Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция "другата България"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Акция "другата България"

    Разговарях с колеги за възможността да участваме с дарителство в акцията.

    Дали има вече списък на хората, които ще пътуват?
    Предоставянето на средства е свързано с определени ангажименти, затова са необходими подробности за пътуването, хората и организациите там и начина по който ще получат и стопанисват полученото (особено ако се прати техника).

    Моля организаторите да публикуват конкретна информация.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #32
      До: Акция "другата България"

      Ето тук е записването за участие в експедицията.

      За дарения и помощи може да се обръщате директно към Горби и Rumbata които са организатори на експедицията
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #33
        До: Акция "другата България"

        Към списъка на организаторите добавяме и Явор от Бургас
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #34
          До: Акция "другата България"

          Писах в другата тем, но отговор няма там. Аз съм с Шкода Фабия. ЗАсега сам (може да дойдат 1-2-ма човека с мен, но ще видим). ПИтах с кола може ли да се дойде?

          Аз Имам познати в една печатница и в понеделник ще проу1ча какви списания мога да осигуря.

          Но пак въпроса виси (към Горби)- с кола ще мога да се включа?
          Георги Гатев

          Коментар


          • #35
            До: Акция "другата България"

            Взел съм всички издания на "Български ловец"(само няколко броя липсват) по 2бр. По един брой на списание "Котките". Днес ще взема и списание "Офроуд". Единствено искат да направите репортаж със снимки, който да побликуват. Мисля, че ще го направите с удоволствие
            Направих връзка с едно специализирано издателство на детска литература. Скоро ще ми дадат каталог с отбелязани книги, които могат да ни дарят. Няма да са никак малко
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #36
              До: Акция "другата България"

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Взел съм всички издания на "Български ловец"(само няколко броя липсват) по 2бр. По един брой на списание "Котките". Днес ще взема и списание "Офроуд". Единствено искат да направите репортаж със снимки, който да побликуват. Мисля, че ще го направите с удоволствие
              Направих връзка с едно специализирано издателство на детска литература. Скоро ще ми дадат каталог с отбелязани книги, които могат да ни дарят. Няма да са никак малко
              И аз считам че материал за публикуване ще има в изобилие,но да не забравяме една дребна подробност,като изискване .Мероприятието до толкова ,доколкото е организирано през ТОЗИ форум,ще бъде необходимо да се отрази и името на форума в списанието.

              Успех на участниците в начинанието.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #37
                До: Акция "другата България"

                по въпроса за леките коли - естествено че може, всеки е добре дошъл и силно приветстван !! Просто в разходките между българските градове и села ще им е трудно да се включат, когато е лош пътя - но пък все ще се намери място по джиповете.....

                За сега не сме събрали нищо, само моята лична колекция български филми от 24 часа съм приготвил и като ходих им подарих малко музика фолклорна. Предлагам хората от София, които искат да подарят книги, учебници или списания, компютърна техника или оригинални дискове с българска музика да търсят колегата Rumbata. За тези от Варна да търсят мен, тези от Бургас да търсят Явор..... За хората от останалата част на страната да се свържат с нас на л.с. - ще им измислим възможно най-безпроблемния начин да транспортираме нещата....

                Коментар


                • #38
                  До: Акция "другата България"

                  Сещам се и още нещо. В едно от селата близо до Измаил е построена от собствени средства и дарения на българите българска църква, която може да дарим с икони от български манастири... Определено има нужда от още икони. Някой ако има идея как може да помогнем в тази посока ще е много полезно...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Акция "другата България"

                    Миналата седмица оставих във "Фотопавилион"-а един кашон със списания, като вътре освен другите е и почти пълната колекция на сп. "Офроуд БГ".
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Акция "другата България"

                      да, да.. при мен са вече - отчетох се в другата тема какво сме събрали до сега....

                      Коментар


                      • #41
                        До: Акция "другата България"

                        Приветствам инициативата ви, имах преди години гости от Бесарабия, говореха на старобългарски, пееха забравени от нас народни песни, играеха нашите хора и ръченици. Бяха си извоювали правото децата с български произход да учат български в училищата. И когато си тръгваха от България не си купиха парцалки, купиха си книги,картички със манастирите ни със шипка,записахме им видеокасети със природните ни забележителности, с музика.Знам че има български университет там. Колкото до учащите псевдостуденти в БГ. мисля че са деца на украински управляващи които ползват държавни издръжки за образование,и не е сигурно че са с български произход.
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Акция "другата България"

                          Приятели и колеги от издателства подготвиха вече няколко кашони преводна и оригинална Българска литература. От всяка книга има пакет по 10 или 15 копия.

                          Тъй като теглото на книгите е значително, ще трябват наистина повече здрави автомобили да го поемат...

