Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Октомври 2009 ‎

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Октомври 2009 ‎

    Неможах да изчакам и пускам темата аз,до всички който ще дадът кръв.Нека видим дали има желаещи.

    Кой може да дарява кръв?
    Всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 год., за когото лекар прецени, че кръводаряването не застрашава здравето му и дарената от него кръв е безопасна за болните, които се нуждаят от нея.
    Как да се подготвим за кръводаряването?
    Два - три дни преди акта на кръводаряване се хранете редовно и разнообразно ( това ще заздрави силите на организма Ви и ще повиши качеството на кръвта Ви). Кръводаряването не трябва да се извършва на гладно!
    Бъдете сигурни, че сте здрави и отпочинали!
    След кръводаряването се постарайте да приемате повече калорични течности и храни!

    Процедурата при даряване на кръв се състои в:
    • Попълване на въпросник относно Вашето здравословно състояние
    • Преглед и личен разговор с лекар
    • Вземане на няколко капки кръв от пръста за експресно определяне на кръвна група и хемоглобин.
    Ако хемоглобина е под 125 г/л за жените и под 135 г/л за мъжете, кръводаряването не се разрешава.
    • Количеството на дарената кръв е между 405 и 450 мл. Сакът, в които тя се събира има специален разтвор с обем 63 мл. Той подържа живота на кръвните клетки и благодарение на него кръвта и кръвните съставки запазват лечебните си качества в срок до 36 дни.
    • Ако по време на кръводаряването дарителя се почувства зле, процесът на кръвовземане се преустановява. В този случай дарената кръв няма качества да се прелее на пациент, но не се изхвърля. Използва се за производство на кръвни продукти с определен лечебен ефект!
    • Цялата описана процедурата трае най - много 20-30 мин.
    За колко време се възстановява кръвта?
    • Количествено кръвта се възстановява за около едно денонощие.
    • Качествено, кръвта се възстановява за 3-4 седмици.

    Кой се нуждае от дарената кръв?
    Кръвта се използва за лечение при пациенти с:
    • остри кръвозагуби причинени от травми
    • лечение на тежки изгаряния
    • планови и спешни хирургични и акушерски интервенции.
    • ABO и Rh несъвместимост на майката и плода.
    • лечение на злокачествени заболявания.
    • подържане живота на пациенти с различни вродени анемии и хемофилии.
    Къде се използва дарената кръв?
    Съгласно нормативната уредба в Р България :
    • Дарената кръв се използва за лечение на пациенти само в пределите на страната ( в редки изключения и за тежко пострадали наши сънародници, които са на работа в чужбина, след разрешение на компетентните органи)
    • Въведената хемотрансфузионна доктрина дава възможност за най - рационално използване и дарената кръв от един човек може да помогне на повече от един пациент.
    • Минималният срок между две кръводарявания е два месеца
    • Кръводарителите могат да получат резултатите от направените изследвания за СПИН, хепатит В и С, сифилис и кръвна група 7 дни след кръводаряването.
    • Кръводаряването не вреди ! Кръводаряването е полезно, защото:
    • Стимулира процеса на обновяване на кръвните клетки в организма;
    • Увеличава защитните сили на организма;
    Всички консумативи, използвани по време на кръвовземането са индивидуални, стерилни и за еднократна употреба.
    Всички кръводарители получават 2 дни платен отпуск, резултатите от направените изследвания за СПИН, хепатит В и С, сифилис и кръвна група, подкрепителна закуска и подарък.

    [SIGPIC][/SIGPIC]

    3.0 v6 24

  • #2
    До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

    Ами аз съм за,няма проблем ще дойда ако имам възможност! Само че незнам коя кръвна група съм!

    Коментар


    • #3
      До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

      Те ще ти кажат преди да почнат да те точат.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      3.0 v6 24

      Коментар


      • #4
        До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

        Кире всичко е много добре изписано, но не си наисал къде ще се дарява? Имай предвид, че преди 2 месеца имаше такава акция в Пловдив. Същите хора надали ще се точят пак!
        LZ1AID

        Коментар


        • #5
          До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

          Аз поемам за Пловдив, а от доста желаещи все някой ще се намери за София.Ако няма много желаещи за Пловдив,ще идем до София.Въпроса е да има желаещи.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          3.0 v6 24

          Коментар


          • #6
            До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

            През август дарявахме кръв , но пак ще участваме , ако се организира кампания

            Коментар


            • #7
              До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

              Аз желан"ь"е имам, ама май е прекалено скоро след предното даване, та ще съм второ качество сукървица и няма да ме вземат... Около декември месец ако организираме още едно ще участвам, хем като подарък за рождения ми ден
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #8
                До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                Ами нека и някой от софийските организатори да пише кога ще е възможно да се проведе тази акция. Аз също ще се включа но да си определят дати.
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                0896736775 Любо

                Коментар


                • #9
                  До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                  И аз ще се включа в София. Дайте дата и час, мястото го знаем.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                    Включвам се. Отново ще си оправдая nick-a .
                    Георги Гатев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                      Аз също ще се включа. Само кажете кога и къде за да мога да "изляза" от работа. Ако има акция в почивен ден - задължително съм там.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                        Значи да взимам дата.Макар от Пловдив да сме само 3,в моята група ще се включи и двама приятели,така че работа върви да добре.А някой от Софиските организатори да се включат да видят и те какво могат да направият.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        3.0 v6 24

                        Коментар


                        • #13
                          До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                          Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                          Кире всичко е много добре изписано, но не си наисал къде ще се дарява? Имай предвид, че преди 2 месеца имаше такава акция в Пловдив. Същите хора надали ще се точят пак!
                          Ще дадът стига да има желание.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          3.0 v6 24

                          Коментар


                          • #14
                            До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                            Колеги,

                            Няма проблем да организираме акции в работни и почивни дни в София. Обаче трябва да се съберем по-голяма група за съответния ден. Последната група беше малка - много от редовните кръводарители даваха скоро.

                            Може би е добре да изчакаме още един месец и тогава да направим групите.

                            Ако все пак някой иска да дари самостоятелно - колегите от ВМА са на разположение. Просто кажете, че сте от форума. А после ми пратете копие от документа на лични, за да отбележим даряването с плюсчето.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              До: Акция за кръводаряване от участниците в OFFRoad-Bulgaria.com - Септември 2009 ‎

                              Когато кажете, аз съм на линия.
                              Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                              Honda CB 919 Hornet
                              0898849413-Светльо
                              Кръвна Група: 0+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X