Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перелик има нужда от нас!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Перелик има нужда от нас!!!!

    Снощи гледах филм за глобалното затопляне. На Ал Гор - вицепрезидентът на Щатите по времето на Клинтън. Невероятно ерудиран подход към темата! Авторът, който бе и водещ, се беше запознал с проблемите на затоплянето в такива детайли, че дори и учените-специалисти в тази област могат да му завидят. По много човешки начин, с простички, но научни аргументи Ал Гор обясняваше причините за затоплянето, за нашата човешка роля за това, както и мастото ни в процеса. Цитираше грешки на политици и бизнесмени, илюстрирано със събития и факти. Това е филм-лекция, с който политикът Ал Гор обикаля университетите из целия свят. Лекцията му протича в премерен тон, без капка агресивност, но с много примери и човешки истории, в които преплита и собствената си съдба на син на фермер-сенатор. Впечатляващ е краят на лекцията, която завършва с въпроси към самите нас, човеците от тази планета. Защото само от нас зависи стопирането на пагубния за планетата процес. И ако си отговорим на простичките въпроси на финала, ще си дадем сметка, че това задържане е не само възможно, но и процесът е обратим. Въпросът за мен е в това как един проблем ще бъде поднесен, за да намерим своето точно място в преодоляването му. И доколко ние самите и имаме желание и готовност да чуем думите на по-мъдрите хора, да се запознаем с фактите, да осмислим перспективата. Защото правилното поведение и подход в такива случаи не е в експресивното и неаргументирано отрицание и протест, а в разумния път на осмисляне и вникване в проблема!

    Коментар


    • #62
      До: B.O.B.

      Първоначално публикуван от B.O.B. Преглед на мнение
      ...Щото инвеститорите искат да печелят където и да са. И за малката ни държавица е по-добре да са местни и да ги има, а не БВП-то ни да се изнася постоянно от чужденците, дето ги интересува само евтина работна ръка ...
      Евала, ама тия наште инвеститори все през офшорки инвестират. Аз не разбирам много от БВП и данъци, ама не съм сигурен, че нашия инвеститор е по-добър от другите.

      Ето тука нещо са писали, ако не е актуално - моля да ме извините -> http://www.segabg.com/online/article...d=5&id=0001401
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #63
        До: Перелик има нужда от нас!!!!

        Прочетох инфото. Вярно, не е актуално, от преди доста време е, но това на страна. Друго ми направи впечатление.
        Толкова много приказки са изписани, толкова много плюнки са изплюти, че чак ми намирисва... не съм го виждала въпросния Асенов, нито го познавам, ама всичко това в един момент ми изглежда тенденциозно. А именно - едни туристически босове (подкрепяни от някой вестник) решават да набият канчето на други туристически кандидат-босове и на тяхната пък медия (имам предвид споменаването на "Капитал" и други издания).
        Дали не се превръщаме неволно в пешки на нечия шахматна дъска? (имам предвид петиции, протести и т.н.)

        Коментар


        • #64
          До: Перелик има нужда от нас!!!!

          Колеги - не познавам човека пуснал темата, нито съм специалист по глобални проблеми...

          Предлагам да не се захласваме по независещи от нас теми, които така или иначе не може да решим, а с помощта на специалистите от форума да направим възможното по силите ни - да посадим каквото и където трябва, да почистим замърсеното, да предпазим гората от пожари.....
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X