Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим Параклис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да изградим Параклис

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Малко лепилце и никой няма да разбере .
    И ти няма да кажеш на никого

    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
    Леле Сонче, евалла ти за майсторлъка и търпението!
    Търпение , да ... от къде ... аз самата нямам отговор .... само дето понякога заприличва на тъга - седиш, наблюдаваш си делото и знаеш, че повече не можеш .... и така, докато не станеш отново готов

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Това да не е конфекция ...бавно та славно ...успех и да ни го покажеш готово
    Сега си разгледах темата назад - точно днес, преди една година съм започнала .... Тази година ще имам осветен балкон и ще мога да работя и през зимата, в късите дни ... барабар с дипломната работа
    Последно редактирано от Son4o; 19-08-15, 11:53.
    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

    Коментар


    • Re: Да изградим Параклис

      Сонче, страхотно изглежда, мойте поздравления.

      Коментар


      • От: Да изградим Параклис

        Поздравления и от мене! Страхотна работа!
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • От: Да изградим Параклис

          В сряда, така както ми минаваше работният следобед ... бях наистина много приятно изненадана!
          Получих подарък - много ценен!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dleta.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5678176

          Благодаря от сърце на колегата, тук от форума!
          Благодаря на всички, които молих за помощ и ми помогнаха, така както могат!
          Последно редактирано от Son4o; 28-08-15, 21:25.
          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

          Коментар


          • От: Да изградим Параклис

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150830_144500m.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5678346

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150830_151036m.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5678347

            Не се шашкайте .... не съм байцвала нищо

            Понеже готовите детайли ще си поседят доста при мен .... е добре да са обработени някак. Да не би черешата да се окаже вкусна за някои гадинки .... и да напакостят.
            Та детайлите мазах с газ за горене ... така знам и всичките си резби съм мазала така. След изсъхване не дава никаква разлика - цветово и позволява многократна по-нататъшна обработка. Та тези просто снимах мокри
            Всъшност, както и да се обработват в бъдеще (изключвам байц, категорично няма да има) ще се получи подобен оттенък .... така, че в готов вид може би ще изглеждат по подобен начин.
            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

            Коментар


            • От: Да изградим Параклис

              Много е хубаво,браво!А как ти се струва шеллак-а за финал..?Мисля,че ще стане красиво с него..?
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Да изградим Параклис

                Шелака дори и безцветен има лек меден оттенък. Язък за хубавата череша ще е! Ако беше да се байцва , а не да се ползва натуралния цвят на дървото, то тогава доста по-лесно и евтино щеше да бъде от липа.
                ЕВАЛА СОНЧЕ!

                Коментар


                • От: Да изградим Параклис

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Много е хубаво,браво!А как ти се струва шеллак-а за финал..?Мисля,че ще стане красиво с него..?
                  За мой срам, опита ми с шеллак се свежда до работа с гипсови калъпи и глина
                  Но до колкото знам той дава глац, нали? Ако е така, не е добре .... блясъка и гланца изяждат обема ... а точно в резбата, наистина не е нужно.
                  Мястото, където ще се монтират елементите е студено, мъгливо и влажно .... за това е важно по скоро да напоим дървото.
                  Разговарях с човек, който има огромен опит и е прекрасен творец. Неговият съвет бе - натурално ленено масло и отгоре восък. Това ще пробвам - имам изрезки, върху които ше тествам и ще видя резултата.

                  Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                  Шелака дори и безцветен има лек меден оттенък. Язък за хубавата череша ще е! Ако беше да се байцва , а не да се ползва натуралния цвят на дървото, то тогава доста по-лесно и евтино щеше да бъде от липа.
                  ЕВАЛА СОНЧЕ!
                  Гошко, няма да могат да останат каквито са си сега, промяна ще има, но няма да е до тъмно кафяво, като стар иконостас
                  Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                  Коментар


                  • От: Да изградим Параклис

                    Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                    ... - натурално ленено масло и отгоре восък....
                    Toва е технологията! Ще го направим заедно. Имам доста опит зад гърба си. Маслото се грее...дъската също малко.... Восъка съвсем малко за да не лъсне като се полира.


