Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

    Много се чудех къде е мястото на тази тема и реших да е тук. Ако на някой от колегите модератори му се стори, че не е за раздела да я премести.
    Така, въпросът ми е:
    Има ли желаещи да помогнат ( финансово или с труд ) за възстановяването на това заслонче. Знам че почти всички ще ме сметнат за луд , но какво да се прави. Знам , че времето е тежко и всеки си има задължения и разходи, но съм длъжен да пробвам. Заслонът се намира в Стара планина, между х. Дерменка и х. Добрила. Под връх Гердека. Състоянието му е плачевно. Надявам се да се намерят още" луди" като мен и да се помъчим да го възстановим. Всеки може да се вклчи. Аз лично нямам голяма финансова възможност, но все ще извадя някое одеало, една торба с гвоздеи, някое старо легло и подобни, така че парите не са задължителни за да се вземе участие.
    Ето снимки.

    Вътре.







    На 10 метра от заслона има чешмичка.

    Гледките от заслона. Към вр. Анбарица ( Васил Левски )

    И към южна България

  • #2
    До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

    Ако съм свободен ще помогна с труд , и за съжаление много малко финанси , колкото за гвоздеи и малко боя . Като го гледам по-добре да се направи на ново . Можем ли уредим дървен материал някъде от раьона и какъв е пътя до там , че съм с неподготвена Витара .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

      Има път който минава в близост до заслона ( на 50 метра ). Дървен материал неможем да си набавим от самото място, понеже е Национален парк и рязането не е разрешено. Все още няма точна дата и хора за реставрацията. Нито финанси. Тази тема е началото. Може и нищо да не излезне, но поне се радвам, че вече не съм сам.

      Коментар


      • #4
        До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

        Не му е мястото тук,но да поправя-върха е Амбарица,а не Анбарица. Идеята е много добра,но за съжаление в момента не разполагам с необходимото време. Планирал съм за август преминаване през хижа Добрила-върховете Голяма и Малка Амбарица и хажа Амбарица. Дано тогава се намери някакъв промеждутък от време.
        Последно редактирано от Валери Недялков; 29-05-09, 15:55.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #5
          До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

          Не си сам. Но мястото на темата май е в благотворителните...

          Колкото до самите действия по възстановяването - май трябва да го съгласуваш с управата на парка?
          Георги Гатев

          Коментар


          • #6
            До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

            И аз се включвам.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

              Без материал нищо няма да стане трябва някой да даде иначе само можем да го насечем да го запалим и после да изметем .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                Потвърждавам участие.
                Финансово и с труд

                Може би ще трябват две акции.
                Колега Витлиемоф, огледай датите от календара и дай първи предложения за обсъждане на дати .
                Благодаря !
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Потвърждавам участие.
                  Финансово и с труд

                  Може би ще трябват две акции.
                  Колега Витлиемоф, огледай датите от календара и дай първи предложения за обсъждане на дати .
                  Благодаря !
                  По мое мнение, трябва да се съберем да отидем на място и всеки да даде предложения. Да се уточни кой с какво може да помогне и да действаме. Наистина обаче ще е нужно да се допитаме до управата на парка. Злати Златев ако има координатите на Нанко Минков може да се свърже с него.
                  Върха наистина е Амбарица, а не Анбарица. Просто грешка от моя страна в бързината. Извинявам се.
                  Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 29-05-09, 19:41.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                    Жоре и аз съм насреща. От парка мисля, че няма да има проблем. Проблема е че не дават мотористи да ходят от дерменка към добрила. Не че могат да ни спрат но такива са изискванията. Даже бариера са сложили преди седмица-две.
                    Борислав Русенов - 0889593977

                    Коментар


                    • #11
                      До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                      А с джипки може ли ?
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                        Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                        По мое мнение, трябва да се съберем да отидем на място и всеки да даде предложения. Да се уточни кой с какво може да помогне и да действаме. Наистина обаче ще е нужно да се допитаме до управата на парка. Злати Златев ако има координатите на Нанко Минков може да се свърже с него.
                        Върха наистина е Амбарица, а не Анбарица. Просто грешка от моя страна в бързината. Извинявам се.
                        Считай въпроса за уреден с Нанко, тия дни се чувахме и той ни помни с много добро. Имаш зад гърба си нашия клуб с поне 20 чифта здрави ръце, генератор( което значи да ползваме на място електрически инструменти) бензинови резачки, всякакви инструменти и най-важнто, наличен дървен материал. Лошото е, че е в Стара Загора, но и това ще уредим. И също гумени платнища за покрива. И не на последно място опит в такива нещо, нали преди 2 години ремонтирахме заслона на Кобилино бранище в Рила. Звънни ми на 0887590528 да се разберем.
                        Последно редактирано от zzlatev; 30-05-09, 09:30.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                          Бих могъл да се включа с труд и немного финанси. Моля като уточните датата и мястото на срещата да публикувате няколко дни по-рано, за да се организирам.
                          Поздрави
                          ОФА 2.0 Спорт "96
                          Боян 0898642831

                          Коментар


                          • #14
                            До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                            Кога отиваме да направим оглед и да преценим дали да го изграждаме наново или да реставрираме?
                            Аз съм толерантен!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Възстановяване на заслон. Има ли доброволци.

                              Първоначално публикуван от Ивайло Шопски Преглед на мнение
                              Кога отиваме да направим оглед и да преценим дали да го изграждаме наново или да реставрираме?
                              Давайте идея за дати.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X