Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огнян

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Огнян

    Здравейте, колеги!

    Предлагам ви да обърнете внимание на репортажа на 10 страница в утрешния (с дата 24 януари) брой на в. "Труд".

    Разказва се за 48-годишния шуменец Огнян Ганчев, който от април 2007 г. живее с присадено сърце. И хем много се пази, хем живее с енергия, хумор и воля за пълноценен живот. Кара ски, ходи на лов, няколко месеца след операцията се е качил на Мусала.

    Сега мечтае да покори Монблан и се надява на спонсори. Представя си експедицията да е през август т. г., защото не е сигурен дали ще е жив през следващия август.

    ***

    За себе си реших, че непременно ще му помогна според възможностите си, т.е. ще му пратя някак малко пари. Не го познавам, единственото ми лично отношение е, че имам възможност по-рано да прочета утрешния вестник.

    После ми хрумна, че Огнян - макар без джип или кросов мотор - всъщност е истински оф-роуд българин, с други думи много наш човек. (И не защото някога е бил състезател по ориентиране, а заради това как живее сега.)

    На пръв поглед това не е зов за помощ (ако не броим купищата скъпи лекарства, без които организмът му ще отхвърли чуждото сърце). Пък и тук качваме действително драматични случаи.

    Един репортаж не е доказателство. Все пак, ако го прочетете, ще усетите, че ТАЗИ мечта за Монблан не е каприз. Предполагам, много от вас ще я възприемат, долу-горе както аз я възприемам.

    ***

    Имам начин да потърся някакъв банков адрес. Щом го намеря, ще го кача тук. После - кой както си прецени.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Огнян

    Здравейте!

    Преди малко получих банковия адрес на Огнян.
    Той е следният:

    Пощенска банка - Шумен
    банков код BPBIBGSF
    банкова сметка BG52BPBI79461083726701 в лева
    Огнян Митев Ганчев


    Основание - не знам, може би трябва да се напише "помощ за Огнян".

    Поздрави!
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #3
      До: Огнян

      Здравейте,
      Аз съм съпругата на Огнян.Добринка се казвам.
      Искам да Ви кажа , че Огнян е наистина OFFRoad българин.И така възпитаваме и трите си деца.Синовете ни на 19 и 21 г. са студенти в София-ориентировачи,плувци,колоездачи ОFFRoad/,скиори,туристи ,сноубордисти и още каквото се сетите.
      Участвуват в състезания,имат челни класирания,всяка седмица единия спуска по снежните улеи в планините със сноуборд или ски,има миналата год.3 място на OFFRood колоездене във Витоша.Децата сами се издържат- работят и учат.
      Фенове са на Вашите състезания.У дома има дискове на всички OFFRoad стартове в Дивдядово край Шумен.

      Имаме и малка дъщеричка на 4 год.Която в детската градина ходи на плуване , танци и е бъдеща спортистка.

      Молбата отправена към Вас не е точно молба за неотложна помощ. А молба, за да се изпълни мечтата на един човек.В България има само СЕДЕМ човека живи с трансплантирано сърце.Всички са се прибрали в къщи и си оплакват съдбата.

      А ние се радваме на съдбата , че Оги е жив ,че има воля всеки ден да прави нещо ново в селската си къща,да ходи на лов и излети в планината.Че има добри хора , като моята приятелка Таня от Бургас,която му подари лятото екскурзия до Божи гроб.За да отиде и да благодари на Бога за шанса да живее.
      И сега има една мечта- да докаже , че човешката воля граници няма и не е невъзможно един човек с чуждо сърце и силен инат да покори Върхове.
      Това е Господа.Исках да внеса малко повече информация за Огнян,за да не прозвучи статията на Spas като поредния зов за помощ.

      Коментар


      • #4
        До: Огнян

        Здравейте,
        Едно огромно БЛАГОДАРЯ на Николай за първата дарена сума от 140 лв.Вие ми върнахте надеждата,че моята мечта е осъществима.
        Ръка , която дава не ОБЕДНЯВА.
        Още един път БЛАГОДАРЯ.
        Оги

        Коментар


        • #5
          До: Огнян

          Здравейте Офроуд Българи.
          Днес 27.07.2009г. Огнян изкачи заслона на Мусала. Утре ще качва върха. Днес излезе и кратка статия във вестник Труд за това на стр.23. Изкачването на МонтБлан е планирано за средата на август.
          С една група от Академик Варна и организатор Димитър Календжиев.Огнян е бивш национал по спортно ориентиране. Академик помагат като поемат пътя до там. Фирма Сивен и Венци ще помогне с оборудване- вече даде обувки, обещал е и друго.
          С паричките на Ники - 140 лв и една пенсия от 171 лв., сега Огнян е на подговителен лагер на Мусала.
          Моля Ви помагайте кой с каквото може!
          Помогнете на един Човек да изпълни заветната си мечта!
          Поздрави
          Добринка / съпруга /

          Коментар


          • #6
            До: Огнян

            Все пропускам да добавя нещо тук, а пък е редно, след като аз съм започнал темата.

            На 12 септември т. г. Огнян Ганчев изкачи Монблан заедно с алпинисти от варненския клуб "Академик". Доколкото разбрах същият клуб е оказал най-голяма подкрепа, за да може Огнян да осъществи мечтата си.

            Ето линкове към съобщението и към интервю с упорития българин:

            http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=228639

            http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=246855

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X