Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кампания “Облечи дете”

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кампания “Облечи дете”

    Фондация “Щедро сърце” и електронна медия “Всеки ден” извършиха проучване в цялата страна за нуждата от дрехи и обувки в домовете за деца лишени от родителски грижи. Резултатите красноречиво показват, че децата имат огромен недостиг от дрехи и обувки, особено за настъпващите зимни месеци. Това мотивира нашите екипи да организираме кампания “Облечи дете”.
    Кампанията ще се проведе на 6.12.2008г. /събота/ пред сградата на Народния театър и ще цели максимално събиране на дрехи и обувки за децата в домовете, след което ще бъдат разпределени и извозени. Според проучването ни над 2 500 деца се нуждаят от топли дрехи и обувки.
    от тук: http://www.generousheart.org/index.php?menuoption=od



    Дочух, че ще има подобни акции и в други градове, освен в София.
    Моля, ако някой знае подробности (кога?, къде?, как?), нека да ги сподели.
    Предлагам, ако можем, да се включим и в това мероприятие.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

  • #2
    До: Кампания “Облечи дете”

    Току-що по БиТиВи беше съобщено, че в Плевен също ще има такава акция в събота - 06.12.2008 г.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: Кампания “Облечи дете”

      Дрехите нови ли трябва да са?

      Аз имам две деца и от тях са останали много дрехи доста запазени, както и много обувки. С удовоствие бих ги дал.

      Коментар


      • #4
        До: Кампания “Облечи дете”

        Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
        Дрехите нови ли трябва да са?

        Аз имам две деца и от тях са останали много дрехи доста запазени, както и много обувки. С удовоствие бих ги дал.
        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
        Току-що по БиТиВи беше съобщено, че в Плевен също ще има такава акция в събота - 06.12.2008 г.
        Ето вижте тук: видеоемисии > новини: Дрехи за деца без родители :
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #5
          До: Кампания “Облечи дете”

          Днес, в град Плевен, на площад "Стефан Стамболов", пред Драматично-куклен театър "Иван Радоев" беше проведена акция от кампанията "Облечи дете".
          Независимо от празничната суетня и пазаруване, хората бяха намерили време да потърсят в домовете си и да донесат дрехи и обувки за децата, лишени от родителски грижи и отглеждани в социални домове. Дейността по събиране на пакетите се осъществяваше от плевенски доброволци на движението "Съхрани българското". Акцията в Плевен ще продължи от понеделник до сряда в сградата на ул."Д.Константинов" No23. След това събраните облекла и обувки ще бъдат раздадени на децата в домовете в Плевенска област.
          Ето отзиви в медиите: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=311203
          Прикачени файлове
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            До: Кампания “Облечи дете”

            На фона на нашата малка акция, в София положението е било "сериозно". Спешно се търсят доброволци за кампанията "Облечи дете”
            Фондация "Щедро сърце", която днес организира благотворителна акция "Облечи дете" пред Народния театър "Иван Вазов", се нуждае спешно от доброволци, които да помогнат с преразпределението на събраните дрехи в акцията.

            По думите на организаторите досега са извозени два ТИР-а с дрехи и обувки за домове за деца лишени от родителски грижи. Фондацията разполага със списък 65 дома в цялата страна, които ще бъдат подпомогнати с дрехи и обувки за коледните празници, предаде агенция Фокус.

            И в момента хора носят дрехи в рамките на акцията, който трябваше да приключи в 16.00 часа.
            Ето как е изглеждал площадът пред Народен театър "Иван Вазов" днес. (благодарение на линк от http://forum.bg-mamma.com/index.php)







            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #7
              До: Кампания “Облечи дете”

              Не ми отваря снимиките от София, но предполагам, че се е получило доста добре, защото в 10.10 часа сутринта като отидох имаше опашка от хора, които носеха торби с дрехи

              Много добра инициатива!
              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

              Коментар


              • #8
                До: Кампания “Облечи дете”

                С два месеца закъснение , ето че ми остана малко време, за да напиша втората част от разказа за кампанията "Облечи дете" в Плевенско.

