Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нашата гора! (инициатива на OFFRoad-Bulgaria.com+LRE+НУЕП)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нашата гора! (инициатива на OFFRoad-Bulgaria.com+LRE+НУЕП)

    Нова съвместна инициатива между OFFRoad-Bulgaria.com и Националния ученически екопарламент /НУЕП/.

    Нашата гора




    На обща среща между двете организации възникна много интересна идея за съвместни действия по залесяване. Накратко резюмето на идеята е следното:

    Да намерим място в нашите планини, в което гората е пострадала и е наложително да се залеси. Мястото да е трудно достъпно и важно за екологията на съответния район. Нарочно ще се търси трудно достъпно място, защото на останалите места могат да участват и други организации не разполагащи с толкова възможности като нашите две. Задачата на OFFRoad-Bulgaria.com ще е да осигури съответния брой високо проходими автомобили които да извършат превоза и достигането до избраното място. Децата от НУЕП ще извършат засаждането на дръвчетата. От тяхна страна ще дойдат участници от много и различни училища.

    Предвижда се мероприятието по засаждането да се проведе през април следващата година, а през юни или юли всички, които са участвали ще бъдем на същото място за 3 дневен палатков лагер, на който съвместно с децата от НУЕП ще инспектираме гората, ще проведем няколко полеви курса по ориентиране, оказване на първа помощ и управление на 4х4 и Ендуро в екстремни условия.

    За да бъде успешна инициатива ще потърсим помощ от Министерство на горите, които да ни посочат съответните места и дадат необходимите разрешения и указания. Също така ще разчитаме на помощ от Комитета по горите за осигуряване на посадъчен материал и инструкции. Разчитаме и на всички, които могат да дадат предложение за място, залесителен материал и добри съвети разбира се.

    Ако инициативата успее ще я развием в цялата страна. Надяваме се така на много места да възникнат много нови горички за които с гордост да знаем че са там благодарение на OFFRoad-Bulgaria.com и Националния ученически екопарламент.
    VPetrov.photography

  • #2
    Приветствам и се записвам !

    Коментар


    • #3
      Супер . Аз съм на линия.

      Приятелката ми е професионална фотографка. Може да направи един хубав репортаж за проявите, който да се използва после в медиите.

      Коментар


      • #4
        и аз и аз!
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          И аз, но като багерче или шофьор до края на асвалта. Знам как и съм садил дръвчета.
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            Щом ще правим и курсове и аз идвам

            Коментар


            • #7
              Участвам!

              Коментар


              • #8
                И аз участвам.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  Поздравления за инициативите!

                  И аз бих желал да участвам!

                  Яро

                  Коментар


                  • #10
                    Април месец по труднодостъпните места, над 1000 м. н.в. , по сенчестите склонове и гори обикновено има доста сняг и паднали дървета. Чак до май-юни, докато горските не се разработят.
                    Ама щом ще помагат от Комитета по горите , че и от Министерството няма проблем .
                    Няма да е зле да се вербува някой колега с Виетнамка или подобно , че по джипките ще вземем да изпочупим фиданките. Пък и като ще е наша гора, а и предполагам ще има много желаещи, да вземем повечко дръвца (аз например имам желание да купя 2-3 дръвчета /зависи от цената/)
                    Както и да е , време има много.
                    Пишете ме и мен с една кола и 2-3 лопати.

                    Коментар


                    • #11
                      аз също...
                      колата ми не е много проходима и товарна но съм готов да помогна с каквото мога.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        бройте ме и мен

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Нашата гора! (инициатива на OFFRoad-Bulgaria.com + НУЕП)

                          Напълно за този проект!А дотогава би трябвало да съм готов с джипа та ще мога да помогна и аз!
                          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            Участвам и аз.

                            Коментар


                            • #15
                              И без мен няма да мине
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X