Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за чешма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Предложение за чешма

    Къде точно и в колко часа?
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • #17
      Re: Предложение за чешма

      Предлагам понеделник 9 април 2007 (ВеликДен) към 11:00 ч да тръгнем от кв. Симеоново към чешмата.

      Място за тръгване: ъгъла на ул. "Пряка Поляна" и ул. "Мишова орница"
      GPS координати: N42 36 48.5 E23 19 57.2


      За който ще идва с кола ориентира е след като от площада където спират рейсовете тръгне нагоре и надясно след малко отляво ще види садкарницата Виенски салон "Романс". Тогава първата възможност в ляво и след това първата възможност в дясно. Това е ул. "Пряма Поляна" карате все по нея докато дойдете на ъгъла с ул. "Мишова орница".

      Ще запалим огън а барбекюто ще се състои от кой каквото си донесе.

      Няма да чакаме повече от 5-10 минути тъй че ако някой закъснее да гледа координатите на чешмата които са публикувани по-горе в темата...

      От мястото на срещата до чешмата растоянието е ~2 км., лека пътека без екстреми.

      Умолявам всички да си оставят автомобилите в Симеоново. Нагоре е природен парк и в никакъв случай не можем да ходим с автомобили натам! За навлизането с автомобили в границите на парк Витоша съм категорично против и отсега моля за разбиране за да не си разваляме отношенията с никой.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        Re: Предложение за чешма

        На тази среща ли ще се материализират виртуалните пари?... Защото аз няма да съм в София.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          Re: Предложение за чешма

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          На тази среща ли ще се материализират виртуалните пари?... Защото аз няма да съм в София.
          Предполагам НЕ, но няма да лошо ако решим колко и да си поставим реални цели. Поздрави!
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #20
            Re: Предложение за чешма

            отпадна ли сбирката за чешмата в 11ч. че гледам призиви за хард разходки и стрелялки по същото време?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              Re: Предложение за чешма

              Ако е отпаднала аз щях да го напиша. Оттук нататък на практика свободен почивен ден няма. Винаги има някакво мероприятие даже и по няколко едновременно. Затова всеки решава за себе си къде да иде. Аз отивам да правя план за чешма както съм написал по-горе...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                Re: Предложение за чешма

                да, предполагах че ще е така, но се почувствах длъжен да попитам защото и без това никой не познавам наживо, а искам да се включа в това благородно начинание.....


                ще гледам към 11 да съм на мястото на срещата в Симеоново, дано да ви намеря, щото не се ориентирам много много......

                ще бъда с една черна астра комби 90 93

                тел. 0888 71 88 16
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #23
                  Re: Предложение за чешма

                  Аз проспах сбирката
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Предложение за чешма

                    Аз пък ,обратното-класирах се един час по-рано и участвах.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Предложение за чешма

                      Тъй като за живеещите далече от София се оказва трудо отскачането до сбирката (понякога невъзможно, защото с тия празници и принадлежащите им роднински сбирки човек не винаги разполага с времето си ) , очакваме подробен разказ за проучването
                      Аз междувременно почетох доста за направата на чешми и се уверих, че не е никак проста работа. Първо - ако няма вода ( както в даденото предложение пишеше, че дебитът се увечава при дъжд, т.е. не е постоянен притокът на вода), няма смисъл да се правят козметични ремонти по "крайния елемент" - самата чешма. Първо трябва да се осигури водохващането. Ако това не е направено, се проверява най-напред какъв е и откъде идва притокът на вода. От това зависи как да се направи каптажът. После се изработва "резервоар", дрениран, вентилиран; после водата се отвежда към самата чешма. Задължително междувременно се занася проба от водата за изследване дали става за пиене или не - това се обозначава на самата чешма. При всички случаи става въпрос за сериозно копане, при това на вярното място - това значи, че предварително сме уточнили вододайната зона и вида на извора, за да положим дрениращите тръби на най-подходящите места.
                      И т.н.
                      И още нещо важно: Ако не поправяме, а правим нова чешма, как ще приемем проект, който да се хареса на всички?
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Предложение за чешма

                        Малко резюме на огледа днес, по-късно повече... И така това което уточнихме е че трябва да се прави ново водохващане което да е както трябва и оценките са че ще е около 70 метра. Което накратко значи 70 метра копане на ров с дълбочина ~1.5м, пълненето му с камъни и чакъл и осигуряването на едната му страна с водоустойчива мембрана а отдолу и отгоре с найлон след което следва засипване. Двата лъча на водохващането ще се съберат в една шахта пълна с чакъл и пясък откъдето поемат към чешмата. Чешмата в горната си част трябва да се разруши и направи отново, единственото използваемо е долната и част и то е под въпрос. Там ще трябва да се направи преливник който да осигурява нормално ниво за чешмата...

                        Общо взето и накратко ни чака яко копане...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Предложение за чешма

                          Излета мина страхотно.

                          Чешмата е крайно необходима точно там.
                          На голям кръстопът и много туристи
                          А другаде няма

                          За организацията и плана за работа знаете кой е най-добър в това

                          Ето и малко снимки от днес
                          https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...ma/09-04-2007/

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Предложение за чешма

                            Благодаря за страхотното изкарване на всички присъствали
                            Убеден съм в необходимостта на чешмата точно на това място и с удоволствие ще допринеса за въстановяването и!
                            Експертизата беше сериозна остава копанеее...
                            Венци, снимките са супер!
                            Поздрави!
                            VARADERO SD2

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Предложение за чешма

                              Ето и няколко снимки от Rosslan

                              https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...-2007/rosslan/

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Предложение за чешма

                                Аз, не бях!!!
                                Но ще се копа яко, т'ва е ясно!!!!
                                А аз, от казармата, моем да копам, мое и не,
                                но за тая чешма, ще се копа, ясно е!!!!
                                Кога почваме с копането...???!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X