние да направим?
    В краен случай можем да натоварим кой колкото хора може да събере в колите и да се изсипем да видим на място какво може да се направи. Разговори ли ще са, жива верига ли ще е, не знам.
    Краят на месеца е, и на мен не ми се дават пари за гориво 300+ км в посока, но ако няма друг начин, ще го направя.
    Би било хубаво да се измисли нещо, защото ако отида сам, или с няколко хора-ентусиасти около мен, едва ли някой ще ме вземе на сериозно и най-много да си прекарам някой друг час в най-близкото районно управление пишейки обяснения.

    Пп:
    Не съм сигурен, че това е най-удачното място за постване на тази тема във форума, така, че ако администраторите/модераторите преценят, моля да преместят темата в по-подходящ раздел.
    Последно редактирано от DarkWolf; 01-06-13, 03:58. Причина: Внасяне на няколко промени целящи написаното да стане по-ясно и едносмислено.

  • #2
    От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

    Ако ще се прави нещо, нека се каже дата, час и координати за да се организираме.. Мога да се включа..

    Коментар


    • #3
      От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

      А за какво е тази стена?

      Коментар


      • #4
        От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        А за какво е тази стена?
        Уж срещу наводнения.

        Коментар


        • #5
          От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          Аз не виждам нищо УЖ.
          То е хубаво да пазим природата, ама и за хората дето се наводняват, трябва да се мисли.
          Не случайно реката е Луда Камчия.

          Коментар


          • #6
            От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

            Резачки, багери и бетоновози, които са поканени, за да бетонират единия бряг на местната р. Луда Камчия с масивна стена, висока 5-6 метра и дълга на 335 метра.
            Тези 335 метра как ти звучат? Не будят ли някакви съмнения в теб?
            Знае се от много време, че в котленския балкан яко се въртят далавери с дърводобив между другото..
            Проектът за стената има 7-годишна предистория. През пролетта на 2006 г. реката придошла и наводнила няколко от къщите в селото.
            Остави го името.. Хич не е луда реката, много си е спокойна дори, р. Тунджа е доста по-бурна в сравнение с тази..

            Коментар


            • #7
              От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

              Доколкото чета, именно собствениците на наводнените къщи са против стената. Представям си каква уродщина ще е на вид. И след първото наистина сериозно наводнение, освен навлечени дървета, ще има да се разчистват нагънати парчета железобетон. А дали ще има наводнение, и каква защита от него трябва - нерешима задача.
              Аз би се обадил по телефона за съвет в Европейската комисия. Ако бях от засегнатите. Стига са се крили зад маската на имена на институции. Даже ще звънна, ако се намери номер, нищо, че не съм ходил даже то това място.

              Коментар


              • #8
                От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                Нямам против да я построят. СЛЕД като мине екологична оценка и се прецени как ще повлияе на района.
                Имам спомен преди години как за да защитят Елхово, бяха построили диги по реката. На западния бряг на реката. А градът е на източния... Хем парите са усвоени, хем пак ще получават финансови помощи при преливането на реката. (http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=383036)
                Та просто цялата работа с тая стена си смърди...

                Коментар


                • #9
                  От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                  Първоначално публикуван от DarkWolf Преглед на мнение
                  Нямам против да я построят. СЛЕД като мине екологична оценка и се прецени как ще повлияе на района.
                  Имам спомен преди години как за да защитят Елхово, бяха построили диги по реката. На западния бряг на реката. А градът е на източния... Хем парите са усвоени, хем пак ще получават финансови помощи при преливането на реката. (http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=383036)
                  Та просто цялата работа с тая стена си смърди...
                  А завоя там на къде е? А високото от коя страна се пада. А разлива на къде ще отиде? Все въпроси за хидроиженери, а не за мехмед сокола.
                  Смърди застоялата вода.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                    Точно за това не трябва да се позволява прескачане на стъпки от одобряването на проект.
                    За Елхово - частта от града която се залива е от към по-ниския бряг, и като цял източния бряг е по-нисък. С правилно построени диги, в района има много пустеещи ниви които могат спокойно да бъдат заливани.
                    Не случайно го дадох като пример, защото родата на майка ми е от там и имам лични наблюдения. Стига по темата, говорим си за Луда Камчия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                      Преди години водих една война ,която разбира се изгубих с кмета на община Болярово. Под предлог , че чистят коритото на река Поповска бяха изсечени стотици орехови дървета ,някои по над 100 години. Няма да се учудя , че причината за тази дига е и да се вземе дървесината. Всъщност човека който е прибрал хиляди кубици качествена дървесина "работи" из цяла Странджа и има силни връзки в Сливен и Бургас...Зад него са едни и същи хора. Схемата е една и съща "почиства" и "укрепва" речни корита ......Някой от района дали не е виждал автомобил Лада Нива синя на цвят с нисък брадат индивид.......
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                        да така е

                        Коментар


                        • #13
                          От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                          Имена дай. Иначе си за бгмама.
                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          ... Всъщност човека който е прибрал хиляди кубици качествена дървесина "работи" из цяла Странджа и има силни връзки в Сливен и Бургас...Зад него са едни и същи хора. Схемата е една и съща "почиства" и "укрепва" речни корита ......Някой от района дали не е виждал автомобил Лада Нива синя на цвят с нисък брадат индивид.......

                          Коментар


                          • #14
                            От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            Имена дай. Иначе си за бгмама.
                            Изказах предположение за това укрепване ..Имена имам ,но те касаят точно "укрепването" с което аз се занимавах. По принцип кмета на мястото носи най голяма отговорност, той издава разрешението за сечта на дърветата покрай реката , след пройзнасяне на комисията за бедствия към общината. Там са посочени и бройките на дърветата и вида им. Ако повече са отсечени същият кмет трябва да накаже нарушителя ,което в моят случай не стана. Тази година отсичането на орехови дървета продължи из Странджа , но поради липса на такива по големите реки се започна с орехите покрай малки потоци ,които дори пресъхват лятото. Ако някой се занимава сериозно с този случай да ми пише на лични мога да го информирам с подробности за моите действия ....по всички инстанции...Обаче още ми "горчи" от това....Отвратен съм!
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Строежът на стена на р. Луда Камчия

                              Българи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X