Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Благодарим Ви,че си изхвърлихте боклука!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Благодарим Ви,че си изхвърлихте боклука!

    Honda Forum се организира в една кауза, която засяга offroad - арите много, и решиха да потърсят и вашето съдействие. Цитирам: "От известно време се чудя,как да накарам някой хора да разберат,че на боклуците местото им е в коша.
    И ми дойде идеята да направя табели,които следващото лято да ковна на някои места в планината.
    Реших,че няма да е лошо да сложа и логото на клуба."
    Идеята е да се съберем повече форуми в тази кампания, за да предотвратим неприятните гледки по любимите ни места.
    Още не е решено как трябва да изглежда табелата, която да се поставя, нито от какъв материал да е, но има няколко предложения.




    Моля, давайте предложения, давайте готови идеи, търси се помощ и се приема от всякъде.
    Естествено логата на всички форуми, включили се в кампанията ще са на табелата.

    P.S. Ето и темата в Honda Forum: http://forums.hondabg.com/index.php?...pic=26619&st=0
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

  • #2
    От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

    Нека изтупаме прахта на тази тема, мисля че трябва да пише неща, които да карат хората да се замислят, а не само да ги приканваме, ето например на тази страница пише кое, колко време се разгражда в природата: http://www.ecopack.bg/bg/learn.php?about=15, трябва да стряскаме боклуджиите и да ги информираме, това ли ще оставят за поколенията, българите сме малко темерути и докато не опре ножа в кокала не действаме

    Коментар


    • #3
      От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

      Канпанията е супер за разделно сабиране но, на никой не му е грижа за това

      Коментар


      • #4
        От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

        trent не съм сигурна дали идеята ти е добра. Като цяло малко хора четат само изречението "Благодарим Ви, че почистихте преди да си тръгнете!", а какво остава да се зачитат в обясненията за това колко време се разгражда съответния боклук.......
        Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

        Коментар


        • #5
          От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

          Деси как може да кажеш, че идеята не била добра?! Какво да правим тогава – да скръстим просто ръце и да гледаме безучастно какво се случва. Моля хората които не предлагат решение, а само дават негативни оценки да не се обаждат. Много е лесно да кажеш защо нещо не може да стане, докато много по–трудно е да направиш конструктивна критика с алтернативно решение. Май са малко хората в България, пък и по света като цяло, които осъзнават към каква екологична бездна сме се засилили с темповете на замърсяване и нехайство с които се движим. Ако в най–скоро време нашето общество не се осъзнае какво се случва около нас в една толкова красива страна като нашата, която като природни дадености по нищо не отстъпва на една Швейцария, то съвсем скоро всички ще живвем в един кенеф!

          Ето една разработка, която нахвърлях и върху която считам може да се стъпи. Идеята е наистина във възможно най–кратък отрезък от време да бъде привлечено вниманието на случайно преминаващия.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CleanBulgaria1.jpg
Прегледи:2
Размер:102.0 КБ
ID:5224399

          Коментар


          • #6
            От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

            Аз съм от хората, които си обичат природата, зачитам се в тези неща, интересно ми е като информация и определено не искам да живея в "кенеф" както ти се изрази......Но, има едно но,в днешно време младото поколение грам не се интересува къде живее.... дали ще си хвърли боклука в планината или някъде по плажа все му е тая..... И затова казах, че идеята не ми се стурва много добра, защото според мен проблема не е в това дали има табелки с надписи "Моля изхвърлете си боклука" ...., а в самото възпитание на младите хора в България. Както се казва, ако човек няма "елементарно възпитание" , неможеш да очакваш кой знае какво от него!


            П.П. Съжалявам за негатива който пак изказах, следващото включване ще се постарая да дам идеи!
            Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

            Коментар


            • #7
              От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

              Ами за съжаление е така, днешното поколение от 25–30 надолу са супер нехайни. Но за това си има множество причини, както финансово–икономически, социално–политически и др. Това разбира се не значи че трябва да се отказваме и отчайваме. То все едно да се ядосваме че вятъра духа. Все нещо трябва да се прави, дали ще са табели, дали ще са инициативи за почистване на планината, дали ще са благотворителни акции няма значение. Важното е тези които се считаме за будни да го доказваме с действията си а не просто да се тюхкаме и вайкаме.