                          Със съдействието на колегите от SONY Professional Solutions - Europe, ще получим на символична цена видеопрожектор SONY за нашата експедиция и за нашите приятели в Бесарабия.

                          Очаквам и още книги, списания и подаръци от фирми и издателства.
                          Искат само да напишем писмо от името на форума, целта на експедицията. Ще подготвя текст и ще го публикувам, за да се знае от всички - така или иначе всички ще стоим зад това.

                          Дано да нямаме проблеми с багажа и с митниците....
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #43
                            До: Акция "другата България"


                            От организаторите на експедиция
                            "Другата България” в Бесарабия – Измаил по тема:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=26377


                            До заинтересованите издателства и организации


                            Уважаеми Господа,

                            Група участници във форум “Офроуд-България” организират експедиция до нашите сънародници в Бесарабия.
                            В експедицията ще участват автомобили с членове на оществото ни, които да се запознаят и осъществят трайни връзки с българите от градовете Измаил, Болград и други.
                            Осъществен е вече контакт с българската общност в град Измаил, с читалищата и клубовете, които имат нужда от :

                            DVD, CD дискове : кино, художествени филми, научно-популярни филми, музикални, исторически, документални за съвременното българско общество, за проблемите /на България/, за българската природа.

                            Литература,книги /на български/ : художествена литература, научна , особено за бесарабските преселенци, за другите изселници извън България, историческа литература, учебници, фотоалбуми с красивата българска природа, детска литература, детски приказки.

                            Музика: традиционна народна музика, съвременна музика (поп, рок ). детска музика

                            Списания
                            : български списания, актуални днес, за библиотека в Измаил в базата на българската община.

                            Български национални знамена: малки знаменца и големи знамена, желателно с флагщок или дръжки, за да може да се слагат по дворовете.

                            Руско-български речници: има голям дефицит за тях, особено за тези, които искат да изучават български език, за младежите.


                            Техника: компютърна техника,
                            PC, може и втора употреба за българските общества в Измаил, за измаилското неделно училище, за да могат децата да се учат с помоща на съвременната технология и образователни програми. А общината /българската/ може да излезе в интернет за по-добра комуникация с другите /български/ общества и съотечествениците си в България.


                            Видео прожектор: за демонстрации в малки и средни помещения на български филми на голям бял екран, в голям формат. Българското общество в Измаил има нужда от модернизация.


                            Дискове с компютърни програми: за изучаване на български език и други.



                            Моля за Вашето съдействие за набирането на материали за нашите сънародници според възможностите Ви.


                            Организатори на акцията от София:



                            Румен Бангеев


                            Веселин Горанов
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #44
                              До: Акция "другата България"

                              Довечера ще публикувам списъка на дарителите.
                              Събраните неща раздадохме точно по предназначение.
                              Вече сме наясно какво трябва и на кой да го дадем за да се стопанисва и служи на каузата.

                              Група изключително талантливи деца от с.Чишия ще гостува на фестивал в Каварна на 16.05.2008г.

                              Там дарихме колекцията на Горби от български филми и много други неща.
                              Мисля че е добра идея да изпратим по тях видеопрожектора, който осигури Веско.

                              Това училище е уникално. Ще видите в другата тема.
                              Там е събран много български дух, патриотизъм, талантливи деца, всеотдайни преподаватели. Точно това, което търсихме.
                              Заслужават много!

                              Който има възможност нека иде на фестивала в Каварна да види децата.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Акция "другата България"

                                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                                Довечера ще публикувам списъка на дарителите.
                                Събраните неща раздадохме точно по предназначение.
                                Вече сме наясно какво трябва и на кой да го дадем за да се стопанисва и служи на каузата.

                                Група изключително талантливи деца от с.Чишия ще гостува на фестивал в Каварна на 16.05.2008г.

                                Там дарихме колекцията на Горби от български филми и много други неща.
                                Мисля че е добра идея да изпратим по тях видеопрожектора, който осигури Веско.

                                Това училище е уникално. Ще видите в другата тема.
                                Там е събран много български дух, патриотизъм, талантливи деца, всеотдайни преподаватели. Точно това, което търсихме.
                                Заслужават много!

                                Който има възможност нека иде на фестивала в Каварна да види децата.
                                Предлагам да съберем пари и към видеопроектора да прибавим и един ДВД плеър, защото не съм сигурен, че училището разполага с такъв. С двете ще могат да си направят истински киносалон, в който да прожектират огромната колекция филми. И от видяното там съм сигурен, че ще ги пазят, ценят и ползват по предназначение.

                                Гледам форума е с нов софтуеър. Има някакви "социални групи", може би ще е хубаво да създадем една такава закрита, в която да се включат всички желаещи да помогнат. Доста неща трябва да се обсъдят, а някои ще е хубаво да бъдат изненади .
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X