Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина МУ Со

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Представям си кандидат-ортопед как си търси счупен глезен за трети септември. Или кандидат-гинеколог родилка за Цезарево на шести ноември.

    Това не може да е истина

    На кандидат-прокурора трябва ли му непременно лично осигурен обвиняем в убийство? За седми, дванайсти, примерно. Или на завършващите туризъм група германски пенсионери, готови да похарчат поне две пенсии по Дунав, дето лично е осигурил за трети април? На агронома - градушка и на ветеринаря - свинска чума?


    Това не трябва да е истина Въпреки пазарните реалности.
    А представяш ли си лекар с опит, работещ в екипа на професор, допринесъл много в лапроскопията... да забрави марля в стомаха на жертв... опа, пациентката? И после да я "отварят" за да я махнат... Пише у вестника.
    Изобщо.. предрасъдъците са голям комплекс и бич. Никой "стажант" няма да направи нещо без обучаващия да е сигурен, че ще може....
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      да забрави марля в стомаха на жертв... опа, пациентката? И после да я "отварят" за да я махнат... Пише у вестника.
      Това си е градска легенда. Чувал съм я в какви ли не варианти.
      От видени на рентгена пинсети, та до изсран някакъв си там инструмент.
      Доктора го бил забравил в червата, и малко по малко-стигнал до изхода. И човекът като се напъвал, и чул как желязото пада в тоалетната чиния, и си разровил произведеното. Та намерил каквото доктора си бил забравил вътре.
      Айде по-зряло моля...

      А с това, че го пишело във вестника направо утрепа мечката с лопатата.
      Не уточняваш в кой вестник, може би в "Шок"?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Това си е градска легенда. Чувал съм я в какви ли не варианти.
        От видени на рентгена пинсети, та до изсран някакъв си там инструмент.
        Доктора го бил забравил в червата, и малко по малко-стигнал до изхода. И човекът като се напъвал, и чул как желязото пада в тоалетната чиния, и си разровил произведеното. Та намерил каквото доктора си бил забравил вътре.
        Айде по-зряло моля...

        А с това, че го пишело във вестника направо утрепа мечката с лопатата.
        Не уточняваш в кой вестник, може би в "Шок"?
        Приятелю, не си падам по "грацки легенди", а и случайно съм бил в системата по онова време... Не искам да цитирам имена, нали знаеш как е: читателите с престилки/пагони не спят...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #19
          От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

          Абе щом си толкова уверен-може и да има някаква истина, ама аз все още не вярвам.
          ЮМакар, че и сред лекарите да има всякакви хора, от супер професионалисти, до откровени боклуци, както навсякъде в живота.

          Ама за мен си е легенда.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ама за мен си е легенда.
            Всеки има право на легенди.
            Знаеш ли какви са моите "грацки"? Примерно: да се промени датата на раждане на новородено, понеже не са направени едикакви си изследвания на родилката, за които си трябва технологично време... Или да се прати мъж в Родилно, поради проблем с простатата... Да ти пиша ли още. За читателите с пагони: тия неща си ги съчинявам, просто си пишем глупости. В Русия съм...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #21
              От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Това си е градска легенда. Чувал съм я в какви ли не варианти.
              За съжаление, легендата има някои факти в своя подкрепа.

              Чувал си я в какви ли не варианти, главно защото медицината упорито трупа статистика и забравените в пациента инструменти и други неща са редки, ама не чак непознати.

              Коментар


              • #22
                От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                Ама за мен си е легенда.
                Коле,знаеш ли,че легендата се ражда от действителността!?
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #23
                  От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

                  В Белоградчик в дома на центъра все още има деца сираци, в София и околностите сигурно има хиляди старци и не толкова стари хора в немотия, по влака през дефилето всеки ден има толкова много хора с болни усти и празни джобове, толкова ли е трудно да се намери пациент на който да се поеме и транспорта, се чудя аз?
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

                    Голямото търсене продължава. Явихме се на изпита с пациент, който беше одобрен от асистента, но от доцента НЕ. Вече тотално сме отчаяни, останахме на ликвидация, защото не можем да намерим пациент. Освен всичко друго сега, ако не намерим комплексен пациент, отговарящ на изискванията им /това го има само във МУ София/ не можем да започнем преддипломен стаж и съответно може и да не успеем до държавните изпити, до които няма да бъдем допуснати, ако не изпълним изискванията за стажа, за който наново започва търсенето на пациенти. Пациенти има много и във факултета почнаха сега да идват, но точно за този изпит и комплексен пациент най-трудно се намира. Поне 30-на студенти останаха на ликвидация на същия изпит. Дъщеря ми тотално се е отчаяла и ми каза "5 години се боря, давам всичко от себе си, боря се само за отлични оценки, а сега в момента съм никой в този университет, докато не взема изпита". Не на последно място взимахме две стипендии от университета за отличен успех и от фондация "Св.Св.Кирил и Методий", които няма да може да взема тази година, заради невзет изпит. Извинявам се, ако отегчавам аудиторията, но по този начин тая някаква надежда, че някой ще помогне.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

                      Това са изискванията за комплексен пациент:
                      - да има минимум 10 зъба в устата си;
                      - да има пародонтит (популярен като пародонтоза);
                      - да има кариеси и коренови канали за лечение;
                      - да има нужда от коронки/мостове;
                      - да може редовно да посещава студентските ни занятия (гъвкави сме по отношение на работно време);
                      Лечението е абсолютно безплатно и е под контрола на преподаватели.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

                        Още едно предложение/идея, ако нямате налични, вземете заем и почнете да плащане на такъв пациент с договор ако пациента не изпълни 100% задълженията си да дължи цялата сума плюс процент лихва. Медика е на финала и според мен всички мерки и всякакви средства за постигане на целта са оправдани.

                        Съжалявам, че се меся в темата но аз виждам два очевидни и фрапиращи факта:

                        1. Държавата и подресорното и министерство на образованието и конкретно тия учебни практики силно мотивират преподаватели и студенти да започнат да мислят за корупция.

                        2. Всеки студент по медицина трябва да мине през ада, не само да мине ами да оцелее и да стане супер издръжлив и силен след преживяното, защото - нейдай си боже аз да съм болен и моя доктор да се откаже пред първите по-сериозни трудности от каквото и естество да са те!

                        Разбирам ясно, че или ще ми изтрият писанието или ще ме начервят с коментари но така аз виждам нещата от страни - няма отказване, има само непрестанно опитване на нови неща, борба със зъби и нокти и после триумф, който се откаже, значи не е за това призвание, защото всяка победена мъка поставя човека на ново по-високо ниво и в медицината явно мъките са много, не всеки става за медик, моите две стотинки.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нужда от пациент за безплатно лечение на пулпит от студент по дентална медицина М

                          Адът от самото следване по дентална медицина, с който се сблъскват студентите и с който са напълно наясно преди да се решат да учат точно това е достатъчен, за да ги калят в бъдещата професия, но адът през който преминават с търсенето на нужните пациенти, е, това не сме го предвидили, че ще е толкова страшно и че заради това може да не можем да се дипломираме, когато трябва. Отказване няма, то е ясно щом сме стигнали до тук и то с отлични оценки.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X