              Всички предложения за промяна на сегашното статукво са добре дошли

              Коментар


              • #8
                От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                Кои си хвърля хартий найлони шишета и др.е вапрос на възпитание

                Коментар


                • #9
                  От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                  Моето предложение за девиз е: "Остави мястото така, както искаш да го намериш!"
                  Аз винаги съм се водил от тази идея и места, които не съм заварил в добро състояние съм почиствал за да ми е хубаво. Последното беше през лятото, когато с приятели отидохме на реката до Римският мост към Николаево. Беше отвратително мръсно и ние първо почистихме и изгорихме всички боклуци преди да си направим пикник. Така ни беше по-приятно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                    От край време пред нас в Гео Милев, тоест пред блока е мизерия.Всеки знае какво представлява пред тях и блоковете, и ние с приятели всяко лято сме първите който почистват,изнасят,изхвърлят. Но за жалост сме само ние, а другите само гледат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                      Първоначално публикуван от cuntar Преглед на мнение
                      От край време пред нас в Гео Милев, тоест пред блока е мизерия.Всеки знае какво представлява пред тях и блоковете, и ние с приятели всяко лято сме първите който почистват,изнасят,изхвърлят. Но за жалост сме само ние, а другите само гледат.
                      Ами да ти кажа честно и пред къщи /живея в къща/ си чистя само аз и никой друг. Е разликата ни е че предимно аз си и мърлям. Защо не поканите и други хора от блока да се присъединят? Разлепете едни обяви по входовете - нещо от типа:

                      Ние .......... решихме на ....... дата от ....часа да почистиме околоблоковото пространство. Каним всички желаещи да се включат в инициативата. Участниците получават за награда по чаша студена вода! Благодарим за съдействието!

                      БЛАГОДАРИМ ВИ ЧЕ СИ ИЗХВЪРЛИХТЕ БОКЛУКА!

                      Бас давам , че дори и никой да не дойде , то поне един ще спре да мърля.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                        З жалост целият ни манталитет е такъв никои непази. Как расъждава Българина нали плащам така смет, или Хварля и вика Извиняваи природо.Поговорката гласи сама пти4ка пролет неправи така и 5 и 10 пти4кии трябва вси4ки да са организираме и да направим така че на хората да им стане неудобно да си изхвърлят боклука тук или там.Ходих в Германия преди няколко години да купя кола на жена ми ХОРА бяхме там 7 дена и неможахме да си изцапаме колите като имаш предвит че почти няма ден в които дане превали.Когато обикаляхме из градовете да тарсим коли то ти взима мноо силно вбиманието как няма кутии от цигари от коли памперси торбички покраи пътя и ти става съвестно като си пуши цигарата да си хварлиш фаса прес прозореца (всеки го е правил неотричаите ).Какъвто и да си ще ти направи впечетление колко е чисто колко е подредено.

                        АЗ предлагам когато някои от нас види индивид да хвърля фас хартиика някакъв вид боклук да направи показно движение че тои взима боклука на човека пред него и го носи до кофата ако разбирасе наоколо има такава.Друг е проблема че няма достатъчно кошчета поставени по улиците.



                        Трудно едно прасе 6те искара другите прасета от бонището
                        Най ми е хубаво да ми е хубаво като ми е хубаво ми е наи хубаво:lol::lol:
                        Кирил Георгиев 0877570315

                        Коментар


                        • #13
                          От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                          Колко ли пъти не са разлепяли бележки но пак работата е, че всеки е зает или просто му е все едно за мизериата, то " свунята " си живе е в кочината и това е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                            Е така или иначе - чистите. Какво пречи с по една обява да информирате желаещите /дори инесъществуващи/ да се включат, както и живущите - кой им почиства аджеба. Христос е казал "Като ти ударят шамар по лявата буза подай си и дясната!" Учудващо е но този съвет работи. Удрящият много често се стъписва. Може и мърлящият да се замисли!
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Благодарим Ви,че, си изхвърлихте боклука!

                              Онзи ден си правих разходка след едно село краи Слънчев Бряг селото се казва Порой по стария път за Варна. Че там намерих една беседка с камина до реката и много силно впечетление ми направи табелата която беше сложена пред нея незнаино от кои Поет, защо поетзащото много добре беше римувана на нея пишеше.
                              -Всички сте добре дошли заповятай седни хапни пийни после почисти боклука събери и отново се върни.
                              Еий на такава табелка как да и откажеш и какъв трябва да си зада оставиш с извинение Лаина след себесии
                              Най ми е хубаво да ми е хубаво като ми е хубаво ми е наи хубаво:lol::lol:
                              Кирил Георгиев 0877570315

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X