                По решение на организаторите на кампанията в Плевен – клуб "Съхрани българското", събраните дрехи и обувки трябваше да бъдат разпределени на общо 4 дома за деца до 18 години (в селата Тотлебен и Згалево, бившия „Дом майка и дете” /понастоящем Дом за медико-социални грижи за деца/ и дом „Детелина” в Плевен).
                Ръководството на дома в с.Тотлебен беше организирало превоза със собствен микробус, така че бяха останали другите места.
                На 21.12.2008 г., в съвместно с няколко доброволци от клуба, натоварихме определените пакети за децата в дом „Дъга” (с.Згалево). Багажното отделение на джипа се напълни до горе. Докато траеше товаренето, директорът на дом „Детелина” (Плевен) пристигна и натовари в служебен автомобил част от нещата и обеща на следващия ден да прибере и останалите.
                В дома в с.Згалево ни очакваха мои приятели от предишното посещение (Да помогнем на децата.). Всичките те се включиха дружно в пренасянето на пакетите. След това направихме панорамна обиколка из дома и присъствахме на импровизиран „концерт” от възпитаниците. Пожелахме си нови срещи по хубави поводи и продължихме за следващата задача. В Дома за медико-социални грижи за деца посетихме и оставихме дарените дрешки за най-малките. Там имаше и 10-дневни бебоци – за щастие, всичките в добро здраве. Пожелахме на тях и на грижовния персонал много здраве и хубави празници.
                Благодаря на „екипа” на г-н Караиванов за успешната ни съвместна работа. Поздравления за тяхната инициативност и желание да помогнат в тази национална кампания. Обещахме си, да продължим това сътрудничество с благотворителна цел.
                Прикачени файлове
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #9
                  До: Кампания “Облечи дете”

                  Хайде да организираме подобно мероприятие и през тази година!
                  Последно редактирано от cveti; 06-03-09, 15:05.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кампания “Облечи дете”

                    Аз бих участвала в такава кампания .Познавам и много хора , които биха се включили, но нямам представа откъде да започна.Преди време на път за работа , примъкнах един голям чувал с чисти дрешки в църквата , която се намира близо до нас.Мислих си ,че църквата помага на бедни и нуждаещи се .Там ми отговориха , че не са благотворително дружество и не могат да се занимават с това.Оставих чувала до едно дърво.На другата сутрин ги нямаше.Все пак са послужили на някого.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кампания “Облечи дете”

                      Здравейте,

                      Имам доста дрехи които не използвам от много време и май са чакали една такава инициатива.От Бургас съм , абонирах се за темата и ако се организира нещо със сигурност ще участвамe аз и мои познати.Има ли варианти да се пращат някъде , някакси тези дрехи ?
                      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кампания “Облечи дете”

                        Ако се организира и аз участвам със детски дрешки.Хайде, надявам се да се направи някаква организация.
                        Калта за UAZ-a е като водата за водолаза!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кампания “Облечи дете”

                          Съжалявам, че ще ви разочаровам, но тази година кампанията няма да се проведе. Ето какво ми писаха от фондация "Щедро сърце":

                          Blagodaria Vi za gotovnostta da podkrepite kampaniata, no niama da ia pravim tazi godina.
                          Badete zdrav!

                          ----- Original Message -----
                          From: "Anastas Giokov" <antzi@antzi.bg>
                          To: <demeo@generousheart.org>
                          Cc: <demeo@bitex.com>; <de_meo@mail.bg>; <demeo@gotin-bg.com>
                          Sent: Thursday, October 22, 2009 12:02 PM
                          Subject: Kampania "Oblechi dete" 2009?
                          Здравейте!

                          Членовете на форум "OFFRoad-Bulgaria.com" се интересуваме живо дали ще има такава кампания и тази година, тъй като бихме искали да помогнем. Моля ако имате информация да се свържете с нас. Темата в нашия форум се намира на http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=46502 или ми пишете, за да пусна съобщение там.

                          Поздрави,
                          Анастас Гьоков
                          Анци, a.k.a. LZ1GNU
                          :arrow: Защо Линукс е по добър? (whylinuxisbetter)
                          :arrow: Движението "Zeitgeist" (thezeitgeistmovement)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кампания “Облечи дете”

                            Здравейте,
                            Може де се потърси друга организация, която да реализира идеята. Ще се поитересувам и ще споделя. Все пак наближават празници и не е възвожно да не се намери някоя фондация.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кампания “Облечи дете”

                              Виждам, че има една успешно проведена кампания за събиране на обувки http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=61427 с
                              сдружение "Подай Ръка". Аз сщо съм от Видин. Може би Критас www.caritas-bg.org биха помогна ли.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X