Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за чешма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Предложение за чешма

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    ...
    ...осигуряването на едната му страна с водоустойчива мембрана а отдолу и отгоре с найлон ...
    ...
    Браво на вас.
    Имам колега който се занимава с внос на геомембрани, ако трябва контакт.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      Re: Предложение за чешма

      Трябва, давай контакта час по-скоро че имам и чисто технологични въпроси...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        Re: Предложение за чешма

        Нещата ще се получат, това е най-важното. Без значение дали е много или е малко работата. Щом имаме желание, ще тече и вода.
        Ако може само организацията да я правим малко от по-рано, за да си правим добре личните планове и м/у тях да вмъкнем и другите.

        Коментар


        • #34
          Re: Предложение за чешма

          А дали не трябва някакво разрешение от общината за направата на такава чешма ??? И ако трябва дали ще го получим
          [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
          [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
          [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #35
            Re: Предложение за чешма

            Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
            А дали не трябва някакво разрешение от общината за направата на такава чешма ??? И ако трябва дали ще го получим
            Чешмата е съществуваща
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #36
              Re: Предложение за чешма

              Така, вчера и аз ходих и видях, на място чешмата.
              АТВ минава без проблем, аз минах спокойно с моето.
              Горе, зад чешмата трябва да се копаят два рова по 35м.,
              както каза и Венци, общо към 70м..
              Водата, обаче не става за пиене,
              преди 2-3 години е имало и табела, която предупреждава за това.
              Инфото е от няколко стари туристи с които се заприказвах и поразпитах. Даже една жена, пред нас си напълни вода да пие
              и като и съобщиха това каза, че миналата седмица е получила разстройство.
              Според планинарите, лошото качество на водата се дължи, освен на затлачения и нефункциониращ каптаж и на това, че на 10-15м.
              по-нагоре от началото на каптажните канали,
              се образува естествено езерце-локва от която идват да пият вода диви животни, които и уринират наоколо.
              Заинтригуван, проверих тази локва и установих,
              че скоро там са идвали поне две сърни, а в околността намерих и стари следи от ровено от диви прасета, което значи, че ходят да се калят там.
              Така, че дали да правим чешма, чиято вода става само за разхлаждане, или да отводним и локвата с дренажен канал и да разчитаме , че водата няма да избие на друго място и да привлече пак дивеча, който неминуемо ще я и замърси???!!!
              В мен, лично, започва да се прокрадва септицизъм, към тоя проект,
              а и като ловец си мисля за дивите животни и това, че ще разрушим едно тяхно естествено местообиталище!!!!!!!
              Казвайте дружина???!!!!

              Коментар


              • #37
                Re: Предложение за чешма

                Аз вчера пих вода от там, за сега проблеми нямам

                Но това което казваш... кофти.

                Коментар


                • #38
                  Re: Предложение за чешма

                  Предупредих и по-рано някъде в форума, според мен от тази чешма по тази начин нищо истинско не става. Да намериш питеина вода с постоянен целогодишен дебит и необходимите качества не е шега особенно в гъсто населен район какъвто е района в подножието на Витоша. Всички тези подходи за водохващания на базата на повърхностни води са актуални за съвсем други хидрогеоложки и антропогенни условия. Тук реално приложим за постоянно и сигурно водоснабдяване с качествени води е например напорен сондаж, но на практика и в предвид местонахождението на чешмата май е по-евтино да се подкачи към витошкия водопровод (приблизителна цена на метър 60лв. приблизителна дълбочина за достигане на постоянен дебит от 0.5 л/с за района 70м.). Всичко друго днес го има утре го няма.
                  Да възстановиш чешма подхранвана от изворна вода или да направиш вадохващане в слабо урбанизиран район са съвсем реални неща по нашите сили но ако е задължително да е точно тази според мен ще е необходим доста по професионален подход.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Предложение за чешма

                    Тази чешма отпада по още една причина. След разпитване на местните жители и като намерих кой е строил се оказа че основния проблем не е водохващането. То си е ОК но водата не стига защото водохващането е прехванато от собствениците на хотела по-долу и целия дебит отива за там.
                    В този случай проблемът определено не е от нашата компетенция и нямаме никакви основания да се забъркваме с неща които би следвало да за проблем на ръководството на парк Витоша...

                    И аз оттеглям предложението за тази чешма...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Предложение за чешма

                      Преклагам да се насочим към две основни цели:
                      1. Възстановяване на някоя от съществуващите чешми за които имаше предложения в форума (по лесна като начало, за тренировка).
                      2. Изграждане на наша собствена чешма (за предпочитане захранвана от изворна вода) на по отдалечено и трудно достъпно място подходящо за барбекю по време на нашите разходки. Сигурен съм че такива места ще открием по често караните от нас маршрути и това наистина ще е чешма на хората от форума (а защо само една?). Реално дори самото каране за да намерим подходящо място ще ни е интересно.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Предложение за чешма

                        Към момента има вече предложена от GAD чешма която след проверка явно отговаря на изискванията и ще е най-добре първо нея да завършим и веднага след това да се насочим към следващ проект... Но все пак нека едно по едно...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Предложение за чешма

                          Точно предложението на GAD имах придвид. Ако не се случи нещо непредвидено ще се опитам да отида и разгледам събота или неделя предложениге от него обекти.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Предложение за чешма

                            Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
                            Точно предложението на GAD имах придвид. Ако не се случи нещо непредвидено ще се опитам да отида и разгледам събота или неделя предложениге от него обекти.
                            Обади се, да те водя!!!!!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Предложение за чешма

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Тази чешма отпада по още една причина. След разпитване на местните жители и като намерих кой е строил се оказа че основния проблем не е водохващането. То си е ОК но водата не стига защото водохващането е прехванато от собствениците на хотела по-долу и целия дебит отива за там.
                              В този случай проблемът определено не е от нашата компетенция и нямаме никакви основания да се забъркваме с неща които би следвало да за проблем на ръководството на парк Витоша...

                              И аз оттеглям предложението за тази чешма...
                              Жалко мястото наистина има нужда от чешма!
                              VARADERO SD2

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Предложение за чешма

                                На разположение съм за следващия проект особенно за чешмата около Радибош. В близкото минало прекарвах доста време там и много харесвам района.Поздрави!
                                VARADERO SD2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X