                    Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                    .,,, но няма да е до тъмно кафяво, като стар иконостас
                    Кафяво??? Аз искам череша, а не орех.

                    Коментар


                    • От: Да изградим Параклис

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      ... дъската също малко....
                      Няма ли да предизвикаме някакви напрежения така? .... все пак има много тънки места .... да спукаме нещо .... душата ми е в това дърво.
                      Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                      Коментар


                      • От: Да изградим Параклис

                        МАЛКО, не да я печем! Може и на слънце за десетина минути.Прави се именно за да не се повреди дървото.

                        Коментар


                        • От: Да изградим Параклис

                          Шеллака може да се полира така,че да не блести - матово да седи...Ако е хубав - индийски,да речем,безцветният е наистина безцветен.Аз го слагам накрая,ако импрегнирам дръжка или приклад например.Ленено масло и восък смесвам на водна баня,а дървото (за орех,за череша не знам )нагрявам до около 60 - 70 градуса преди нанасяне.Прав е Гошко за нагряването така порите на дървото се отварят и восъкът ги запълва идеално
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Да изградим Параклис

                            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            Шеллака може да се полира така,че да не блести - матово да седи...Ако е хубав - индийски,да речем,безцветният е наистина безцветен.Аз го слагам накрая,ако импрегнирам дръжка или приклад например.Ленено масло и восък смесвам на водна баня,а дървото (за орех,за череша не знам )нагрявам до около 60 - 70 градуса преди нанасяне.Прав е Гошко за нагряването така порите на дървото се отварят и восъкът ги запълва идеално
                            В такъв случай, може да се пробва и това.
                            Вярвам му на Гошко, на теб също ... и на всеки, който сподели .... имате опита, което е важно. Аз както казах не съм правила до сега ... тепърва има да пробвам, да науча и да си изградя тертип Просто се страхувам - мъъъничко
                            Та пробвах .. снощи, по никое време. Пчелен восък, боров терпентин и ленено масло. Е, умириса ми се душата, но нищо. Пропорция не знаех, четох толкова различни варианти. Горе долу 1:1. И не ми се получи
                            Топях парченца дърво в сместа и до 4-5 секунди след изваждането восъка стягаше, защото беше много. Дори се образува капка, като при боядисването Повече се обезкуражих, знаейки какво ще тябва да се маже. Не е равна дъска, която набързо да се намаже ... всичко е ажур, трябва да се минава отстрани, отвътре, отгоре, отзад, отвсякъде .... и ако мазането изисква бързина - незнам
                            Иначе тона, който се получи ми харесва:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v4.jpg
Прегледи:1
Размер:184.5 КБ
ID:5678717

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v0.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5678718

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v1.jpg
Прегледи:1
Размер:181.9 КБ
ID:5678719
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v2.jpg
Прегледи:1
Размер:182.6 КБ
ID:5678720

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v3.jpg
Прегледи:1
Размер:178.6 КБ
ID:5678721

                            Предстоят много проби .... лошото е, че черешата вече си патинира, има разлика от първият изработен детайл и последният.
                            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                            Коментар


                            • От: Да изградим Параклис

                              Могат да се уеднаквят,не бой се А този тон,който си постигнала,може да се получи и по много лесен начин - с така нареченото Датско масло или Danish oil.Нанася се с тампонче,а ако искаш копринен (матов) завършек - шлайфаш със стоманена вълна четири нули.Виж,ако искаш това клипче:

                              www.youtube.com/watch?v=5XsMTGwTixw
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Да изградим Параклис

                                Соня, успокой се и си дялкай. Когато дойде време за запечатване ще го запечатаме!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X